Vis dėlto turime jums gerų naujienų – fotogeniškumą galima išsiugdyti! Pakanka vadovautis šiais tinklalapyje dailymakeover.com pateiktais patarimais ir tapsite tikrais modeliais.
- Jei nuotraukoje dažnai esate užsimerkę, geriau akis užmerkite prieš pat padarant nuotrauką ir lėtai atsimerkite, kai jau bus paspaustas forografavimo mygtukas.
- Jei norite išvengti dvigubo pagurklio, ištieskite kaklą ir šiek tiek „atkiškite“ galvą į priekį. Pakelkite kaktą aukštyn, o smakrą šiek tiek pakreipkite žemyn. Galbūt jausitės ne itin patogiai, tačiau nuotraukoje atrodysite puikiai.
- „Įsitikinkite, kad jūsų makiažas atrodo puikiai, – pataria žvaigždžių vizažistė Fiona Stiles. – Kai odos makiažo pagrindas nėra tinkamai parinktas ir nesutampa su jūsų odos tipu, nuotraukoje tai tikrai bus pastebima“. Fiona pataria makiažo pagrindu šiek tiek patepti ir kaklą, jei jo oda yra šviesesnė nei veido.
- Riestos blakstienos ir tušas – būtinybė! Atmerkite akis, nes jos yra nuotraukos centras. Kuo akys platesnės, tuo daugiau šviesos pagaus ir tuo labiau spindės.
- Peržiūrėkite savo mėgstamiausias nuotraukas ir pastebėkite tendenciją: kokia poza mėgstate fotografuotis? Ar kaskart šypsotės vis kitaip?
- Išbandykite šį raudonojo kilimo triuką: paslėpkite liežuvį už dantų, jei norite išvengti pernelyg kvailos ar plačios šypsenos.
- Išryškinkite antakius. Antakiai ne tik atskleidžia jūsų emocijas ir charakterį, tačiau jie gali parodyti ir tai, ar esate gerai išsimiegojęs ir pailsėjęs ar pavargęs. Pagalvokite ir apie tamsesnį antakių pieštuką, jei žinote, kad reikės fotografuotis; antakiai nuotraukuose atrodo šviesesni.
- Pasirūpinkite plaukų žvilgesiu. Su tokiomis žvaigždėmis kaip Julia Roberts, Reese Witherspoon, Julianne Moore ir Sarah Jessica Parker dirbęs stilistas Sergejus Normantas pataria naudoti purškiamą serumą – ši priemonė suteiks plaukams žvilgesio.
- Nuotraukoje gali išryškėti ir nepaklusnūs plaukai. Sausas aliejus galėtų jums pagelbėti. Jei bijote, kad užtepsite per daug, papurkškite ant rankų ir švelniai pabandykite suvaldyti trūkumus.
- Prieš fotosesiją, trumpai pažiūrėkite į šviesą. Jei taip padarysite, akių vyzdžiai susitrauks ir nuotraukoje nebus matyti raudonų akių.
- Netikėta fotosesija? Švelniai pažnaibykite skruostus, kad sukurtumėte švelnų raudonį.
- Keletas jums tinkamų akių lašų atgaivins jūsų pavargusias akis, jos atrodys šviesesnės.
- Skaistalai – būtinybė! Be jokio atspalvio skruostuose veidas nuotraukoje gali atrodyti pernelyg plokščias. Naudokite vidutinio šviesumo rožinį atspalvį.
- Pagalvokite apie žvilgsnio kampus. Tiesus žvilgsnis į kamerą retai yra patrauklus. Geriau pakreipkite galvą, suteiksite bruožams ir žvilgsniui gilumo.
- Pabandykite raudonojo kilimo pozą: uždėkite ranką ant klubo, pasisukite šonu ir galvą nukreipkite į kamerą. Taip, tai nuotraukų klišė, tačiau taip tikrai atrodysite lieknesnės. Taip pat suveikia ir žiūrėjimas per petį šiek tiek palenkus galvą.
- Venkite blizgesio ant veido. Per daug žvilgesio ant veido tikrai nėra geras dalykas. Švelnus spindesys – puiku. Tačiau jei jūsų oda pernelyg riebi, veidas atrodys dar labiau blizgantis. Jei vis dėlto negalite neblizginti veido, naudokite matinį makiažo pagrindą ar maskuojamąjį odos pieštuką ant skruostikaulių ir nosies.
- Šiek tiek blizgesio žemiau kaklo suteiks odai švelnaus spindėjimo. Naudokite blizgią pudrą, lengvai papudruokite raktikaulius ir pečius.
- Stovėkite priešais baltą sieną. Švelnios spalvos fonas suteiks veidui šviesumo. Jei už jūsų bus baltas fonas, tuomet nuotraukoje oda neatrodys per daug rožinė ar geltona.
- Dažykite lūpas šviesiu blizgesiu. Tamsūs lūpų dažai gali optiškai sumažinti lūpas. Geriausia rinktis šviesius lūpų dažus ar blizgesį.
- Daugiau fotografuokitės. Žmonės, kurie mano nesantys fotogeniški, dažniausiai nepozuoja labai dažnai, tačiau fotografavimasis tėra žaidimas. Netgi ir Kate Moss neįvaldė šio meno iš pirmo sykio. Kuo daugiau leisitės fotografuojami, tuo didesnė tikimybė, kad atrasite daugiau jums patikusių nuotraukų.
- Nuotrauka padaryta iš viršaus, daug patrauklesnė nei daryta iš apačios. Jei esate aukštesnis nei jus fotografuojantis žmogus, – atsisėskite.
- Venkite stovėti tiesiai po šviesos šaltiniu, nes jis mes šešėlius jums ant veido (negerai, ir kai žmonės stovi veidu į saulę). Geriausia būtų atsistoti prie natūralios šviesos šaltinio, pavyzdžiui lango ar į vietą, kur švelni šviesa sklinda iš šono jums ant veido. Taip meniškai apšviečiamas veidas, jis atrodo gilesnis ir ne toks plokščias.
- Raskite atramą. Jei į ką nors atsiremsite, tarkime, į kokią nors dekoraciją, labiau atpalaiduosite laikyseną ir neatrodysite taip susikausčiusi.
- Jei norite, kad akys spindėtų, žvelkite į šviesos šaltinį. Lempa ar kalėdinės eglutės lemputės suteiks blizgesio jūsų akims.
- Pamirškite nusistovėjusį pasakymą „cheese“ (liet. sūris). Geriau galvokite apie ką nors juokinga. Geriausia juokauti su pačiu fotografu. Natūrali šypsena visuomet yra daug gražesnė nei suvaidinta.
- Jei šypsotis nenorite, bent praverkite lūpas šiek tiek – atrodysite paslaptingesnė ir patrauklesnė.