Panaudokime arbatą kitaip – veido, kūno ir plaukų grožiui

Jums reikia nebrangios, efektyvios ir natūralios kosmetikos? Pabandykite pasigaminti savo grožio priemonę, panaudodami pačią paprasčiausią arbatą.
Auksinė žiemos arbata
Arbata / Shutterstock nuotr.

Arbatoje yra daug svarbių vitaminų: provitaminas A, B grupės vitaminai, vitaminas C, K, nikotininė rūgštis. Jų kiekis priklauso nuo arbatos tipo, kokia ji – juoda, žalia, raudona ar geltona.

Išgerdami 3–4 puodelius žaliosios arbatos, jūs patenkinsite organizme vitamino P poreikį. Be to, žalioji arbata turi antioksidantinių savybių, stabdo organizmo senėjimą.

Juodojoje ir žaliojoje arbatoje yra didelis kiekis rauginių medžiagų, eterinių aliejų, alkaloidų, amino rūgščių ir kitų naudingų medžiagų. O štai kalorijų šiame gėrime nėra, todėl jis labai naudingas figūrai.

Arbata veido grožiui

Jei nors kelis kartus per savaitę apsiprausite žaliosios pasūdytos arbatos nuoviru, o dar geriau patrinsite veidą iš šios arbatos sušaldytais ledo kubeliais, išsaugosite savo odos šviežumą ir sveiką spalvą.

Silpnas arbatos nuoviras puikiai nuvalo makiažą – nebereiks pienelio.

Jei turite uždegimo sukeltų spuogų, patrinkite odą raudonosios arbatos nuoviru.

Taip pat skaitykite: Ar gali matės arbata pakeisti kavą? Matės privalumai

Kaukė iš arbatos padės, jei oda susierzino ir paraudo nuo saulės, kai išsiplėtusios poros ir kraujagyslės. Reikia minkštą audinį arba marlę sudrėkinti arbatos tirpalu ir pridėjus prie odos palaikyti 10–20 minučių. 

Iš arbatos galima padaryti kaukę vystančiai odai. Valgomąjį šaukštą miltų išmaišykite stiprioje arbatoje, kad gautumėte grietinės konsistenciją, pridėkite kiaušinio trynį. Patepkite odą ir palaikykite kaukę 10–15 minučių. Vėliau nuplaukite šiltu vandeniu.

Arbata savaiminiam įdegiui. Užvirkite arbatinį šaukštelį juodos arbatos su trimis valgomaisiais šaukštais vandens, pavirkite 2–3 minutes, nukoškite. Šiuo nuoviru prauskite veidą ryte ir vakare.

Nuo maišelių po akimis ir vokų patinimo padės arbatos tirščiai, likę arbatinuke. Sumaišykite juos su grietine ir, patepę vokus, pabūkite 5–10 minučių.

Arbata kūno grožiui

Nuo rankų prakaitavimo padeda vonelės iš stipraus arbatos nuoviro. Geriausiai rinktis žaliąją, nes juodoji arbata gali nudažyti odą. Užvirkite 4 arbatinius šaukštelius arbatos su dviem stiklinėmis vandens, virkite 2–3 minutes. Darykite voneles po 10–15 minučių.

Jei labai prakaituoja kojos, padės ta pati procedūra, tik pageidautina prie 4 šaukštelių arbatos pridėti 1 arbatinį šaukštelį maltos ąžuolo žievės.

Taip pat skaitykite: 3 ryto gėrimai, suteikiantys energijos

Odą labai gerai tonizuoja vonios su arbata. Užvirinkite 4 desertinius šaukštus juodosios arba žaliosios arbatos su viena stikline vandens. Leiskite 10 minučių pastovėti ir supilkite į vonią. Jei lepinatės vonioje su juodąja arbata, jūsų oda gali šiek tiek „įdegti”. Bet po to teks vonią gerai išvalyti.

Jei ant kūno turite smulkių sumušimų ar įpjovimų, oda truputį suerzinta, patrinkite ją raudonosios arbatos nuoviru. 

Arbata plaukų grožiui

Sausiems plaukams

Ištrinktus plaukus skalaukite nestiprios žaliosios arbatos nuoviru. Plaukai bus purūs ir blizgantys. Arba plaukų šaknis galite įtrinti vatos diskeliu, suvilgytu arbatos nuovire. Taip jūs sustiprinsite šaknis ir atsikratysite pleiskanų.

Riebiems plaukams

Sumaišykite 30 g degtinės su arbatiniu šaukšteliu citrinų sulčių ir viena stikline žaliosios arbatos, atskieskite litru virinto vandens. Sušlapinkite ištrinktus plaukus šiuo skysčiu ir nebenuplaukite. Reikės 3–4 procedūrų.

Plaukų padažymas

Jei norite suteikti savo plaukams kaštoninį atspalvį, pasigaminkite stiprų granuliuotos juodosios arbatos nuovirą. Tai bus apytiksliai 2 valgomieji šaukštai arbatos litrui vandens. Viską ant lėtos ugnies pavirinkite 10–15 minučių.

Kai nusistovės, perkoškite ir sušlapinkite plaukus, uždenkite galvą polietileniniu maišeliu ir šiltai apvyniokite. Po 10–15 minučių jau matysis naujas plaukų atspalvis, po 40 minučių – sodri spalva. Nenuplaukite.

Vietoj lako plaukams

Prieš garbanodamos plaukus su suktukais ar pindamos kasytes, sudrėkinkite plaukus tokiu tirpalu: 2 arbatinius šaukštelius sausos arbatos užpilti stikline virinto vandens, kai nusistovės, perkošti. Garbanos laikysis žymiai ilgiau.

Prieš karščiavimą

Peršalote, karščiuojate? Primename, kad lengvesniems ligos atvejams yra vaistų, kurie nėra aukštųjų cheminių technologijų produktai. Prie jų nepridedamos smulkios anotacijos su formulėmis, naudojimo taisyklėmis, draudimais. Šie vaistai auga miške ir laukuose, ant šakelių ir lysvėse, yra prieinami visiems ir visiškai nepavojingi. Tai:

  • Avietės, serbentai (juodieji), spanguolės, bruknės, liepų žiedai, medus sustiprina prakaito išsiskyrimą ir tuo pačiu slopina karščiavimą ir drebulį. Kartu su jais į organizmą patenka vitaminai – mineralai, tikrai reikalingi šiomis sunkiomis minutėmis.
  • Vitaminas C stimuliuoja interferono gamybą, todėl persišaldžius ar susirgus gripu nepakeičiami yra juo turtingi vaisiai ir uogos: citrina, šermukšnis, spanguolės, putino uogos.
  • Paprasta arbata – taip pat vaistas: joje daug tiamino, kuris stimuliuoja imunitetą.
  • Karščiuojant padeda ir rauginto kopūsto lapas. Jį reiktų pridėti prie riešo – ten, kur plaka pulsas. 

Šaltinis – sveikas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis