Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 05 22

5 strategijos, kurios padės rasti darbą, kuriam gimėte

„Neprivalote gyventi savo gyvenimo taip, kaip to iš jūsų tikisi kiti“, – tikina lektorius ir knygos „How to Find the Work You Were Meant to Do“ (liet. „Kaip rasti darbą, kuriam gimėte“) autorius Chrisas Guillebeau.
Myliu savo darbą
Myliu savo darbą / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 1 Darbas

Jis portalui huffingtonpost.com pateikia penkias savo knygoje aprašytas strategijas, kurios, anot autoriaus, padės susivokti savyje ir sugebėti laimėti „karjeros loterijoje“ – taigi dirbti būtent tai, kam ir gimėte.

Tik kad taip nutiktų, autorius visų pirma kviečia įsisavinti šias tiesas:

  • Jūs tikrai galite daryti gerus dalykus dėl savęs ir tuo pačiu padėti kitiems žmonėms.
  • Jei pats nenuspręsite, ką norite gauti iš gyvenimo, galiausiai už jus tai nuspręs kažkas kitas.
  • Dažniausiai yra daugiau nei vienas būdas pasiekti tai, ko iš tiesų norite.

O dabar metas pažvelgti į savo troškimus ir išnaudoti penkias Chriso Guillebeau siūlomas strategijas.

Kuo norite būti užaugę?

Kai garsioji laidų vedėja Oprah Winfrey buvo dar visai maža, ar ji galėjo bent numanyti, kad užaugusi taps tikra televizijos karaliene? Ne, apie tai tuomet ji net nesusimąstė, tačiau bėgantis laikas, priimti sprendimai ir teisingas pasirinktas kelias ją į tai atvedė.

Iš šiandieninio jaunimo pernelyg anksti tikimasi svarbių, jų gyvenimą įprasminančių sprendimų, tačiau tai padaryti ne tik kad nelengva, bet ir beprasmiška. Mano atlikti tyrimai ir stebėjimai parodė, kad „karjeros loteriją“ laimėti galima ne staigiais priimtais sprendimais ankstyvoje jaunystėje, o einant ilgu ir vėjuotu karjeros keliu, kuriame pasitaiko stiprių ir staigių pokyčių, kelio nutrūkimų ir nukrypimų bei paslėptų spąstų.

Aš ir pats būdamas 6-erių metų svarsčiau, kad norėčiau dirbti greitojo maisto restoranuose, tačiau aš užaugau, pakeliavau po pasaulį ir tapau sėkmingu knygų autoriumi. Taigi taip – kartais svajonės numiršta, ir kartais tai tik išeina į naudą.

Žmonės, kurie randa būdą daryti tai, kam jie gimė, nebijo eksperimentuoti ir persiorientuoti. Jiems klaidos ir nesėkmės – tik pagalbos ratas siekiant galutinio savo tikslo.

Darbo sąlygos

Kuomet žmonės galvoja apie savo svajonių darbą, dažniausiai jie svarsto tik apie tinkamiausią sau profesiją arba savo pašaukimą. Tačiau aš manau, kad tai, kaip mes dirbame, yra lygiai tiek pat svarbu, kaip ir tai, ką dirbame. Kalbėdamas apie darbo sąlygas turiu omenyje tai, kaip jūs mėgstate leisti savo laisvą laiką nuo darbo, kaip mėgstate dirbti: vienumoje ar komandoje ir kaip norite, kad už tai jums būtų atlyginta.

Daugelis žmonių retai susimąsto apie šiuos dalykus rinkdamiesi savo karjerą – jie verčiau žvelgia į visą paveikslą, visiškai negalvodami apie jo detales. Mums reikia dirbti tokioje vietoje, kur susidurtume su iššūkiais, nes jie skatina tobulėti, tačiau kartu svarbu dirbti tokį darbą, kurį dirbdami galėtume kvėpuoti.

Pajamos iš šalies

Stipriai rekomenduoju susirasti mėgstamą veiklą, kuri neštų jums pajamas, kad ir nedideles, tačiau nebūtų susijusi su jūsų darbu. Šios pajamos padės jausti pasitikėjimą savimi ir saugumą, ypač jei visą gyvenimą dirbote ne sau, o savo darbdaviui. Net ir nedidelė suma pinigų suteiks laimės jau vien dėl to, kad ją uždirbote sau, o ne dar ir kam nors kitam. Ir kas gali žinoti, galbūt vieną dieną ši išorinė veikla ir taps pagrindiniu jūsų užsiėmimu?

Laimėtojai niekada nepasiduoda

Pasinėrimas yra kur kas daugiau už džiaugsmą ar sugebėjimą laiku susimokėti sąskaitas (nors tai, žinoma, irgi labai svarbu).

Tai klasikinis, tačiau kartu ir labai blogas patarimas. Yra didelis skirtumas tarp žodžių „pasiduodu“ ir „paleidžiu“, tad jei darote tai, ką jau seniai suprantate esant neveiksminga, privalote sustoti ir viską baigti. Sėkmingi žmonės neskrajoja nuo vienos idėjos prie kitos, nebandydami to įvertinti ir pasimokyti iš proceso, ir jie lygiai taip pat nebijo pasitraukti iš situacijų, kurios yra neveiksmingos.

Kitais žodžiais tariant, posakį „bandyk, bandyk dar kartą“ derėtų papildyti ir pridėti jam: „... tačiau ne tokiu pačiu būdu“. Tik tada turėsite šansą būti sėkmingi.

Džiaugsmas, pinigai, pasinėrimas – svarbiausi svajonių karjeros elementai

Visų pirma išsiaiškinkime keletą dalykų. Džiaugsmas ateina iš pasitenkinimo darant tai, ką mėgstate; pinigai yra tvarios ir gyvybingos karjeros rezultatas; ir pasinėrimas – tai gebėjimas išnaudoti unikalius savo sugebėjimus atliekant darbą, kuris jumyse įplieskia gyvybę. Būtent trečiasis elementas yra pats abstrakčiausias iš tų trijų. Kitais žodžiais tariant, dirbdami galite taip stipriai ir nuoširdžiai įsitraukti, kad net pamirštate apie laiko tėkmę. Jūsų tikslas – rasti susikirtimo tašką tarp šių trijų elementų.

Ir nors kiekvienas iš jų yra kritiškai svarbus, būtent pasinėrimas gauna mažiausiai pagarbos, kurios nusipelnė. Pasinėrimas yra kur kas daugiau už džiaugsmą ar sugebėjimą laiku susimokėti sąskaitas (nors tai, žinoma, irgi labai svarbu). Svaiginantis pasinėrimas į mėgstamą darbą suteikia tokį gilų pasitenkinimą, kurio nesulyginsi nė su vienu iš likusių dviejų elementų.

Linkiu to ir pasiekti, tačiau tam turite nuolat save stebėti, vertinti ir tobulėti. Ir kuo labiau koncentruositės ir sieksite šių trijų elementų, tuo didesnį pasitenkinimą savo gyvenimu jausite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų