„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 10 04

Negražiausia pasaulio moterimi vadinama Lizzie moko tikrojo grožio

Šiandien mes tiek daug kalbame apie grožį, dėliodami gražius žodžius vieną šalia kito. Sakome, kad ne grožis svarbiausia, tačiau negalime atitraukti akių nuo tų, kuriuos gamta apdovanojo tobulais bruožais. Tikiname, kad visada žvelgiame į žmogaus vidų, tačiau iš tikrųjų netgi savęs gerai nepažįstame.
Lizzie Velazquez
Lizzie Velazquez / „Scanpix“/AP nuotr.

Tiesa ta, kad iškeltas iki padebesių grožio supratimas turi daug formų ir labai džiugu, kad tai nėra vien tik fizinės ypatybės, kurios, šiaip ar taip, tėra laikinos. Vijimasis paskui standartinę grožio sampratą daugel mūsų paverčia aukomis, turinčiomis priklausomybę. Desperatiškas noras išsaugoti jaunystę neretai baigiasi šiurpą keliančiais eksperimentais. O kaip teisingai pasakė garsioji country daininkė Dolly apie savo plastines operacijas: „It takes a lot of money to look this cheap“! (Aš moku per brangiai, kad atrodyčiau taip pigiai. – Red.)

Taip pat skaitykite: 59-erių močiutė Yasmina Rossi mados pasaulyje sukėlė tikrą revoliuciją

Atrodytų, ką dar galime sužinoti apie grožį? Tačiau ką mes iš tikrųjų apie jį žinome? Esame priklausomi nuo to, ką matome, kas mums siūloma matyti ir tai, ką norime matyti patys. Tik ar dažnai renkamės pastarajį variantą?

Lizzie Velasquez, kuriai 26-eri metai, paauglystėje buvo pavadinta bjauriausia moterimi pasaulyje. Žodžiai gali sužeisti išties skaudžiai... O šiandien ji pristato dokumentinį filmą „A Brave Heart“ apie savo gyvenimo istoriją ir moko mus suvokti tai, kas yra tikrasis grožis. Pasaulį išvydo ir kelios jos knygos „Lizzie Beautiful: The Lizzie Velásquez Story “(2010), „Be Beautiful, Be You“ (2012) „Choosing Happiness“ (2014).

Taip pat skaitykite: Asmenybės ugdymo trenerė: praktika, padėsianti „reikia“ paversti „noriu“

Lizzie pasakoja, jog visame pasaulyje yra tik keli žmonės, įskaitant ir ją pačią, kurie serga šia itin reta genetine liga. Moteris niekada nesvėrė daugiau kaip 29 kg – jos kūne nėra nė vieno procento riebalų ir ji priversta kasdien valgyti itin mažomis porcijomis net 60 kartų per dieną. Ar numanote, ką reiškia perdien suvartoti nuo 5000 iki 8000 kcal ir tai daryti kas 15 minučių?

Lizzie nuo 4-erių metų nemato viena akimi, o su likusia pasaulį mato ne taip gerai, kaip norėtų. Nors jos kaulai, dantys ir vidaus organai sveiki, tačiau imuninė sistema itin silpna – moteris pasakojo, kad paprasčiausias peršalimas ją pagriebia kas kelias savaites. „Galiausiai nėra lengva girdėti, kaip kiti šnabždasi man už nugaros ir galvoja, kas su manimi negerai, kodėl aš taip atrodau“, – teigė Lizzie.

Lizzie išvaizda nėra įprasta ne tik dėl jos itin mažo svorio. Kai jai buvo vos 17 metų, video filmukas, kuriame ji vadinama bjauriausia pasaulio moterimi, buvo peržiūrėtas bene 4 milijonus kartų. Komentarai? Kiekvienas, perskaitęs apie save žiaurius ir įžeidžiančius žodžius, tikrai išgyvena pragarą – tai galima traktuoti kaip psichologinį smurtą.

„Kai aš visa tai pamačiau, mano pasaulis tiesiog subyrėjo į šipulius. Aš nežinojau, kaip po to galiu vėl savimi tikėti“, – skaudžius išgyvenimus prisimena Lizzie. Tačiau tuo pačiu tai buvo rimtas postūmis nepasiduoti, kadangi moteris dabar kovoja prieš patyčias ir dalinasi motyvuojančiomis mintimis, padedančiomis visiems šiame pasaulyje labiau tikėti savimi.

Žmonės išgyvena daugybę jausmų, kuriuos sustiprina arba numaldo vienas vienintelis žodis: „Jeigu dabar sutikčiau tą žmogų, kuris sukūrė bjauriausios pasaulio moters video, aš jį karštai apkabinčiau ir pasakyčiau – ačiū tau: dėl viso to, kas nutiko geriausio mano gyvenime, turėčiau būti dėkinga tik tau. Tas filmukas pakeitė viską ir suteikė galimybę kalbėti apie tai, kas iš tikrųjų yra svarbu“, – pasakoja moteris. 

Kadras iš „YouTube“/Lizzie Velasquez
Kadras iš „YouTube“/Lizzie Velasquez

Kai moters kalba TEDx Talk tapo viena žiūrimiausių, kilo idėja sukurti filmą – Lizzie Velasquez  gyvenimo istoriją. „Aš sutikau tiek daug žmonių, kurie dalinosi savo asmeninėmis istorijomis, ir daugelis jų patyrė tuos pačius jausmus kaip ir aš, ypač skaitydami žeidžiančius komentarus internete. Aš visad sakiau, kad galiu padaryti viską, tačiau iš pradžių turiu išmokti mylėti save. Juk patyčias patyriau dar darželyje, ir buvo metas, kai norėjau išsilaisvinti iš savo kūno“, – prisimena Lizzie.

Moteris pasakoja, kol nepradėjo lankyti darželio, jautėsi lygiai tokia pati, kaip ir visi. O štai sulaukus penkerių metų, laukė ne pati maloniausia staigmena. Niekas nenorėjo su ja draugauti, ir Lizzie pradėjo klausinėti tėvų kas ne taip: „Man jie pasakė, kad viskas su manimi gerai, tiesiog esu mažesnė nei kiti vaikai. Ir kad esu lygiai tokia pati graži ir protinga. Tačiau tai suvokti iš pradžių buvo labai sunku.“

Taip pat skaitykite: Popiežius Jonas Paulius II – asmenybė, keitusi pasaulį

Dažniausias klausimas, kurį jai užduoda žmonės, – kaip ji išliekanti tokia pozityvi. Moteris džiaugiasi turinti pačią geriausią palaikymo komandą: „Jie man leidžia išsiverkti, tačiau tai turi būti viena liūdna diena. Tada galiu valgyti nesveiką ir riebų maistą, klausyti ašaras spaudžiančių dainų. Tačiau tik su ta minimti, kad ryte ir vėl patekės saulė ir aš turiu viską pradėti iš naujo, negaliu pasiduoti, – sakė Lizzie. – Noriu priminti, kad aš esu tiesiog žmogus. Normalu atskleisti savo pažeidžiamiausias vietas – tai nereiškia, kad esi silpnas. Man nutiko daugybė siaubingų dalykų, tačiau aš esu laiminga ir šypsausi. Esu labai dėkinga už tai, ką patyriau, nes tai suteikė man galimybę būti tuo reikiamu balsu daugeliui žmonių“.

Įkvepiantis Lizzie pasirodymas ir kalba:

VIDEO: Lizzie Velasquez pasakoja savo istoriją

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“