Dabar tyrėjai išsiaiškino, jog vieno prancūziško bučinio metu yra perduodama beveik 80 milijonų bakterijų, o poros, kurios per dieną bučiuojasi 9 kartus ar daugiau, turi tas pačias burnos bakterijas, rašo iflscience.com. Naujausio tyrimo rezultatai buvo skelbiami „Microbiome“ žurnale.
Taip pat skaitykite: Fengšui gidas: 10 būdų, kaip pritraukti meilę
Mūsų organizmo mikroflorą suformuoja genai, mityba, amžius bei artimiausi žmonės. Amsterdamo mikrobiologijos ir biologijos instituto profesorius Remco Kortas sako, jog intymūs bučiniai, kurie neapsieina be liežuvio ir seilių, yra unikalus žmogaus elgesys, paplitęs daugiau nei 90 proc. kultūrų.
Paaiškėjo, jog per 10 sekundžių trukmės bučinį yra perduodama net 80 milijonų bakterijų!
Įdomu tai, kad dabar yra aiškinama, jog bučiavimasis yra svarbus mūsų burnos ertmėje esančiai mikroflorai. Visgi tikslus bučiavimosi poveikis burnos bakterijoms dar niekada nebuvo ištirtas.
Taigi, Remco Kortas su kolegomis apklausė 21 porą ir paprašė užpildyti klausimyną apie bučiavimosi įpročius.
Dalyvių buvo klausiama apie bučinių dažnumą, kiek laiko praėjo nuo paskutinio bučinio ir ką jie valgė paskutinį sykį. Tyrėjai surinko ir seilių bei liežuvio mikrobų pavyzdžius tam, kad išanalizuotų bakterijų sudėtį apklausos dalyvių burnose.
R. Kortas aiškina, jog norėjo ištirti, kokiu kiekiu bakterijų partneriai apsikeičia bučiuodamiesi. Paaiškėjo, jog kuo daugiau poros bučiuojasi, tuo panašesnė yra jų burnos mikroflora.
Porų, kurios itin dažnai bučiavosi (mažiausiai 9 prancūziški bučiniai kasdien), burnose buvo daug daugiau tų pačių rūšių bakterijų. Liežuvio mikroflora taip pat labiau sutapo tų porų, kurios dažnai bučiuojasi, o ne tų, kurie bučiuojasi mažiau ir neapsikeičia mikroorganizmais.
Taip pat buvo atliktas eksperimentas. Vienas žmogus iš poros turėjo išgerti probiotinį gėrimą, kuriame buvo gerųjų bakterijų: Lactobacillus ir Bifidobacteria. Šių probiotikų taip pat yra jogurte. Tuomet poroms reikėjo pasibučiuoti. Pasirodo, seilių sudėtyje bakterijų skaičius patrigubėjo. Norėdami sužinoti tikslų kiekį, jie turėjo remtis perduotų mikroorganizmų vidurkiu, taip pat nustatyti koks buvo lūpų kontaktas ir kiek seilių išsiskyrė. Paaiškėjo, jog per 10 sekundžių trukmės bučinį yra perduodama net 80 milijonų bakterijų!
Taip pat skaitykite: Kas mus išmokė bučiuotis?
Taip pat remiantis apklausos rezultatais, 74 proc.vyrų tvirtino, jog bučiavosi du kartus daugiau nei jų partnerės. Visi šie rezultatai buvo panaudoti kuriant „Kiss-O-Meter“ virtualų žaidimą, kuris yra Amsterdamo mikrobų muziejuje. Šis žaidimas gali apskaičiuoti, kokiu kiekiu bakterijų poros apsikeičia vieno bučinio metu. Norėtumėte išbandyti, ar ne?