Susiimkite. Laiku atkreipę dėmesį į pavojaus signalus, skausmingų įvykių galite išvengti. Štai keletas patarimų, kurie jums gali padėti sugrąžinti tuos laikus, kai džiaugėtės tvirta ir laiminga santuoka.
1. Kvieskite savo antrąją pusę į pasimatymą
Šis patarimas galioja tiek vyrams, tiek moterims. Jei paklaustumėte daug metų laimingai susituokusių porų, ar jie vis dar vaikšto į pasimatymus, neabejotinai išgirsite teigiamą atsakymą.
Iš anksto suplanuokite šiuos pasimatymus ir, šiukštu, jų nenukelkite, nors griūtų dangus. Nesvarbu, ar auginate mažus vaikus, ar dirbate prie sudėtingo projekto, laiko sau ir savo mylimam žmogui, turite atrasti visada.
Nors kelioms valandoms drauge pabėkite nuo vaikų, kasdienės rutinos, buities, darbinių rūpesčių ir tiesiog pasimėgaukite vienas kito kompanija. Išsikalbėkite, išsipasakokite, planuokite. Tai padės sutvirtinti santuoką.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kokius dalykus turite paleisti, kad jūsų santuoka būtų sėkminga
2. Nepamirškite vienas kito liesti
Nesvarbu, kiek jums metų, nesvarbu, kiek laiko gyvenate drauge, fizinio artumo nevalia pamiršti. Švelnūs prisilietimai ir bučiniai privalomi, jei norite džiaugtis laiminga santuoka. Abi pusės turi stengtis atrasti laiko ne tik romantiškiems vakarams, bet ir aistringoms naktims. Intymios akimirkos sutvirtina žmonių ryšį. Įvairiais tyrimais įrodyta, kad po sekso partneriai jaučiasi itin artimi.
3. Stebinkite vienas kitą dovanomis
Bendrus tikslus turintys sutuoktiniai daug rečiau pykstasi. Jie palaiko vienas kitą, nekonkuruoja ir nekovoja tarpusavyje.
Malonūs siurprizai ir mažos dovanėlės visada padeda. Ypač tada, kai santykiai atšalę, o aistra priblėsusi.
Būdų parodyti savo meilę ir atsidavimą yra daugybė – galite prie vonios veidrodžio priklijuoti raštelį su žodžiais „aš tave myliu“, į kišenę įdėti mažą širdelės formos šokoladuką, parnešti mylimo žmogaus mėgiamų sausainių, padovanoti jai/jam bilietus į spektaklį, apie kurį seniai svajojo, ar įteikti jam/jai laikrodį, su kuriuo jis/ji jausis svarbus/-i.
Nesvarbu, kaip stebinsite savo antrąją pusę, – svarbu tai daryti nuolat. Bent jau kartą per savaitę.
4. Nustatykite šeimos taisykles
Aiškiai apibrėžkite šeimos taisykles ir jų laikykitės. Dažniausiai pirmuosius penkerius santuokos metus partneriai kovoja tarpusavyje, stengdamiesi išsiaiškinti, kas ir už ką atsakingas šeimoje. Dažnai šie, rodos, nereikšmingi kivirčai ir tampa skyrybų priežastimi.
Jei norite to išvengti, skirkite laiko aptarti, kaip jūsų šeima funkcionuos. Kas bus atsakingas už šeimos finansinė gerovę, kas rūpinsis namų jaukumu, vaikų auklėjimu. Iš anksto aptarkite kiekvieno jūsų pareigas ir jas vykdykite.
5. Suderinkite bendrus savo šeimos tikslus
Kalbėdami apie bendrą ateitį ir išsikėlę bendrus šeimos tikslus, pasieksite neįtikėtinai daug. Poros, suderinusios savo tikslus, yra tvirtos kaip mūras. Joms nebaisios jokios audros – nei vidinės, nei išorinės. Tokios poros atlaiko visas krizes.
Bendrus tikslus turintys sutuoktiniai daug rečiau pykstasi. Jie palaiko vienas kitą, nekonkuruoja ir nekovoja tarpusavyje. Tokios poros pasiekia kur kas daugiau – jos produktyvesnės, efektyvesnės ir turtingesnės. Bendrų tikslų vienijami sutuoktiniai aiškiai žino, ko nori, ir drauge vieningai žengia sėkmės ir klestėjimo link.
TAIP PAT SKAITYKITE: Santykių ekspertai pataria. Antro karto nebus: didžiausios vyrų klaidos pasimatymuose
6. Nebijokite klausti patarimų
Esate sutrikę ir nežinote, ką dar galite padaryti, kad jūsų santuoka būtų darni ir laiminga? Nebijokite klausti patarimų tų žmonių, kuriais pasitikite. Tai gali būti jūsų draugai, artimieji, santykių specialistai, psichologai.
Norintiems laimingai ir ilgai gyventi santuokoje organizuojami praktikumai ir seminarai, kuriuose patariama, kaip elgtis, ko vengti, kad būtų gera kartu daugybę metų. Nepamirškite jums rūpimais klausimais kalbėtis ir su savo antrąja puse. Tos poros, kurios atvirai drįsta kalbėti apie santykius ir nebijo drauge ieškoti sprendimų, yra kur kas stipresnės ir tvaresnės.
Parengė damuakademija.lt