5 emocinės neištikimybės ženklai

Kartais emocinis nukrypimas į kairę pastebimas taip pat, kaip ir fizinė neištikimybė. Specialistai tikina, jog emocinė partnerio išdavystė gali santykius paveikti nė kiek ne mažiau destruktyviai kaip ir kūniška.
Pora
Pora / Fotolia nuotr.

Kur didžiausia bėda? Kaip sako psichologai, kūniški santykiai be draugystės tėra tik patenkinta aistra ir nieko daugiau. Tai žeidžia ir skaudina išduotą partnerį, tačiau nesukelia meilužiams priklausomybės vienas nuo kito ar noro tęsti santykius už miegamojo ribų. 

Trumpai tariant, fizinė neištikimybė nėra niekuo geresnė už emocinę, tačiau jos pačios suvokimas vyrų ir moterų galvoje skirtingas. Psichologai atskleidžia, kad su fizine susitaikyti tiesiog paprasčiau. 

„Viskas prasideda nuo draugystės, taigi, emocinė išdavystė gali būti išties paini“, – tikina sekso ir santykių ekspertė Tammy Nelson, knygos The New Monogamy: Redefining Your Relationship After Infidelity, autorė. Ji sako, kad labai svarbu pastebėti, kada draugystė peržengia ribą, kadangi labai paprasta tiesiog iš draugų peršokti į emocinę neištikimybę, kuri dažnai baigiasi seksualiniais santykiais.

Galbūt tarp dviejų žmonių ir nėra seksualinės chemijos, tačiau jie vienas kitam gali jausti gilius ir intymius jausmus, nesusijusius su seksu, tačiau traktuotinus kaip neištikimybės forma.

Štai penki ženklai, atskleidžiantys, kas slypi už tam tikrų partnerio elgesio aspektų.

Staigus ir perdėtas paslaptingumas. Jeigu jūsų partneris stengiasi kažką nuslėpti, atkreipkite dėmesį. Ypač, jeigu gyvenate kartu. Santykių ekspertė Abby Rodman, knygos Without This Ring: A Woman’s Guide to Successfully Living Through and Beyond Midlife Divorce, autorė teigia: „Sunerimkite, jeigu jūsų mylimas asmuo pradėjo mobiliuoju telefonu kalbėti užsidaręs vonioje, kitame kambaryje ar nutraukia pokalbį vos tik jūs pasirodote“.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, jeigu anksčiau buvę įprasti dalykai tampa slepiamais, pavyzdžiui, jis/ji nenori, kad naudotumėtės jo telefonu, kompiuteriu, ištrina paieškos istoriją internete, pakeičia bendrai naudojamus slaptažodžius, pasirenka mobiliojo telefono užraktą ir pan.

Taip pat skaitykite: 7 laimingų porų sekso įpročiai

Emociškai neištikimi žmonės dažnai fantazuoja apie kitus. Tai jų mintyse gali būti seksualiniai, intymūs, jausmingi ryšiai ir santykiai.

Nutolimas. Kai partneris pradeda megzti emocinius ryšius su kuo nors kitu, jis ar ji staiga nutolsta, atitrūksta nuo savo tikrosios antrosios pusės, pastebi kognityvinio elgesio terapeutė Alex Hedger. Partneris gali liautis aptarinėti problemas ar kitą patiriamą stresą, tačiau neatrodyti sunerimęs, aiškinti tai kaip susitvarkymą pačiam, už santykių ribų, be jokios pagalbos bei pan.

Tas pats galioja ir fiziniams santykiams – mylimasis atstumiamas. Bent jau taip tikina psichologė Dr. Kimber Shelton: „Emociškai neištikimi žmonės dažnai fantazuoja apie kitus. Tai jų mintyse gali būti seksualiniai, intymūs, jausmingi ryšiai ir santykiai“. 

Kritika jūsų atžvilgiu. Emociškai ir fiziškai atstumdamas savo tikrąjį partnerį, žmogus gali ir nevengti pastarajam kritikos bei kitų užuominų. Tai paprasta paaiškinti. Pasak santuokos ekspertės Lisos Ryan, taip nutinka todėl, kad fantazijose neištikimasis lygina esamą mylimąjį su kitu. Dėl jaučiamos kaltės prasiveržia ir nepelnyta kritika, kadangi taip tarsi bandoma pateisinti tai, kas vyksta, ir manoma: „Esu su tokiu blogu žmogumi, natūralu, kad galvoju apie kitą“.

Taip pat dar vienas iš ženklų, kad verda emocinės neištikimybės katilas, yra tas, jog neigiamai atsiliepus apie žmogų, su kuriuo užsimezgė tas emocinis ryšys, kyla pasipiktinimas ir gynybinė reakcija.

Taip pat skaitykite: Tikra istorija. „Mes per ilgai slėpėme savo meilę, bijodami įskaudinti kitus žmones“

„Fotolia“ nuotr./Išsiskyrimas
„Fotolia“ nuotr./Išsiskyrimas

Didžiulis susidomėjimas technologijomis. Partneris nepaleidžia iš rankų telefono, nors šis anksčiau jam nerūpėjo. Jis tikrina savo socialinių tinklų atnaujinimus kas kelias dešimtis minučių ir nenulipa nuo kompiuterio. Nieko keisto, kad emocinės neištikimybės daigai kalasi internetinėje erdvėje – visa tai daug paprasčiau nuslėpti būtent virtualioje virtuvėje. Kaip pastebi psichologai: „Socialinės platformos – puiki terpė augti ir plėtotis emocinei išdavystei“.

Jaučiate, kad kažkas vyksta. Kiti ženklai, kad kažkas vyksta, gali būti įvairūs, ir jūs tiesiog suprasite, kad kažkas ne taip. Žvilgsnis, emocijos, perdėtas linksmumas arba atvirkščiai, liūdesys, pasikeitęs drabužių stilius, neįprastas rūpinimasis savo išvaizda.

Specialistai sako, kad kasdienė rutina gali būti tokia, kaip ir visad, tačiau tai nereiškia, kad partneris jūsų neapgaudinėja. Jeigu kažką jaučiate – klauskite ir neleiskite, kad santykiai plauktų pasroviui. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų