Bendra Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos karo laivyno armada užima Persijos įlanka, praneša „The Telegraph". Kariniai laivai, lėktuvnešiai, minų traleriai ir povandeniniai laivai iš 25 valstybių susitiko strategiškai svarbiame Ormūzo sąsiauryje. Šis strateginis sprendimas buvo priimtas dėl galimo Izraelio išpuolio prieš Irano slaptą branduolinių ginklų programą.
Vakarų konferencijos lyderiai yra įsistikite, kad užpuolimo atveju, Iranas smogs atsakomąjį smūgį blokuojant jūrinį tranzitą per kurį praeina apie 18 milijonų barelių naftos per dieną, tai yra 35 procentai visos naftos kuria prekiaujama jūroje.
Blokada galėtu sukelti dideles pasekmes nusilpusiai Didžiosios Britanijos, Europos, JAV ir Japonijos ekonomikai, kuri stipriai priklauso nuo naftos ir dujų tiekimo iš Persijos įlankos.
Gynybos šaltiniai teigia, jog, nors Irano pajėgumas nėra technologiškai pažengęs, jis gali padaryti rimtų nuostolių JAV ir Britanijos karinėms flotilėms, naudojant „Ghadir“ klasės povandeninius laivus, greitosios atakos katerius, minas ir priešlaivines raketas.
Barako Obamos administracija mano, kad Izraelis smogs Irano branduoliniams objektams prieš prezidento rinkimus Jungtinėse Valstijose. Tai reikštu vieną iš Vašingtono pagrindinių užsienio politikos tikslų nepasisiekimą.
Tiek Vašingtonas, tiek Dauningo gatvė (Downing Street) tikisi savo veiksmais pademonstruoti Iranui, kad NATO ir Vakarų valstybės neleis Irano lyderiui , prezidentui Mahmudui Ahmadinedžadui, toliau plėtoti branduolinį arsenalą arba užblokuoti Ormūzo sąsiaurį.
Šaltinis - "The Telegraph"