2013 05 22

„VYTA – iš širdies į širdį“ rengia 8-ąją socialinę gerumo akciją

Artėjančios vasaros proga, VšĮ meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA pradžiugino LSMUK vaikų endokrinologijos skyriuje gydomus vaikus akcija „VYTA - Iš ŠIRDIES į ŠIRDĮ”...
8-oji socialinė gerumo akcija "VYTA - Iš ŠIRDIES į ŠIRDĮ"
8-oji socialinė gerumo akcija "VYTA - Iš ŠIRDIES į ŠIRDĮ"

Artėjančios vasaros proga, VšĮ meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA pradžiugino LSMUK vaikų endokrinologijos skyriuje gydomus vaikus akcija „VYTA - Iš ŠIRDIES į ŠIRDĮ”. Tai jau 8–oji socialinė gerumo akcija, pristatanti VYTA meną ir suteikianti vaikams progą nemokamai išbandyti tapybos ant vandens terapiją.

Tiksli šio meno kilmė ir amžius nėra žinomi. Tačiau tyrinėtojai pagal rastus pirminius dokumentus, kuriuose minimas popieriaus dažymas ant vandens penkiais atspalviais, mano, jog šis menas gyvuoja nuo VI amžiaus ir kilęs Kinijoje, Tang dinastijos laikais (618 - 907). Tuo metu tai buvo tik vyrų žinių mokslas, mat anksčiau tokia technika buvo slapta. Ją net naudojo gaminant slaptus dokumentus, pinigus. Tais laikais šis menas buvo vadinamas ebre. Ebre - tai senovinės Centrinės Azijos žodis, kuris liet. reiškia "pelėsinis popierius". Kai kurie darbai Kinijoje buvo vadinami liu-sa-cien (liet. klampusis sluoksnis).

Į Lietuvą šis menas atkeliavo 2006 metais, kurį mums dovanojo šio meno pradininkė Lietuvoje ir VšĮ meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA direktorė Irma Čekanauskienė. Turbūt teko girdėti posakį: "veidas - žmogaus sielos atspindys". Ir tai yra tiesa. Dar Viduramžių Europoje buvo tikima, kad išvaizda atspindi žmogaus vidų. Lietuviškas šio meno pavadinimas VYTA būtent ir reiškia - „Veidas Yra Tavo Atspindys“. VYTA mene vanduo žmogų veikia raminančiai, o abstraktūs, tarsi savaime gimstantys spalvoti kūriniai pašalina piešti nepratusių nerimą suklysti. Tai viena iš pagrindinių sąlygų, leidžiančių šią techniką naudoti kaip terapiją įvairioms amžiaus grupėms.

Piešimą ant vandens ypač mėgsta vaikai. Tokiu būdu gaunamų paveikslų kūrimas labai įtakoja vaikų savijautą. Vaikai greičiau pradeda atsiskleisti, pasitikėti pedagogu. Uždarieji tapdavo lengviau bendraujantys, o neramūs-labiau susitelkę, dauguma vaikų tapo labiau pasitikintys savimi, dvasiškai ir emociškai stipresni.

Greitai gaunamas rezultatas džiugina tuos, kurie turi dėmesio sutelkimo ir išlaikymo problemų. Kūrybos dinamiškumas, nuolat besikeičiantis vaizdas skatina smalsumą ir norą sužinoti kas bus toliau, eksperimentuoti. Čia nėra būtina turėti galutinio darbo rezultato idėjos, tapybos proceso metu kyla vis naujų minčių, lyg veiksmo filme – nežinai kaip pasikeis siužetas, atlikus vieną ar kitą veiksmą. Greitai gaunamas rezultatas nesukelia nuobodulio, nereikalauja didelių pastangų ir veikla atliekama iki pabaigos. Taip puikiai ugdomas įgūdis užbaigti pradėtą darbą. Naudojant tapybos ant vandens techniką, puikus rezultatas visuomet yra garantuotas, žinoma jo kokybė priklausys nuo autoriaus nuotaikos, fizinės ir emocinės savijautos.

Natūralūs, nekenksmingi VYTA dažai ir priemonės ypatingai tinka sergantiems astma, įvairiomis alerginėmis ligomis bei autizmo sutrikimą turintiems vaikams. Dauguma jų, prieš naudodami priemones, jas išbando įvairiais kitais būdais – liečia, uosto, neretai ir paragauja. Priemonių natūralumas užtikrina saugų jų naudojimą.

„Tai jau aštuntoji mūsų surengta gerumo akcija „VYTA – Iš ŠIRDIES į ŠIRDĮ“. Šiuo metu turime 31 paraišką ir tikrai nesustosime, kol neaplankysime visų“ – su entuziazmu pasakojo VYTA meno pradininkė Lietuvoje Irma Čekanauskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai