Studentiška patirtimi su ikrauk.lt nutarė pasidalinti skaitytojas Dovydas Valentinavičius. Kątik bakalauro laipsnį aukštojoje mokykloje apsigynęs vaikinas liko nemaloniai nustebintas – baigęs mokslus jis sužinojo privalįs atiduoti turimą Lietuvos studento pažymėjimą, kurio galiojimas numatytas bei apmokėtas iki pat vasaros pabaigos.
„Kaip ir kiekvienais metais, manau, dauguma aukštųjų visiems studentams liepia susirinkti parašus iš dėstytojų, bibliotekų, bendrabučių ir t.t. Nežinau, ar tai naujiena, bet atsiskaitymo lapelyje radau ir studentų atstovybės antspaudo vietą. Pasirodo, kad norint gauti antspaudą reikia atiduoti studento pažymėjimą“, – redakcijai rašė Dovydas. Jis tikino suprantąs, kodėl pažymėjimas turi būti atiduotas, – idant šis nebūtų parduotas ar atiduotas ir vėliau naudojamas nelegaliai. Vis dėlto, šis tas Dovydui nepatiko.
„Mane papiktino faktas, kad tiek mano, tiek daugelio kitų pažymėjimai galioja iki rugsėjo 1d. Tai reiškia, kad norėdamas gauti diplomą turių atsisakyti visų man vasaros metu priklausančių lengvatų. Dar suprasčiau ir tikrai grąžinčiau jį, jei už jo pratęsinėjimą kasmet nereiktų mokėti po 13lt (su banko mokesčiais). Išeitis, kaip apeiti tokią nekorektišką sistemą, aišku, yra, ir dauguma studentų taip daro. Eini į banką ir teigi, kad pametei pažymėjimą. Tada tau liepia susimokėti 30lt baudą (!!!). Už ką? Juk atsiėmant pažymėjimą vėl reikia susimokėti! Nelabai suprantu sistemos. Perki dokumentą – 17lt. Prasitęsinėji tris metus – 39 lt. Iš viso 56lt ir dar mokėti baudą???“ – pyksta Dovydas.
Vaikinas mėgina tik spėlioti, kiek pinigėlių kasmet vien už „pamestus“ pažymėjimus susišluoja studentų atstovybė ir kur jie nukeliauja. „Kyla klausimas, ar sukčiavimas ir pasipelnymas iš studentų nuo Vyriausybės nusirito iki pat studentų atstovybės?“, – provokuoja jis.
Kristinos Aksaminaitės nuotr.