Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Santykių specialistė: kodėl lyginti savo ir kitų santykius yra toksiška?

Liaukitės jaudinęsi ir stebėjęsi, kodėl jūs su savo išrinktuoju nuolat suremiate kovos kardus, o štai pažįstami burkuoja it balandėliai.
Pora pykstasi
Pora pykstasi / Fotolia nuotr.

Psichologai tvirtina, kad visiškai natūralu trokšti to, ko neturime, net jeigu tai susiję ir su santykiais. „Dėl socialinių tinklų populiarumo ir mūsų dalyvavimo tokiame gyvenime, mes matome tik tai, ką mums transliuoja kiti žmonės. Arba tai, kuo poros pasiruošusios dalintis. Visa tai sukuria nebūtinai tikrą istoriją“, – atskleidžia santuokos specialistė Alisa Ruby Bash.

Socialiniuose tinkluose, pasak specialistės, demonstruojami laimingi gyvenimai, besišypsantys veidai, todėl daugelis tai priima už gryną pinigą. Lengva sukurti tobulus virtualius santykius, kurie kitus priverčia lyginti savuosius realius su fantazijomis.

Kitais žodžiais tariant, toks lyginimas yra išties žalingas santykiams ir  gali sugriauti visą gėrį, kurį jūs kūrėte.

Mes tendencingai kituose ieškome to, ko mums trūksta. Tarkime, jeigu vyras jus žemina, būtinai pastebėsite, kaip draugės vyras su ja puikiai ir mandagiai elgiasi viešumoje.

„Mes tendencingai kituose ieškome to, ko mums trūksta. Tarkime, jeigu vyras jus žemina, būtinai pastebėsite, kaip draugės vyras su ja puikiai ir mandagiai elgiasi viešumoje. Jeigu seniai negavote nė vienos dovanos iš savo mylimojo, tikrai atkreipsite dėmesį, kad pažįstamos vyras jai kas antrą dieną neša gėles. Tačiau susitelkimas į tai, ką turi kiti, mus pačius priverčia manyti, kad mes neturime nieko“, – teigia santykių specialistė.

Jos nuomone, mes galime tapti pikti, pavydūs, įžeidūs ir labai nelaimingi dėl to, ko mūsų partneris nedaro, ir visiškai neįvertinti to, ką jis daro.  Lygindami savo santykius su kitais dažnai pamirštame, kad apskritai reikėtų kalbėtis apie tai, ko mums trūksta.

Taip pat skaitykite: Kaip pamilti save taip, kad mylėtų ir kiti

Kai pradedate lyginti santykius su savo draugų, visada prisiminkite, kad jūs matote tik mažą dalelę to, kas iš tikrųjų yra realu. „Kiekvienas greičiausiai yra patyręs situaciją, kada pora atrodo laiminga ir besišypsanti, tačiau jų bendras gyvenimas baigiasi skyrybomis“, – tikina Alisa Ruby Bash.

Pavydas kitiems iš tikrųjų gali padėti ir atrasti tai, ko iš tikrųjų reikia santykiams ir kurias sritis būtina stiprinti. Be to, santykių specialistė pataria, jog nepraleistume progos pasidžiaugti tuo, ką turime, ir tai įvertinti, o tik po to imtis veiksmų, padėsiančių dar labiau sustiprinti santykius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?