2014 04 08

VU Teisės fakulteto dekanas: negalima visą laiką virti savo sultyse

„Tarptautiškumas — labai svarbus aukštojo mokslo kokybei. Negalima užsidaryti savo šalyje ir virti tik savo sultyse: esame europinės mokslo erdvės dalimi, ir turime šią dimensiją...
VU TF dekanas prof. dr. Tomas Davulis
VU TF dekanas prof. dr. Tomas Davulis

„Tarptautiškumas — labai svarbus aukštojo mokslo kokybei. Negalima užsidaryti savo šalyje ir virti tik savo sultyse: esame europinės mokslo erdvės dalimi, ir turime šią dimensiją stiprinti“, — sako Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, kalbėdamas apie bendradarbiavimo memorandumą, kurį balandžio 10 dieną universitetas pasirašys su dar trimis Europos Sąjungos universitetais.

Šiuo memorandumu kuriamas Tarptautinis teisės doktorantūros studijų tinklas, leisiantis Paryžiaus Ouest-Nanterre-La Défense, Frankfurto J. W. Goethe, Lodzės bei Vilniaus Universitetų Teisės fakultetų doktorantams  ir jų mokslo vadovams glaudžiau ir tikslingiau bendradarbiauti, gauti paramą doktorantūros studijoms, dalintis patirtimi ir lengviau įgyti dvigubus daktaro laipsnius.

Dokumentą VU vyksiančioje ceremonijoje pasirašys visų keturių universitetų atstovai. Po jos prasidės ir kasmetinė tarptautinė doktorantų konferencija apie socialinių mokslų integravimą į teisės mokslą, kurioje įžanginę paskaitą skaitys Roterdamo Erasmus universiteto profesorius Roger Van den Bergh.
Doktorantų konferenciją remia advokatų kontoros „Glimsted Bernotas ir partneriai“, „Sorainen“ ir „Eversheds Saladžius“ bei advokatų profesinės bendrijos „Motieka ir Audzevičius“, „Maqs Law Firm“ ir „iLAW“.

Prisiminti doktorantus

Pasak T. Davulio — toks tinklas unikalus Lietuvoje ir, ko gero, Europoje. „Teko girdėti apie panašius tinklus, tačiau dažniausiai glaudesnis bendradarbiavimas užsimezga tik tarp poros universitetų ir yra specializuotas. Tuo tarpu mes norime sukurti ilgalaikę struktūrą, padėsiančią mūsų teisės doktorantams tobulinti savo žinias, o vėliau, jau tapus mokslininkais, kurti bendrus projektus su kolegomis iš užsienio. Svarbu ir tai, kad mes, Vilniaus universitetas, būsime šio tinklo centru. Tai — puikus būdas išnaudoti mūsų padėtį tarp Rytų ir Vakarų“.

Toks tinklas unikalus Lietuvoje ir, ko gero, Europoje.

Ilgalaikis bendradarbiavimas su partneriais per rengiamas vasaros mokyklas ar užsienio teisės studijų centrus vyko jau seniai. Tačiau dažniausiai jo naudą pajusdavo magistrantai ar patys mokslininkai, tuo tarpu doktorantūros studentai tarsi likdavo nuošalyje. „Keičiant šią situaciją tikimasi padėti ne tik studentams, bet ir pakelti doktorantūros bei visų teisės studijų lygį“, — pasakoja T. Davulis.

Jau dabar fakulteto studentai gali įgyti dvigubus daktaro laipsnius: kiekviename universitete jiems priskiriamas vadovas, numatomi konkretūs darbai. T. Davulio teigimu, kol kas negalvojama apie jungtinę trijų ar keturių universitetų doktorantūrą: kol kas per daug skirtingas šios studijų pakopos reguliavimas įvairiose šalyse. Tačiau norima, kad siekiantys įgyti dvigubą poros universitetų daktaro laipsnį turėtų geresnes galimybes, supaprastėtų administracinės procedūros, atsirastų daugiau paskatų tą padaryti.

„Tikime savo partneriais — memorandumas pasirašomas su gerai pažįstamais ir Europoje puikiai vertinamais universitetais. Šis tinklas padės susitelkti ties mažesne, tačiau mokslui itin svarbia studentų grupe — tais, kurie vėliau liks akademijoje, čia kurs ir dėstys“, — tvirtina T. Davulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis