Taikos Žemėje formulė – susivieniję ir aktyviai veikiantys žmonės!
Šeštadienį, tai yra 2013 metų rugsėjo 21 dieną, tarptautinės Taikos dienos proga, Vilniuje prie Baltojo tilto vyko šventė „Už taiką ir dorą Žemėje“, kurią organizavo Planetos piliečių sąjunga. „Taika – nėra savaime suprantamas dalykas. Taigi mes, žmonės, iš prigimties esame taikingi ir geri. Tačiau norint taikos pasaulyje, reikia vienytis ir veikti kartu“, – teigia Planetos piliečių sąjungos įkūrėja Nijolė Gabija Wolmer.
Atliepdami į tarptautinių organizacijų, tokių kaip „Global March of peace“, „Be the Peace“ ir „Peace one day“, iniciatyvas, kurios rengia įvairius renginius rugsėjo 21 dieną visame pasaulyje, kvietė visus nors akimirkai sustoti ir įsiklausyti į Žemės gaudesį. Meditacija už taiką ir dorą, skambant kosminei Alicija Eiliakas krištolinių dubenų muzikai, leido prisiliesti prie taikos vibracijų, kurios labai reikia mūsų planetai. Nepaisant lietaus, šventės dalyvius šildė ugnis, o ore tvyravo vienybė. Susikibti rankomis ir apkabinti Žemę, Lietuvą, draugą ar nepažįstamą atrodė natūralus dalykas, kurį žmonės daro kasdien. Žemės piliečio Aleksandro Belkin’o, atliekamas bliuzas toliau leido nevaržomai skleistis vienybės ir gerumo energijai.
Nuo 2011 metų Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse – Rusijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Afrikoje vyksta akcijos „Laimingas vanduo“ ir „Apkabinkime Žemę“. Jos vyko ir šventės metu. Kas savaitę vykstantys renginiai kviečia visus norinčius išreikšti meilę, pagarbą ir padėką Žemei, vandeniui, žmonijai. Jau įvyko 205 projekto „Laimingas vanduo“ akcijos, o „Apkabinkime Žemę“ – 218 akcijų penkiose pasaulio šalyse, kuriose dalyvavo 14357 žmonės. Projekte „Apkabinkime Žemę kartu“, organizuojamame Lietuvos darželiuose bei mokyklose, dalyvavo 76 švietimo įstaigos.
„Norime žmonėms priminti, jog esame ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir planetos Žemės piliečiai“ – teigia šventės „Už dorą ir taiką Žemėje“ organizatoriai. Planetos piliečių sąjunga, suvokdama, jog ekologinės ir socialinės problemos aprėpia visą Žemę ir kad svarbu yra veikti globaliai bei efektyviai Žemės mastu, kviečia Lietuvos ir kitų valstybių piliečius tapti Planetos piliečiais, taip išreiškiant savo rūpestį visų mūsų namais.
Tarpkultūrinį bendradarbiavimą akcentuoja ir Jeremy Gilley, kurio dėka šiandien rugsėjo 21 diena visame pasaulyje žinoma kaip Taikos diena. Jis teigia, jog kiekvienais metais žmonių, norinčių prisidėti prie dienos be smurto bei ginklų minėjimo, sparčiai auga. Šiais metais rugsėjo 21 dieną netgi 65-iose pasaulio šalyse žmonės dalyvavo eisenose, daugiau negu 400 skirtingų pasaulio miestų vyko meditacijos, milijonai žmonių šoko įvairiuose žemės kampeliuose vardan taikos ir vienybės.
„Šiais intensyviais laikais labai svarbu nors trumpam sustoti, nurimti, įsiklausyti į savo vidų. Meditacija – vienas iš būdų tai padaryti. O medituojant grupėje galima pasiekti dar daugiau“, – teigia N.G.Wolmer, kuri kviečia kiekvieną sekmadienį 12 valandą prisijungti prie meditacijos už taiką pasaulyje, kur bebūtumėte.
Moksliškai įrodyta, jog meditacija grupėje yra efektyvesnė negu medituojant pavieniui. Amerikiečių kvantinės fizikos profesorius, Transcendentinės meditacijos judėjimo vadovas Johnas Hagelinas atliko tyrimą Jeruzalėje. Buvo įrodyta, jog kai žmonės medituoja grupėse už taiką pasaulyje, tuo metu karų, smurto bei kitų taiką drumsiančių įvykių skaičius ženkliai sumažėja. Šio tyrimo rezultatai pribloškė, nes daugumai buvo sunku patikėti tuo, kad „tūkstantis medituojančių gali paveikti milijonų žmonių elgesį“.
Daugybė žmonių medituoja visame pasaulyje ir tai normalu. Kodėl mes, lietuviai, negalime to daryti? Gal iš tiesų atėjo metas įsiklausyti į save, aplinkinį, Žemę? Gal susivienijus ir džiaugsmingai atsispyrus nuo savo egoizmo gniaužtų, veikdami vieningai, dorai ir sąmoningai sugebėsime kažką pakeisti?
Ingrida Šimkuvienė