– Kokios yra pagrindinės celiulito atsiradimo priežastys?
– Dažniausiai celiulitas atsiranda dėl šių veiksnių:
♦ vidaus ligos;
♦ skydliaukės ligos;
♦ rūkymo;
♦ neaktyvaus gyvenimo būdo;
♦ hormonų disbalanso (gimdymas, kontraceptikai, brendimas, klimaksas);
♦ aštraus maisto;
♦ traumos;
♦ paveldimumo;
♦ nesubalansuotos dietos;
♦ ilgalaikio streso;
♦ vaistų;
♦ per didelės hormono estrogeno koncentracijos kraujyje (būdinga moterims).
– Kokios yra celiulito stadijos?
– Klasifikuojant celiulitą, išskiriamos keturios stadijos:
I stadija – celiulitas plika akimi nematomas, oda atrodo tik šiek tiek pakitusi, labiau primena nesunkų patinimą ar tiesiog pastorėjimą.
II stadija – celiulitas pradeda labiau ryškėti, plika akimi dažnai dar nestipriai pastebimas, tačiau, suspaudus odą, jis jau matomas.
III stadija – celiulitas pastebimas jau ir plika akimi. Suspaudus odą, jis tampa itin ryškus.
IV stadija – oda itin grublėta, pastebima net ir mažiau gumbelių. Šioje stadijoje celiulitas jau ne tik estetinė problema, bet dažnai tampa net skausmingas.
– Kodėl celiulitui gydyti rekomenduojamas vakuuminis masažas?
– Vakuuminis masažas paveikia limfinę sistemą, todėl toksinai, kartu ir celiulitas pasišalina per daug trumpesnį laiką. Vakuuminis masažas veikia panašiai kaip siurblys – probleminės zonos veikiamos nekintamu ir pulsuojančiu vakuumu. Šio masažo seansas efektyvumu prilygsta aštuoniems masažams, atliekamiems rankomis. Šiuolaikiniai vakuuminio masažo aparatai dažniausiai turi skirtingų rūšių ir dydžių antgalius bei taures ir masažo programas, skirtas grožiui bei terapijai, todėl procedūrų stiprumas ir trukmė kiekvienai moteriai gali būti parenkami individualiai, atsižvelgiant į odos būklę.
– Kodėl, esant celiulitui, dažnai yra atliekama presoterapija kompresinės terapijos aparatu?
– Presoterapija – tai mechaninis drenažo metodas, kuris, veikdamas cirkuliacinę sistemą ir kitas anatomines struktūras, leidžia pašalinti intersticinio skysčio perteklių ir paskatina veninę ir limfos cirkuliaciją. Mechaniniai aplikatorių judesiai sukuria efektyvų, švelnų ir ilgalaikį spaudimą, kuris reikalingas gydant celiulitą ir ypač esant „apelsino žievelės“ odai.
– Ar tiesa, kad celiulitui gydyti taikomi ir specialūs įvyniojimai?
– Taip, tiesa. Norint pasiekti didžiausią efektą, vakuuminį masažą ir presoterapiją rekomenduojama derinti su anticeliulitiniais įvyniojimais. Įvyniojimų metu naudojamos medžiagos drėkina odą ir aprūpina ją mineralais, kurie padeda pašalinti ne tik paviršiniame, bet ir gilesniuose sluoksniuose susikaupusius toksinus, todėl oda tampa lygesnė, elastingesnė.
– Koks yra celiulito gydymo kursas?
– Dažniausiai celiulito gydymo kursas susideda iš 8–10 procedūrų, jas atliekant du kartus per savaitę. Vėliau paskiriamos 2–4 palaikomosios procedūros per mėnesį. Kiekvienos moters atvejis individualus, todėl tikslus gydymo kursas paskiriamas tik atlikus odos būklės įvertinimą.
Tekstas: Kauno klinikos „Grožio pasaulis“