2013 05 22

„Fuxai“ tapo „Sekmadienio krepšinio lygos“ čempionais

Sekmadienį (2013-05-19) baigėsi šeštasis „Sekmadienio krepšinio lygos“ sezonas. Po aštuonis mėnesius trukusio kovų maratono nugalėtojais tapo „Fuxai“, kurie paneigė daugelio...
SKL čempionai "Fuxai"

Sekmadienį (2013-05-19) baigėsi šeštasis „Sekmadienio krepšinio lygos“ sezonas. Po aštuonis mėnesius trukusio kovų maratono nugalėtojais tapo „Fuxai“, kurie paneigė daugelio skeptikų prognozes ir finale po pratęsimo 74:71 įveikė turnyro favoritus, reguliaraus sezono lyderius „Muscleshop.lt“. Geriausiu finalų dienos žaidėju pripažintas nugalėtojų ekipos lyderis Laurynas Kirlys. Trečios vietos apdovanojimus antrą sezoną iš eilės pelnė jauna ir ambicinga „Pakilk“ ekipa, kuri antrojoje rungtynių pusėje 74:61 palaužė „KKSK Reaktoriaus“ ekipą, kuri po du iš eilės sezonus likdavo antra, o šį kartą – nieko nepešusi.

Finalas
„Fuxai“ – „Muscleshop.lt“ 75:71 (M. Kibildis 22 (10 atk. kam.), L. Bankieta 15, T. Grybauskas 12, A. Palaima 10 / L. Kirlys 21, Ž. Armonas 16, T. Budreika 13, A. Baronas 12, D. Aukštuolis 11);

„Sekmadienio krepšinio lygos“ čempionai prieš tai vykusiuose dvejuose sezonuose paaiškėjo tik paskutinėmis finalinių rungtynių pagrindinio laiko sekundėmis. Šį finalą pagrindinio laiko nugalėtojams išaiškinti nepakako ir geriausios lygos komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą. Kaip ir reguliariame sezone, šių komandų akistatą finalinėse rungtynėse sėkmingiau pradėjo „Fuxai“. Nors komanda nebuvo laikoma šio finalo favorite, ji nuo pat pirmų minučių rodė didelį norą, gerai gynėsi ir, išnaudodami savo įžaidėjų staigumą bei vidurio puolėjų ūgį ir jėgą, po pirmų dešimties minučių pabėgo į priekį 21:15. „Muscleshop.lt“ žaidėjus išmušė iš vėžių tokia netikėta rungtynių pradžia. „Muscleshop.lt“ bandė prisivyti nutolusius varžovus, tačiau žaidimas nesiklijavo, jų padėtis antrajame kėlinyje dar labiau suprastėjo: komanda nesugebėjo apsiginti, o varžovai, priešingai, gynėsi sėkmingai ir palaipsniui tolo. Po dviejų kėlinių parodę, kad yra puikiai pasiruošę šiai dvikovai, „Fuxai” pirmavo jau 42:29. Trečiajame kėlinyje pirmieji taškus pelnė „Fuxai”, kurie po Žymanto Armono aštraus reido pabėgo į priekį rekordiniu 15 taškų skirtumu, tačiau kitoje atakoje Lukas Bankieta pataikė komandai psichologiškai svarbų tritaškį ir „Muscleshop.lt“ po šalto dušo pirmojoje rungtynių pusėje sugebėjo parodyti, kad jie neveltui buvo laikomi finalo favoritais ir pradedėjo sparčiai vytis varžovus. „Fuxų“ puolimas ėmė strigti, metimai skriejo pro šalį, o vaikiškos klaidos varžovų komandai suteikė daugiau galimybių žaisti greitai. Demonstruodami žaibišką puolimą, „Muscleshop.lt“ žaidėjai prieš lemiamą ketvirtį persvėrė rungtynių rezultatą 55:50 savo naudai ir tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Pirmą rungtynių pusę netaikliai atakavusi komanda šį kėlinį į varžovų krepšį sugebėjo pataikyti beveik viską. Ketvirtą kėlinį abi komandos daugiau galvoja apie gynybą nei apie puolimą. „Muscleshop.lt“, po fantastiškai sužaisto trečio kėlinio, ketvirtajame vėl buvo priversti sunkiai rinkti taškus, nes „Fuxai“ vis spėdavo sugrįžti į gynybą. Nors ir nebuvo tokie rezultatyvus kaip pirmoje rungtynių pusėje, „Fuxai“ surado savyje papildomų jėgų ir pasivijo varžovus, o Arūnas Baronas, išprovokavęs Tomo Grybausko pražangą, realizavo vieną iš dviejų baudos metimų išlygino rezultatą 61:61 jau besibaigiant pagrindiniam rungtynių laikui. Prasidėjus pratęsimui abi ekipos pradėjo skubėti ir keitėsi metimais, kurie net neliesdavo lanko. Nors pirmieji jaudulio atsikratė ir taškus pelnė „Fuxai“, įsiverždami į priekį 63:61, netrukus „Muscleshop.lt“ susigrąžino persvarą ir vėl į savo rankas. Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 12 sekundžių rungtynių favoritais laikyta komanda pirmavo 5 taškais ir pergalę beveik laikė savo rankose, tačiau „Fuxai“ šioje atkarpoje parodė nugalėtojų charakterį ir nesutriko. Laurynas Kirlys pataikė tolimą metimą, o per ilgai užsitęsusį baudos metimų maratoną geriau sekėsi vėlgi „Fuxų“ komandai. Linas Vitkauskas, sumažindamas savo komandos atsilikimą iki minimumo, realizavo du baudos metimus, tačiau atitinkamai atsakė ir Deividas Aukštuolis. Po Žymanto Armono pražangos prie baudos metimų linijos stojo Linas Valatkevičius, tačiau neretai sezono metu į pergales komandą vedusio gynėjo ranka šį kartą sudrebėjo ir jis prametė abu metimus, komanda dar sugebėjo perimti kamuolį, tačiau tai darydama pažeidė užribio taisyklę. Prie baudos metimų linijos stojo Laurynas Kirlys: pataikė tik pirmą baudos metimą, bet nepaliko varžovams laiko išsigelbėti. Pergalė buvo  „Fuxų“ rankose. Nugalėtojais tapo Deividas Aukštuolis, Arūnas Pranevičius, Tomas Budreika, Simonas Sunkurys, Arūnas Baronas, Kęstutis Moderis, Tomas Sasnauskas, Julius Kubertavičius, Šarūnas Stungurys, Martynas Tamulevičius, Žymantas Armonas, Edmundas Katovičius, Vitalijus Dyro, Laurynas Kirlys, Osvaldas Olisevičius ir vienintelė mergina visoje lygoje Rita Žilinskaitė.

Mažasis finalas
„Pakilk“ – „KKSK Reaktorius“ 74:61 (D. Pavlovskis 18, A. Butkus 14, T. Lukša 14, G. Povilauskas 10 (10 akt. kam.) / V. Daukša 12, Ž. Rubliauskas 11, A. Aniulis ir G. Petrikas po 10);

Abi komandos buvo nusiteikusios aršiai kovoti dėl bronzos medalių. „KKSK Reaktorius“ sėkmingo Ginto Petriko ir Viktoro Daukšos dėka pirmo kėlinio metu atlaikė visus „Pakilk“ jaunimo bandymus juos pasivyti ir per pirmą ketvirtį įsiveržė į priekį 23:19, tačiau vėliau paaiškėjo, kad „Pakilk“ jaunimui prireikė tik truputėlį daugiau laiko įsibėgėti. Pagerinę gynybą ir laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių, jaunieji žaidėjai jau antro kėlinio metu „KKSK Reaktoriaus“ pranašumą sumažino iki 2 taškų, o visiško dominavimo po krepšiais ir tolimų metimų dėka trečiajame kėlinyje atitrūko 52:46. Lemiamo ketvirčio metu „Pakilk“ parodė ypatingai didelį kovingumą, gerą komandinį žaidimą bei individualius talentus. Nors užpraeito ir praėjusio sezono vicečempionai iki pat rungtynių pabaigos nekėlė baltos vėliavos, ketvirtas kėlinys, kaip ir didžioji rungtynių dalis, priklausė antrą sezoną mažąjį finalą laimėjusiai „Pakilk“ komandai, kuri šiose rungtynėse daugiau patirties turinčius oponentus pranoko visais žaidimo aspektais.

Paguodos turnyro finalas
„BC Kibirai“ – „Stovi.lt“ 47:41 (T. Šilingis 11, S. Pauža 10 / M. Mažeika 15);

Paguodos turnyro finale savo jėgas išbandė praėjusio sezono atitinkamo turnyro finalininkai „BC Kibirai“ ir lygos naujokai „Stovi.lt“. Abi komandos sezoną norėjo užbaigti pergale, todėl dėjo nemažai pastangų -  nuo pirmų minučių aikštelėje virė atkakli kova. Pirmą kėlinuką 13:11 laimėję „BC Kibirai“ antrajame nesugebėjo gintis taip sėkmingai kaip pirmajame, dėl to įsibėgėję „Stovi.lt“ žaidėjai sugebėjo prieš antrą rungtynių dalį įsiveržti į priekį 27:25. Vis dėlto antrojoje rungtynių pusėje šiai komandai sunkiai sekėsi įveikti labiau patyrusios ekipos gynybą, o pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių neleido sukurti beveik jokių galimybių papildomoms atakoms. Šiose rungtynėse, kaip ir pagrindinio turnyro mažajame finale, nugalėtojas paaiškėjo žymiai anksčiau nei nuaidėjo finalinis rungtynių švilpukas. Nugalėtojus į priekį vedęs įžaidėjas Simas Pauža šiose rungtynėse pelnė 12 taškų, atkovojo 9 kamuolius bei, surinkęs 12 naudingumo balų, buvo pripažintas naudingiausiu paguodos turnyro finalų žaidėju.

Paguodos turnyro mažasis finalas
„KK Perkūnas“ – „BC Šnipiškės“ 64:62 (K. Bagdonas 33, D. Vaitkus 15 (14 atk. kam.) / R. Zemlianskij 28, A. Gricius 14);

Dėl paguodos turnyro bronzos apdovanojimų susirungė lygos naujokai „KK Perkūnas“ ir didžiausi paguodos turnyro išsišokėliai „BC Šnipiškės“. Rungtynių favoritais buvo laikomi stabilesnį žaidimą visą sezoną demonstravę lygos debiutantai, tačiau „BC Šnipiškės“ jau pirmojo kėlinio metu paneigė visas skeptikų prognozes. Per pirmas 10 rungtynių minučių „BC Šnipiškės“ gerai gynėsi, kovojo dėl atšokusių kamuolių ir įsiveržė į priekį 18:11. „KK Perkūnas“ antrą kėlinį ir toliau nerado kelių varžovų krepšio link, o dauguma metimų iš patogių padėčių skriedavo pro šalį. „BC Šnipiškės“ per antrą kėlinį dar labiau nutolo ir pasiekė rekordinę 9 taškų persvarą, tačiau lygos debiutantai šį sezoną jau ne kartą buvo išsisukę ir iš dar keblesnių padėčių, todėl trečią kėlinį gynėsi maksimaliai – tai išmušė iš vėžių „BC Šnipiškių“ žaidėjus ir prieš lemiamą - ketvirtą ketvirtį - atsigavusius „perkūniečius“ nuo varžovų skyrė vos 4 taškai. Visi įdomiausi įvykiai ir vyko būtent ketvirtajame kėlinyje: tolimus metimus beveik nepramesdamas metė Romuald Zemlianskij, kurio pastangų puolime dėka jo komanda ir sugebėjo atsitiesti. Nepaisant visų pastangų ir geresnio „KK Perkūno“ žaidimo antrojoje rungtynių dalyje, pergalę besibaigiant pagrindiniam rungtynių laikui savo rankose beveik laikė „BC Šnipiškės“. Pastariesiems padarius kelias vaikiškas klaidas, varžovai išplėšė pratęsimą. Per papildomas 5 minutes pralaimėti nenorėjo nei vieni, tačiau „KK Perkūno“ žaidėjai labiau pasitikėjo savo jėgomis. Iki pratęsimo pabaigos likus 14 sekundžių, prie baudos metimų linijos stojęs Aurimas Gudavičius savo ekipos persvarą padidino iki trijų taškų. „BC Šnipiškės“ dar bandė išsigelbėti, tačiau pirmąją bandymą varžovai „nugesino“ išmušdami kamuolį į užribį ir palikdami vos 3,6 sekundės „šnipiškiečiams“. Rungtynių rezultatyviausias žaidėjas Karolis Bagdonas netikėtai smeigė tritašį 62:62. „KK Perkūnui“ liko 0,2 sekundės ir, visiems galvojant, kad šiose rungtynėse prireiks dar vieno pratęsimo, „BC Šnipiškių“ žaidėjai gynyboje padarė nedovanotiną klaidą - praleido po varžovų krepšiu įbėgusį Aurimą Gudavičių, kuris, būdamas ore, sugebėjo įmušti komandos draugo iš užribio išmestą kamuolį bei padovanojo savo ekipos draugams bronzos medalius.