2013 09 30

Visą rudenį – JCI Kaunas seminarai „Įkvėpk save“

Rugsėjo pabaigoje startavęs organizacijos JCI Kaunas mokymų ciklas „Įkvėpk save“ sulaukė nemažai susidomėjimo. Mokymų ciklas „Įkvėpk save“ – tai seminarų ciklas, kurio metu gerą...
JCI KAUNAS mokymų ciklo „ĮKVĖPK SAVE“ paskaita su Juris Belte
JCI KAUNAS mokymų ciklo „ĮKVĖPK SAVE“ paskaita su Juris Belte

Rugsėjo pabaigoje startavęs organizacijos JCI Kaunas mokymų ciklas „Įkvėpk save“ sulaukė nemažai susidomėjimo. Mokymų ciklas „Įkvėpk save“ – tai seminarų ciklas, kurio metu gerąja patirtimi dalinasi savo srities profesionalai.

JCI Kaunas – švelnus stumtelėjimas teigiamiems pokyčiams veikti

Kaip žinia, mokytis niekada nevėlu. Geriausias laikas tą daryti – ruduo, nes šį rudenį gimė mokymų ciklas „Įkvėpk save“. „Idėja organizuoti tokį renginį kilo neatsitiktinai. Organizacijos viduje pastebėjome, kad to reikia patiems nariams. Be to, jog šių dienų jaunimui trūksta motyvacijos, trūksta noro tobulėti, galbūt, tik menko stumtelėjimo pradėti tą daryti. Žinoma, ne visiems“, – paaiškina JCI Kaunas Viceprezidentė mokymams Vismantė Mičiulytė. „JCI Kaunas mokymų komandos tikslas ir yra būti tuo švelniu stumtelėjimu, kuris skatintų pozityvius pokyčius.“

Lektorius, prieštaraujantis tradiciniams posakiams

Mokymų ciklą atidarė NLP ir koučingo specialistas, verslo konsultantas ir psichologas Juris Belte. Seminaro metu „Bendravimo kultūros psichologiniai aspektai“ lektorius dalinosi daugiau nei 20 metų sukaupta profesine patirtimi. J. Belte akcentavo, jog daugelis iš mūsų bijo bendrauti arba susiduria su bendravimo problemomis, nes bijo prarasti savo savivertę ir pasitikėjimą savimi. Iš tiesų, reikėtų priešingai, tiesiog, imti ir daryti. „Jei vaikystėje būtume bijoję griūti, kaip būtume išmokę vaikščioti?“ – klausia lektorius.

Atsirasti bendravimo, tarpusavio supratimo problemoms įtakos turėjo ir įvairūs veiksniai iš vaikystės, tėvų pasakymai „Ką darai, daryk gerai“. Nieko bloga negalvodami tėvai mums darė meškos paslaugą skatindami geriau nieko nedaryti, nes gerai atlikti darbą gali neužtekti įgūdžių ir panašiai. „O jei nebandei, iš kur žinoti, kiek jėgų reikės, ar pasiseks iš pirmo karto?“ – domisi lektorius.

J. Belte ragina keisti posakį „Bijai vilko, neik į mišką“ priešingai. Anot lektoriaus, šis pasakymas destruktyvus iš prigimties. Kaip tik reikia dėti pastangas pradėti naują veiklą, nugalėti savo  baimę. Bėgant laikui ateis pasitikėjimas, o tada atsiras ir reikalingi įgūdžiai. Lektorius auditorijai priminė sėkmės formulę „nesėkmė + nesėkmė + nesėkmė = sėkmė“. Klaidos ir nesėkmės iš esmės nėra blogai, jei tik iš jų pasimokome ir toliau judame į priekį.

Svarbiausi patarimai efektyviam bendravimui

Lektorius J. Belte seminare išskyrė kelis kertinius principus, kuriais reikėtų vadovautis, norint sėkmingai bendrauti. Pirmiausia, svarbu galvoti ne tik apie save, bet ir apie pašnekovą – draugą, kolegą, verslo partnerį ar klientą – turi vykti mainų principas. Svarbu ne tik gauti, bet ir duoti. Nemažiau svarbios yra emocijos, intonacija ir empatija, nes bendraujant norisi justi žmogų, juk tuo ir skiriasi gyvas bendravimas nuo bendravimo virtualioje erdvėje.

Rekomenduojama vengti neigiamos reikšmės žodžių „problemos, blogas“, sakinius konstruoti naudojant neiginio dalelytę „ne“. Dažnai kai kurie žmonės linkę sutirštinti spalvas ir aplink save mato tik blogus dalykus. Su tokiais bambančiais, pernelyg daug dėmesio reikalaujančiais žmonėmis nesinori bendrauti, santykiai atšąla, labiau atitolstama.

Taip pat labai svarbu prisiimti atsakomybę už pasakytus žodžius. Stengtis nekaltinti ir neprikaišioti, jei pašnekovas paklausė to, apie ką jau buvo kalbėta. Ir bene svarbiausia – daugiau klausytis, mažiau kalbėti. Kaip byloja rytų išmintis, mums duotos dvi ausys, kad daugiau klausytumėmės ir tik viena burna, kad kalbėtume. Be to, reikia suprasti, jog „Tiesa guli ne kalbančiojo burnoje, o klausytojo ausyse“, – teigia lektorius.

Pakeisti savo kasdienybę su JCI Kaunas iniciatyva

Daugelis JCI Kaunas organizuojamų renginių yra nemokami arba taikomas simbolinis mokestis. „Organizacijoje mes jį vadiname „kėdės mokesčiu“, kuris reikalingas padengti organizacines mokymų išlaidas“, – paaiškina JCI Kaunas narė V. Mičiulytė. „Nuoširdžiai dėkojame lektoriui Juriui Belte, kuris prisideda prie JCI Kaunas organizacijos iniciatyvos įkvėpti jaunus žmones žinoti ir siekti daugiau.“

Šį rudenį seminarų cikle patirtimi dalinsis įvairių sričių lektoriai. „Pirmiausia, su JCI Kaunas mokymų komandos nariais ieškome kontaktų su tais lektoriais, kuriuos išgirsti norime patys. Džiaugiuosi, jog man pavyko į seminarą pakviesti Jurį Belte. Kodėl būtent jis? Šis žmogus turi patirties komunikacijos srityje, dėsto teoriją, paremtą savo patirtimi“, – sako JCI Kaunas mokymų komandos narys Linas Staršelskis. Įdomu tai, jog lektorius pasiūlyti gali ne tik JCI Kaunas mokymų komandos nariai, bet ir visi, dalyvaujantys seminaruose.


JCI Kaunas mokymų komanda kviečia į kitus seminarų ciklo „Įkvėpk save“ mokymus:

2013-10-17 Tomas Bagdonavičius „Kaip svajones pasiekti greičiau“
2013-10-28 Tomas Misiukonis „Koučingo Formulė: kaip padėti tobulėti kitiems“
2013-11-28 Lukas Puidokas „Neuro Lingvistinio programavimo pagrindai“

Daugiau informacijos ir registracija į mokymus http://www.jcikaunas.lt arba JCI Kaunas profilyje Facebook.

Mokymus organizuoja Junior Chamber International (JCI). JCI yra trečia didžiausia visuomeninė organizacija pasaulyje. JCI įkurta prieš daugiau kaip 80 metų, šiuo metu vienija 200 tūkst. narių 110 pasaulio šalių. JCI nariai – jauni ir iniciatyvūs 18–40 metų įvairių sričių profesionalai. JCI misija – suteikti jauniems žmonėms tobulėjimo galimybes, būtinas teigiamiems pokyčiams kurti.

Paruošė Gabrielė Vilutytė
JCI Kaunas Marketingo ir Mokymų komandos narė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų