Praėjusį savaitgalį sostinėje sudegė devyni buitinių atliekų konteineriai. Iš viso per keturis šių metų mėnesius Vilniuje liepsnojo 52 konteineriai.
Padegti plastmasiniai konteineriai visiškai suniokojami, juos tenka keisti naujais, o žala lieka neatlyginta, nes padegėjai neišaiškinami. Konteinerių savininkė komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice“ dėl sudegusių konteinerių teigia patirianti nemenkus nuostolius. Vien per šį savaitgalį sudegusių konteinerių vertė beveik 5 tūkst. litų.
Padegėjų paieškos
Ugniagesiai sako, kad nustatyti, kodėl konteineryje kilo gaisras labai sudėtinga. Dažniausiai ugniagesiai gauna pranešimą, kad konteineris jau dega. Sudėtinga rasti ir kaltus dėl tokių gaisrų.
„Pastebime tendenciją, kad degančių konteinerių padaugėja būtent pavasarį, nes tuo metu žmonės švarindamiesi išmeta daug stambiagabaričių nereikalingų daiktų, dažnai jie būna paliekami šalia konteinerių, o ir patys konteineriai būna perkrauti. Seni baldai, tekstilė, kitos degios atliekos, šiukšlės lengvai užsiliepsnoja net nuo netyčia išmestos neužgesintos nuorūkos. Žinoma, tokie konteineriai yra ir lengvas grobis tyčiniams padegėjams ar chuliganams, vandalams,“ – sako Edita Zdanevičienė, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus Prevencinės veiklos poskyrio viršininkė. – „Tokių gaisrų priežastis ar padegėjus labai sunku išsiaiškinti. Bene vienintelė galimybė – jei teritorija, kurioje yra konteineriai, būtų stebima vaizdo kameromis ar atsirastų įvykio liudininkų.“.
Pasak jos, degantys šiukšlių konteineriai atvirose teritorijose pavojaus gyvenamiesiems pastatams dažniausiai nekelia, tačiau gali kelti pavojų automobiliams, praeiviams. Statiniams keltų pavojų – jei konteineriai būtų pastatyti šalia jų.