Pagrindinis brandaus amžiaus moters makiažo tikslas – padaryti veidą gaivesnį, šviežesnį ir sveikesnį. Svarbiausia, toks makiažas turi ne dar labiau pasendinti bei išryškinti tai, ką reikėtų paslėpti, o pajauninti ir parodyti gražiausius veido bruožus.
Pagrindiniai makiažo principai:
Su amžiumi veido bruožai praranda ryškumą ir grožį, o dauguma moterų bando tai užmaskuoti rinkdamosios sodrias ir ryškias makiažo spalvas. Verta žinoti, jog ryškus makiažas rėžia akį ir „iškelia“ visus odos trūkumus ir, šiuo atveju, atrodo neskoningai. Brandžios moterys turėtų rinktis natūralias, ramias, prislopintas, pastelines spalvas, kurios paryškintų natūralų grožį.
Griežtai ir ryškiai apvestos akys bei lūpos kreips aplinkinių žvilgsnį būtent į šias vietas. O tai reiškia, kad bus labiau pastebimos šioje zonoje esančios mimikos raukšlės.
Toninis kremas ar biri pudra turėtų būti kuo lengvesnės tekstūros, odos spalvos arba vienu tonu šviesesni, bet jokiu būdu ne atvirkščiai. Labai dažnai moterys klysta, manydamos, jog užsitepusios kuo didesnį sluoksnį toninio kremo, jos paslėps odos trūkumus, raukšles ir pigmentines dėmes.
Deja, viskas yra atvirkščiai. Kosmetikos perteklius ir „kaukės“ efektas atrodo itin nenatūraliai. Po kurio laiko storas pudros sluoksnis jau būna nutekėjęs į mimikos raukšleles. Išeitis – dengti odą kuo ploniausiu sluoksniu. Toninis kremas turėtų būti kuo lengvesnės tekstūros, drėkinamasis, o biri pudra kiek įmanoma smulkesnė.
Taip pat skaitykite: Amžinai stilingos ir pašėlusios: įkvepiančios senjorų istorijos
Akių vokų šešėliai. Geriausias pasirinkimas – natūralių spalvų: rudi, smėlio, pilki, žalsvi, neryškūs melsvi ar rausvi. Besirinkdamos šešėlių spalvą, atsiminkite, kad rausvų atspalvių šešėliai akių vokus daro šiek tiek tarsi patinusius, juodi ir pilki – išryškins raukšles, tamsiai rudi – atkreips dėmesį į apgamus, strazdanas ir pigmentines dėmes. Todėl verčiau paeksperimentuokite ir išsirinkite tai, kas jums tiks labiausiai.
Perlamutriniai šešėliai pabrėš jūsų amžių ir išryškins raukšles aplink akis. Todėl verčiau rinkitės matinius.
Skystų šešėlių taip pat geriau atsisakykite. Jie greičiau nubėga į kaupiasi ant smulkių raukšlių, kurios tampa labiau matomos.
Blakstienų tušas. Pirmenybę teikite juodam arba rudam blakstienų tušui, kuris suteikia apimties ir užriečia. Šventiniam makiažui rekomenduojama blakstienas užriesti – tai vizualiai padidina akis bei paslepia amžiaus trūkumus.
Taip pat skaitykite: 7 grožio klaidos, kurių patartina vengti, jei norite tobulos asmenukės
Toninis kremas turėtų būti kuo lengvesnės tekstūros, drėkinamasis, o biri pudra kiek įmanoma smulkesnė.
Antakiai – detalė, kuriai tiek brandžios, tiek jaunos moterys skiria per mažai reikšmės, o juk būtent antakiai gali kardinaliai pakeisti veido formą ir išraišką. Antakių nerekomenduojama stipriai išryškinti: tankūs ir tamsūs antakiai veidą daro vyresnį. Pakaks, kad jie būtų prižiūrėti, šiek tiek paryškinti ir turėtų natūralią formą.
Beje, antakiai „siūleliai“ taip pat nepuošia nei brandžios, nei jaunos moters. Jie padaro veidą platesnį, atkreipia dėmesį į mimikos raukšles aplink akis ir ant kaktos. Specialistai rekomenduoja šalinti tik nereikalingus, perteklinius plaukelius, suteikiant antakiams tvarkingumo įspūdį.
Antakius geriausia ryškinti specialiu antakių tušu ar šešėliais – antakiai atrodys natūralesni. Su amžiumi antakiai retėja, o pieštukas dar labiau išryškins antakių retumą.
Akių pieštukas turi būti minkštas ir netamsus: pilkas arba rudas. Akių apvado geriau atsisakyti, jis išryškina raukšles.
Lūpų dažus kiekvienai dienai geriausia rinktis neutralių, šviesių spalvų: rusvus, persiko, prislopintos raudonos spalvos. Manoma, kad vyresnės moterys neturėtų naudotis ryškiais lūpų dažai, bet viskas priklauso nuo išvaizdos ir veido tipo.
Jeigu sritis aplink lūpas dar neturi ryškių senėjimo požymių, šventiniam makiažui galima pasirinkti ryškesnių spalvų lūpų dažus. Pavyzdžiui, aviečių ar vyšnių spalvos. O štai fuksijų ir kitų „rėkiančių“ spalvų verčiau atsisakyti.
Taip pat nerekomenduojama kasdien naudotis ilgalaikiais lūpų dažais, jie sausina lūpų odą. Kasdienai verčiau rinkitės drėkinamąjį lūpų blizgį, bet be blizgučių ir perlamutro.
Taip pat skaitykite: Dalykai, kurių nederėtų slėpti nuo savo ginekologo
Lūpų pieštukas gali būti naudojamas, jeigu nėra gilių raukšlių aplink burną. Geriausia rinktis šviesių spalvų, pavyzdžiui, idealiai šiam atvejui tinktų kūno spalvos lūpų pieštukas. Jis apveda lūpų kontūrą ir paslepia nedidelius odos defektus.
Skaistalus geriausia rinktis neryškių persikų ar rausvų atspalvių.
Turėdamos savo kosmetinėje maskuoklį, antakių rinkinį, blakstienų tušą ir lūpų blizgį, galite atrodyti daug jaunesnė negu esate yra iš tikrųjų. Pagrindinis brandžios moters makiažo principas: mažiau yra daugiau. Venkite ryškių, ypač perlamutrinių šešėlių. Teikite pirmenybę neutraliom spalvom.
Kasdienis makiažas brandžiai moteriai:
1 žingsnis: su pudra ar maskuokliu (geriausia geltono atspalvio) užmaskuokite kapiliarus ir paraudimus ant veido.
2 žingsnis: kad raukšlės būtų mažiau pastebimos, užmaskuokite jas maskuokliu, kuris būtų vienu tonu šviesesnis už jūsų odą.
3 žingsnis: su amžiumi oda vis labiau sausėja, todėl tam, kad kreminė pudra dar labiau nepablogintų situacijos, rinkitės tokią, kurį odą drėkintų, o ne sausintų.
Taip pat skaitykite: Kaip padailinti alkūnių ir kelių odą
Nepamirškite antakių, jie vizualiai patempia odą ir daro žvilgsnį atviresnį. Geriausia naudoti specialų tušą ar šešėlius antakiams, kurie būtų vienu tonu šviesesni už jūsų natūralią plaukų spalvą.
Didžiausi brandžios moters makiažo priešai:
• storas kreminės pudros sluoksnis ir per tamsi jos spalva;
• perlamutras, ryškios, sodrios spalvos;
• per tamsūs ir per ploni antakiai;
• griežtai ir ryškiai apvestos akys;
• per tamsus lūpų apvedimas.
Svarbiausia, atsiminkite taisyklę: mažiau yra daugiau. Tinkamas makiažas turėtų subtiliai pabrėžti natūralų jūsų grožį ir amžių.