Miegoti – švariu veidu
Visos žinome, kaip kartais tingisi nusivalyti makiažą, tačiau tai pats svarbiausias dalykas, norint džiaugtis sveika oda. Net kokybiškiausios kosmetikos priemonės, paliktos ant veido pernakt, gali užkimšti poras ir sutrikdyti deguonies pasisavinimą. Ilgainiui dėl to gali kilti alerginių reakcijų (niežulys, raudonis), atsirasti spuogų. Nenuvalytos priemonės odą sausina, ji praranda elastingumą, skaistumą, ima rastis raukšlių.
Miegoti nenusivalius makiažo nepatariama ir dėl galimos akių infekcijos. Okulistai įspėja, kad dėl per naktį palikto blakstienų tušo, šešėlių ir kitų priemonių akys gali išsausėti, tapti jautrios, imti ašaroti. Po kurio laiko gali kilti ir rimtų regėjimo sutrikimų. Manote, tai gresia tik tuomet, kai makiažas nevalomas mėnesiais? Pasak specialistų, jautresnės moterys neigiamą poveikį pastebi jau po trijų naktų!
Taigi pirmoji užduotis norint pabusti gražesnei – kruopščiai nusivalyti makiažą. Tam skirtu pieneliu ar toniku pašalinkite nuo veido ir kaklo visus makiažo likučius. Nepiktnaudžiaukite makiažui valyti skirtomis (kelioninėmis) servetėlėmis. Pasak kosmetologų, jos sausina odą, be to, tenka daugiau trinti negu valant kitomis priemonėmis.
Svarbu. Net jei nenaudojate dekoratyvinės kosmetikos, vakare nepamirškite nusivalyti veido. Per dieną ant jo kaupiasi dulkės, įvairios bakterijos. Jos taip pat kenkia grožiui.
Pamaitinkite odą
Kruopščiai nuvalytą veidą padenkite drėkinamuoju kremu. Per naktį odą gali pamaitinti nerafinuotas alyvuogių, arganų, kokosų aliejus. Kosmetologai tvirtina, kad vakarinės grožio procedūros daug efektyvesnės už rytines, nes naktiniuose kremuose paprastai yra daugiau maitinamųjų ir drėkinamųjų medžiagų nei dieniniuose. Naktinis kremas yra sukurtas atsižvelgiant į fiziologinius odos ląstelių mechanizmus: spartina ląstelių regeneraciją ir kovoja su senėjimu.
Taip pat skaitykite: Guodos Azguridienės patarimai, kaip atgaivinti skirtingo tipo plaukus
Vakarinis odos maitinimas turi tapti kasdieniu ritualu. Paprastai dieną grožio ritualams laiko pristinga, tad kodėl neišnaudojus nakties miego? Prieš nugrimzdama į sapnų karalystę, plaštakas ir pėdas ištepkite drėkinamuoju kremu ar minėtais augaliniais aliejais. Apsimaukite kojinaites ir specialias pirštinaites. Ryte džiaugsitės šilkine oda.
Svarbu. Naktinį kremą rinkitės pagal amžių ir odos tipą. Jaunoms merginoms naktiniu kremu patariama nepiktnaudžiauti – naudoti tik tuomet, kai oda labai sausa.
Rinkitės tinkamą patalynę
Geriausia miegoti šilko pataluose. Nuo seno žinoma, kad šis audinys turi gydomųjų savybių. Natūralus šilko baltymų pluoštas greitina odos ląstelių apykaitą ir stabdo senėjimą, todėl jo dedama į kosmetikos priemones ir kremus, skirtus brandžioms moterims.
Taip pat skaitykite: Viena įdomiausių rudens makiažo idėjų – „ombre“ lūpos
Kol miegame, kūno temperatūra šiek tiek pakyla, suprakaituojame. Šilko audinys išlaiko natūralų drėgmės balansą – sugeria didelį drėgmės kiekį ir greitai išgarina jos perteklių.
Kosmetologai tvirtina, kad vakarinės grožio procedūros daug efektyvesnės už rytines, nes naktiniuose kremuose paprastai yra daugiau maitinamųjų ir drėkinamųjų medžiagų.
Jei šilko patalynės neturite, atkreipkite dėmesį, kokia poza miegate. Miegoti ant pilvo (veidu į pagalvę) ir ant šono nėra labai sveika. Geriausia miegoti ant nugaros, kad veidas kuo mažiau trintųsi į patalus.
Bent kartą per savaitę keiskite patalynę. Joje besikaupiančios bakterijos gali sukelti odos uždegimą.
Svarbu. Drėkinkite patalpą, kurioje miegate. Ypač šildymo ir vasaros sezonu. Naktį vandeniu apipurkšite užuolaidas, pastatykite kambaryje nemažą plokščią indą vandens.
Nepamirškite plaukų
Kas geriau gali it ranka nuimti visą dienos darbų naštą, jei ne dušas prieš einant miegoti? Išėjusi iš jo, neskubėkite džiovinti plaukų. Palepinkite juos maitinamaisiais serumais, sudrėkinkite užpurškiamais balzamais ir leiskite natūraliai išdžiūti.
Jei baiminatės ryte nubusti su nesuvaldoma kupeta ant galvos, drėgnus plaukus susukite. Taip nereikės miegoti ant šlapios pagalvės, o ryte džiaugsitės garbanomis.