Šilko tėvynė – Kinija, ir, legenda byloja, kad vėlesnę šilko kultūrą toje šalyje nulėmė vienas atsitiktinumas. 2600 metais prieš mūsų erą imperatorė Si Ling Chi netyčia įmetė šilkverpio kokoną į karštos arbatos puodelį ir pastebėjo, kad iš suminkštėjusio kokono galima išvyti plonyčius siūlelius.
Ilgainiui kinų meistrai ištobulino šilko audinių gamybą itin saugodami savo meistrystės paslaptis, o drąsuolių, pasiryžusių išvežti iš Kinijos šilkverpių kokonus, laukdavo mirties bausmė. Bet anksčiau ar vėliau, paslaptys atsiskleidžia. Pasakojama, kad 550-aisiais mūsų eros metais dviem vienuoliams vis tik pavyko kokonus gudriai paslėpti ir išvežti į Bizantiją. Taip šilkas pavergė visą Europą.
Romos imperijoje šilko drabužius galėjo sau leisti dėvėti tik turtuoliai, be to, šilkas buvo galios ir valdžios simbolis. Na, o prancūzai vėliau šilkui suteikė dar ir kitokią reikšmę: XV amžiuje jis simbolizavo meilės aistrą, šilko pataluose vartėsi karaliai su savo meilužėmis, o šilkinės patalynės madą įvedė markizė de Pompadour. Tiesa, buvo dar viena aplinkybė: šilkas anuomet asmens higienos nesilaikiusioms ponioms ir ponams buvo išsigelbėjimas nuo įvairiausių kandančių vabaliukų, kurie tokioje patalynėje nesiveisė...
Vėliau buvo atrastos dar kelios stebuklingos šilko savybės: ne veltui šilko proteinai įeina į drėkinamųjų ir raukšles naikinančių kremų sudėtį, jų dedama į šampūnus. Kosmetologai teigia, kad šilko proteinai drėkina odą ir skatina ją atsinaujinti, lygina raukšleles, o plaukai tampa blizgantys, vešlūs ir elastingi.
Kinų moterys šias šilko savybes vertino nuo senų laikų. Štai keli laiko patikrinti patarimai:
- Jei norite, kad oda būtų lygi ir jauna, patrinkite ją natūralaus balto šilko atraiža. Tai tinka ir veidui, ir naikinant celiulitą;
- Taip pat patartina šilko skiaute patrinti ir plaukus (brunetės gali naudoti juodo šilko atraižą);
- Jei norite atrodyti pailsėjusi ir gaivi, užšaldykite šiek tiek vandens, vėliau ledukus atitirpinkite, prakoškite, suvilgykite tokiu tirpsmo vandeniu šilko audinį ir užsidėkite kompresą ant veido, kaklo ir krūtinės srities, palaikykite iki pusvalandžio. Kursas – 20–25 kompresai, pasilepinkite jais porą kartų per savaitę. Ypač veiksminga juos atlikti prieš miegą.