Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 01 20

Krepšinio legendos – Reggie Milleris

Po gana ilgos pertraukos pradedu ir vėl rašyti „Krepšinio legendų“ rubrikoje, kuri bus pildoma kiekvieną sekmadienį. Šiandien pristatysiu net 18 sezonų Nacionalinėje krepšinio...
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Po gana ilgos pertraukos pradedu ir vėl rašyti „Krepšinio legendų“ rubrikoje, kuri bus pildoma kiekvieną sekmadienį.

Šiandien pristatysiu net 18 sezonų Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) praleidusį Reggie Millerį, kuris visą savo profesionalaus krepšininko karjerą atstovavo Indianos „Pacers“ ekipai.

Snaiperio karjeros pradžia – UCLA universitete

Vienu geriausiu NBA lygos snaiperiu laikomas R.Milleris savo krepšininko karjerą pradėjo atstovaudamas UCLA universiteto komandai.

Nors tritaškio metimo linija buvo dar visiška naujiena krepšinio aikštelėje, tačiau jau 1986–1987 sezono metu amerikietis atliko 69 metimus iš tolimos distancijos, kai viso sezono metu krepšį atakavo 247 kartus.

Bene įsimintiniausia akimirka jaunojo snaiperio ankstyvoje karjeroje tapo 1987 metais žaistos rungtynės su Noterdamo „Fighting Irish“ ekipa. Likus 10 sekundžių iki rungtynių pabaigos R.Milleris smeigė tritaškį į varžovų krepšį ir išplėšė UCLA universiteto komandai pergalę.

201 cm ūgio snaiperiui iki šiol priklauso nemažai NCAA rekordų. R.Milleris yra daugiausia taškų pelnęs krepšininkas, taip pat jam priklauso lygos rezultatyvumo ir daugiausia pataikytų baudos metimų rekordai.

R.Milleris – NBA naujokų biržoje pašauktas 11 numeriu

Snaiperis baigęs mokslus universitete nusprendė dalyvauti NBA lygos naujokų biržoje, kur 1987 metais jį 11 šaukimu pasirinko Indianos „Pacers“ ekipa.

Šioje naujokų biržoje taip pat dalyvavo ir keletas kitų, vėliau legendomis tapusių, krepšininkų: Davidas Robinsonas, Scottie Pippenas. Taip pat 1987 metų naujokų biržoje buvo pašauktas ir vienas žemiausių lygos istorijoje krepšininkų – Tyrone'as Boguesas, o vienu paskutiniu šaukimu į lygą pakviestas ir Šarūnas Marčiulionis, kurį 127 numeriu pakvietė Oklendo „Warriors“ ekipa.

Snaiperis jau karjeros pradžioje tapo svarbiu žaidėju

Nors debiutinio sezono metu R.Milleris į aikštę žengdavo nuo atsarginių žaidėjų suolo, tačiau jau antro sezono metu snaiperis užėmė Johno Longo vietą startiniame penkete ir tapo vienu svarbiausiu krepšininku Indianos klube.

Prieš 92/93 metų sezoną „Pacers“ ekipa nusprendė iškeisti rezultatyviausią tuo metu komandos krepšininką Chucką Personą. Išnaudojęs savo proga Milleris tapo ne tik svarbiausiu, tačiau ir rezultatyviausiu ekipos krepšininku.
Prasidėjus sezonui snaiperis į Šarlotės „Hornets“ krepšį įmetė 57 taškus ir taip pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą, kurio per savo karjerą jis daugiau ir nepagerino. Šis rezultatas tapo ir „Pacers“ ekipos rezultatyvumo rekordu, kurio iki šios dienos dar niekam nepavyko pagerinti.

8 taškai per 8.9 sekundės į „Knicks“ krepšį

1994/95 metų sezono metu „Pacers“ krepšininkai konferencijos pusfinalyje stojo į kovą su Niujorko „Knicks“ ekipa ir jau pirmosios rungtynes žadėjo itin įdomią seriją.

Pirmose tarpusavio rungtynėse „Pacers“ žvaigždė likus žaisti mažiau nei minutei perėmė kamuolį iš Marko Jacksono ir pelnė tris taškus. Po kelių akimirkų amerikietis ir vėl neleido varžovams sėkmingai išsimesti kamuolio ir į „Knicks“ krepšį „smeigė“ dar vieną tritaškį ir išlygino rungtynių rezultatą.

Šeimininkų ekipos gynėjas Johnas Starksas dar galėjo išvesti savo ekipą į priekį, tačiau pastarasis prametė abu baudos metimus, o kamuolį po krepšiu atkovojęs Patrickas Ewingas taip pat neišnaudojo savo progos. Kamuolį atkovojęs R.Milleris išprovokavo varžovo pražangą ir dviem taikliais baudos metimais išplėšė svečių ekipai pergalę.

Įspūdingai konferencijos pusfinalio seriją pradėjusi Indianos ekipa laimėjo šią seriją 4:3 ir pateko į konferencijos finalą, tačiau ten tokiu pačiu rezultatu turėjo pripažinti Shaquille'o O'Nealo vedamos Orlando „Magic“ ekipos pranašumą.

Per 18 metų taip ir neiškovojo čempionų žiedo

Stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje 18 metų praleidęs R.Milleris taip ir neatvedė savo vienintelės ekipos iki aukščiausio lygos laiptelio – snaiperis taip ir netapo lygos čempionu.

Dar 1993/94 metais „Pacers“ turėjo realių galimybių patekti į NBA finalą, tačiau konferencijos finale turėjo pripažinti Niujorko „Knicks“ ekipos pranašumą. Panaši situacija susiklostė ir sekančio sezono metu, kuomet ir vėl konferencijos finale R.Millerio ekipa turėjo pripažinti Orlando „Magic“ krepšininkų pranašumą.

1997/1998 metų konferencijos pusfinalyje „Pacers“ ekipa nesunkiai nugalėjo „Knicks“ ekipą ir jau atroė, kad lygos finalas jau visai netoli, tačiau čia jiems kelią pastojo Michaelo Jordano vedama Čikagos „BUlls“ ekipa, kuri palaužė Indianos klubo pasipriešinimą, o NBA finale įrodė savo pranašumą prieš Jutos „Jazz“ krepšininkus.

Realiausią galimybę laimėti čempionų žiedą R.Milleris turėjo 1999/2000 metų sezono metu, kuomet jo ekipa pirmąsyk triumfavo konferencijos finale, tačiau lygos finalas susiklostė ne taip kaip buvo tikėtasi.

Pirmąsyk NBA lygos finale žaidusios Indianos „Pacers“ ekipos laukė rimtas išbandymas – S.O'Nealo ir Kobe Bryanto vedama Los Andželo „Lakers“ ekipa. Tačiau aukso žiedo R.Milleris taip ir neiškovojo.

Pasaulio ir Olimpinis čempionas

R.Milleris per savo karjerą atstovavo ir Nacionalinei JAV vyrų krepšinio rinktinei su kuria 1994 metais tapo Pasaulio, o 1996 metais ir Olimpiniu čempionu.

Itin gerus asmeninius rezultatus snaiperis demonstravo Pasaulio čempionate, kuriame vidutiniškai rinkdavo po 17,1 taško, o krepšį atakavo 52,6% taiklumu. R.Milleris taip pat buvo išrinktas į simbolinį turnyro penketuką.

Amerikietis savo šalies garbę vėliau gynė tik 2002 metų Pasaulio vyrų krepšinio čempionate, tačiau dėl traumos rungtyniaudavo tik epizodiškai, o JAV rinktinė pirmąsyk per šalies istoriją neiškovojo jokio titulo.

2005 gegužės 19 diena – paskutinės R.Millerio karjeroje

Nors per savo ilgą karjerą R.Milleris ir nepadėjo „Pacers“ ekipai iškovoti nė vieno čempionų žiedo, tačiau fanai labai mylėjo savo dievuką.

2005 metų gegužės 19 dieną snaiperis sužaidė paskutinias savo karjeros rungtynes. Tuomet „Pacers“ ekipa susitiko su Detroito „Pistons“ krepšininkas.

Nors „Pacers“ šias rungtynes pralaimėjo rezultatu 79:88, tačiau šis susitikimas tapo geriausiu ESPY metų momentu. Iki rungtynių pabaigos likus 15,7 sekundės R.Milleris, kuris pelnė 27 taškus, buvo pakeistas. Salėje susirinkę žiūrovai atsistoję plojo savo komandos legendai, o atsižvelgdamas į tai „Pistons“ ekipos strategas Larry Brownas paprašė minutės pertraukėlės ir kartu su savo auklėtiniais prisidėjo prie sveikinimų R.Milleriui.

Snaiperio pasiekimai NBA lygoje

R.Milleris per savo karjerą sužaidė 1389 rungtynes ir pagal šį rezultatą nusileidžia tik Johnui Stocktonui ir Karlui Malone. Per savo karjerą snaiperis pelnė 25279 taškus.

Gynėjas tapo pirmuoju krepšininkus Indianos „Pacers“ ekipos istorijoje, kuris pateko į NBA „Žvaigždžių dienos“ rungtynių startinę sudėtį. Į šias rungtynes snaiperis pateko penkis kartus.

Pastarasis taip pat yra vienas iš penkių krepšininkų per visą lygos istoriją, kuris atakavo ne prasčiau nei 50% iš vidutinio, 40% iš tolimos distanijos ir 90% taiklumu nuo baudų metimo linijos. Šį rezultatą taip pat yra pasiekę Larry Birdas, Markas Price'as, Steve'as Nashas ir Dirkas Nowitzki.

Snaiperiui taip pat priklausė ir daugiausiai pataikytų tritaškių rezultatas – 2560, tačiau 2011 metų pradžioje šį rezultatą pagerino Bostono „Celtics“ snaiperis Ray Allenas.

krepšinio BLOG'as

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais