Odą valanti ir jauninanti detoksikacinė vonios terapija: 4 naudingi receptai

Oda trečiuoju inkstu kartais vadinama ne veltui, juk per ją pasišalina dalis organizmui jau nebereikalingų medžiagų. Prakaituodama oda iš organizmo pašalina toksinus ir rūgštis, būtent dėl to patartina kuo dažniau apsilankyti pirtyse.
Moteris guli vonioje
Moteris guli vonioje / „Shutterstock“ nuotr.

Vis tik ne dažnas gali sau leisti šią prabangą, todėl vertėtų bent kartą per savaitę save palepinti vonios procedūromis. Juk šilta ir atpalaiduojanti vonia, praturtinta naudingosiomis medžiagomis, padės ne tik atsigauti po sunkios darbo dienos, bet ir palaikys puikią jūsų organizmo sveikatą. Pateikiame portale healthdigezt.com išvardytus vonios terapijos receptus, kurie padės puikiai atsipalaiduoti neišleidžiant krūvos pinigų.

Organizmą detoksikuojanti vonia su imbieru

Fotolia nuotr./Imbieras
Fotolia nuotr./Imbieras

Jau daugelį metų imbieras plačiai naudojamas stiprinti imuninei sistemai. Tai stiprus antioksidantas, turintis antibakterinių ir netgi priešvėžinių medžiagų. Gydytojai vieningai sutaria, kad imbieriniai gėrimai puikiai kovoja su peršalimu ir yra itin naudinga profilaktinė priemonė nuo gripo. Vis tik jį verta ne tik gerti, bet ir naudoti maudantis vonioje, nes imbieras taip pat puikiai detoksikuoja organizmą.

Taip pat skaitykite: Kada kepenims reikia pagalbos: kaip jas detoksikuoti

Tiesiog prisileiskite į vonią šilto vandens ir įberkite į ją pusę puodelio šviežiai tarkuoto imbiero. Vonioje pagulėkite bent 20 minučių ir pasistenkite atsipalaiduoti. Šią procedūrą kartokite bent kartą per savaitę.

Organizmą detoksikuojanti vonia su moliu ir Epsom druska

„Shutterstock“ nuotr./Druska voniai
„Shutterstock“ nuotr./Druska voniai

Epsom druska, kitaip dar vadinama magnio druska, yra natūraliai susidarantis mineralų junginys – magnio sulfato heptahidratas. Įrodyta, kad magnio sulfatas pasisavinamas per odą, tad Epsom druskos vonia yra malonus ir lengvas būdas pagerinti savijautą ir sveikatą.

Magnis dalyvauja daugybėje organizmo procesų, reguliuoja enzimų veiklą, mažina uždegimus, gerina raumenų ir nervų funkcijas. Magnio sulfatas gerina medžiagų įsisavinimą ir šalina toksinus.

Norėdami pasidaryti detoksikacinę vonią, pusė šaukštelio Epsom druskos ištirpdykite šiltame vandenyje ir pilkite į vonią, tuomet molį (1 pakelio turinį; būna pirkti kosmetikos parduotuvėse) sumaišykite su vandeniu atskirame puodelyje ir taip pat pilkite į vonią. Vonioje pagulėkite maždaug 20 minučių ir atsipalaiduokite.

Atpalaiduojanti vonia su soda

„Shuterstock“ nuotr./Soda – nepamainomas pagalbininkas namų buityje
„Shuterstock“ nuotr./Soda – nepamainomas pagalbininkas namų buityje

Kepimui naudojamos sodos milteliai taip pat turi organizmą valančių ir su grybelių kovojančių savybių. Šie milteliai itin efektyviai švelnina odą ir ypač tinka tiems, kurių oda sudirgusi ar dėl šaltų orų itin išsausėjusi.

Į šilto vandens prileistą vonią įberkite pusę puodelio kepimo sodos ir pasimėgaukite vonia bent 20 minučių. Kartokite šią procedūrą bent kartą per savaitę.

Vonia su jūros druska

Fotolia nuotr./Jūros druska
Fotolia nuotr./Jūros druska

Jūros druskoje gausu odai reikalingų mineralų: kalcio, kuris giliai išvalo jos poras, bromido, raminančio sudirgusią odą, kalio, bendrai gerinančio odos sveikatą, ir jodo, kuris reguliuoja medžiagų apykaitos procesus.

Taip pat skaitykite: 10 triukų organizmo detoksikacijai

Norėdami tinkamai pasiruošti vonią su jūros druska, šiltame vandenyje ištirpdykite pusę puodelio jūros druskos ir susipylę ją į vonią ramiai pagulėkite 20 minučių.

Keletas naudingų patarimų:

  • Neskubėkite. Šilta vonia mėgaukitės tik tuomet, kai tikrai turite pakankamai laiko. Juk odai prireiks laiko, kad galėtų pasisavinti visas naudingas medžiagas, todėl vonioje gulėti patartina bent 20 minučių.
  • Gerkite daug vandens. Prieš gulantis į vonią ir po jos patartina išgerti bent po stiklinę vandens, kad organizmas nepatirtų dehidratacijos. Kitaip, jei vonia dažnai mėgaujatės vakare, kitą rytą gali skaudėti galvą. Geriausia gerti vandenį su citrina ar žolelių arbatas, kurios organizmą naudingosiomis medžiagomis aprūpins ir iš vidaus.
  • Venkite toksiškų šaltinių. Kadangi po procedūrų vonioje atsiveria visos odos poros, patartina bent valandą vengti tokių toksiškų šaltinių, kaip chloras, dūmai, oro gaivikliai ir oro tarša, mat taip tik dar labiau pakenksite savo odai.
  • Vonią praturtinkite eteriniais aliejais. Jei norite išties pasimėgauti atpalaiduojančia vonia, į vandenį įlašinkite ir savo mėgstamo eterinio aliejaus. Yra daug eterinių aliejų, kurie itin veiksmingai atpalaiduoja (tarkime, levandų, ramunėlių ar rožių aliejai), stimuliuoja ir suteikia energijos (tarkime, pipirmėčių, rozmarinų ir citrinžolių aliejai) arba pagerina organizmo detoksikacijos procesus (tarkime, arbatmedžių ar eukalipto aliejai). Voniai dažnai pakanka vos keleto koncentruoto eterinio aliejaus lašų.

Taip pat skaitykite: Aliejai ir gėlių vanduo pagal odos tipą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų