2013 07 26

Šį savaitgalį Rumšiškėse – festivalis „Margos pievos 2013“

Šiuolaikinio folkloro, alternatyvios muzikos ir etninės kultūros festivalis „Margos pievos”, kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities...
Margos Pievos
Margos Pievos

Šiuolaikinio folkloro, alternatyvios muzikos ir etninės kultūros festivalis „Margos pievos”, kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje – tai trys dienos muzikos, edukacinių programų ir žaidimų gryname ore.

Jau antrą kartą vieno didžiausių ir daugiausiai eksponatų turinčio etnografijos muziejaus Europoje po atviru dangumi teritorijoje skambės visų Lietuvos etnografinių regionų folkloras, šiuolaikinis folkloras bei alternatyvi muzika iš Lietuvos ir užsienio.

Šiais metais pagrindine festivalio grupe bus folkroką grojantys „Folkstone“ iš Italijos. Į šokio siautulį įtrauks ir kolektyvas iš Rusijos „Troll Bends Fir“.

Festivalio klausytojų laukia ir ypatingi, specialiai festivaliui parengti pasirodymai. Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, kurių savitas muzikinis stilius yra sužavėjęs ne vieną, pristatys programą, kurioje bus galima išgirsti tiek senas ir gerai žinomas dainas, tiek kūrinius, skirtus tarmių metams pristatyti. Specialią, festivaliui skirtą programą ruošia ir kauniečių roko grupė „Thundertale“.

Klausytojų lauks ir kiti populiarūs Lietuvos atlikėjai. Tarp jų - lengvojo roko grupė iš Vilniaus „Biplan“. Jiems kompaniją palaikys unikalaus balso savininkas Česlovas Gabalis su grupe „Pelenai“, jau seniai turintys savo pastovią ir labai artimą klausytojų auditoriją.

Be jau paminėtų atlikėjų, festivalyje pasirodys ir folkroko grupė "Žalvarinis", kuri šiais metais švenčia savo 12-os metų sukaktį. Tai gerbėjų laukiama komanda, kurios atliekamos lietuvių liaudies dainų interpretacijos visuomet skamba naujai ir neįprastai.

Tris dienas truksiančiame festivalyje dalyvaus 29 kolektyvai. Be jau paminėtųjų, roko frontą laikys latviai „Rebel Riot“ bei lietuviai „Roadkill“, „Garbanotas bosistas“, „Stiffer“, „Alive Way“, „Monkey Tank“, „Up-Lifters“, prie jų prisijungs melodingo metalo atstovai „Berserker“ ir bliuzrokeriai „Šv. Sodas“, o folklorinę dalį savo dalyvavimu nuspalvins neo-folkroko bei folkroko grupės „Spanxti“, „Gyvata“, „Aistvara“, „Varnos“, „Ūkanose“, „Midula“.

Šiais metais festivalio lankytojus pasitiks specialiai Tarmių metams skirta programa „Tarmių ratu“, kurioje siūloma susipažinti su kiekvieno Lietuvos etnografinio regiono: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos tarme, skambančia atitinkamame muziejuje įrengtame etnografiniame regione, kurias pristatys „Sūduonia“., „Sedula“,„Ramytė“, Marcinkonių etnografinis ansamblis, „Rags“.

Po programos „Tarmių ratu“ visų lauks Rugiapjūtės ir Oninių šventė. Nuostabioje Mičiūnų sodyboje susirinks pjovėjai, rišėjai ir sukvies visus su rugiapjūtės bei vardynų papročiais norinčius susipažinti festivalio lankytojus. Sodybos durys ir varduvininkės kėdė bus papuošti vainikais, o netoli sodybos augančių rugių laukas visus pakvies padirbėti – folklorinių ansamblių „Praviena“ ir „Liktužė“ nariai parodys, kaip buvo kertami ir rišami rugiai.

Dar viena pograma bus skirta pristatyti ginkluotam antisovietiniam pasipriešinimui. Programos metu lankytojai galės susipažinti su tuometiniu laisvės kovotojų gyvenimu: pamatyti ginkluotę, sužinoti, kokias dėvėjo uniformas, kokiomis buitinėmis sąlygomis jie gyveno ir t.t. Susidomėjusiųjų laukia ne tik pasakojimai apie 1944-1953 metų laikotarpiu veikusius partizanus, bet ir galimybė pasėdėti prie partizaniško lauželio, aplankyti autentiškai atkurtą partizanų bunkerį, prisiminti partizaniškas dainas, pažiūrėti filmus, kuriuose atspindimos partizaninio pasipriešinimo kovos.

Norinčius susiremti intelekto kovose, lauks du žaidimai: orientacinis žaidimas „Istorijos labirintais“ ir žaidimas „Protų mūšis“, kurie pakvies susirinkusius žiūrovus išmėginti savo jėgas, azartą ir žinias įvairiomis temomis apie Lietuvą, jos istoriją ir etninę kultūrą. Ištverme ir akies taiklumu galima bus pasirungti žaidimuose „Ritinys“ (Ripka) bei „Kubb‘as“ (Vikingų šahmatai).

Tiems kas myli arklius – lauks pažintis su tradicinėmis lietuviškomis arklių veislėmis. Galima bus ne tik pamatyti žemaitukus, sustambintus žemaitukus ir Lietuvos sunkiuosius vienoje vietoje, tačiau ir išgirsti apie juos įdomios informacijos, sužinoti kaip šios veislės išlaikė savo rūšies tapatumą per visą Lietuvos istoriją. Tie, kas pasakojimų neužteks, galės ne tik paglostyti arklius, bet ir pasivažinėti jų traukiamu vežimaičiu ar net pajodinėti.

Festivalio lankytojams bus demonstruojami tradiciniai amatai, skaitomos įvairios paskaitos ir rodomi filmai apie Lietuvos istoriją ir etnologiją, veiks visos muziejaus ekspozicijos. Be to, festivalio „Margos Pievos“ metu vyks jūrų skautų stovykla, kurioje tėvai galės palikti savo vaikus, kai norės pabūti su draugais, pasiklausyti muzikos ar ilgiau pavakaroti.

Šis festivalis puiki galimybė turiningai praleisti savaitgalį gamtoje kartu su šeima ar draugais, pasiklausyti šimtmečius gyvuojančių liaudies melodijų ir alternatyvios muzikos unikaliame Lietuvos kampelyje. Festivalio lankytojai turės unikalią galimybę apsigyventi palapinių miestelyje ir praleisti porą naktų pačiame liaudies buities muziejuje, įsikūrusiame vaizdingoje Kauno marių pakrantėje.

Festivalis „Margos pievos” skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, besidomintiems muzika, istorija, tradicijomis ir mėgstantiems keliauti ir leisti laiką gamtoje. Čia nuo kasdienybės pabėgs bei pailsės ir jaunas, ir senas.
Festivalio metu bilietai parduodami renginio vietoje. Taikomos įvairios nuolaidos bilietams: šeimai, senjorams, vaikams ir t.t. Iki 10 metų vaikai įleidžiami nemokamai.

Festivalio programa – www.margospievos.lt
Draugaukime - http://www.facebook.com/MargosPievos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų