2016 01 22

Norite sužavėti ir paveikti bet kokį žmogų? Pasinaudokite FTB agento metodais

Psichologijos profesorius Johnas R. Schaferis ilgus metus dirbo specialiuoju FTB (Federalinis tyrimų biuras. – Red.) agentu ir mokė būsimuosius agentus, kaip paveikti žmogų, kaip jam patikti ir jį įtikinti.
Susitikimas
Susitikimas / Vida Press nuotr.

Anot profesoriaus, yra viena auksinė taisyklė, kuria naudodamiesi, galime sužavėti bet kokį žmogų. Taisyklė skamba taip: „Priverskite pašnekovą patikti pačiam sau.“

Kaip to pasiekti? Pasinaudokite 6 Johno Schaferio patarimais, kuriuos jis pats daug kartų išbandė ir darbe, ir gyvenime.

1. Suklyskite

Kai  J. Schaferis pradėdavo skaityti paskaitas naujam studentų srautui, jis lyg ir netyčia suklysdavo. Pavyzdžiui, neteisingai pasakydavo kokį žodį ir leisdavo studentams jį ištaisyti. „Aš apsimesdavau, kad esu sutrikęs, padėkodavau už dėmesingumą ir ištaisydavau klaidą,“ – pasakoja J. Schaferis.

Šią gudrybę jis naudodavo tam, kad pasiektų tris tikslus. Pirma, kai studentai ištaiso dėstytojo klaidą, jie labiau pasitiki savimi. Antra, jie pradeda laisviau bendrauti su dėstytoju. Ir trečia, jie patys nebijo suklysti.

Norėdami pritraukti prie savęs kokį žmogų, įgyti jo pasitikėjimą, naudokite šią gudrybę. Nebijokite suklysti, parodykite, kad nesate tobulas, leiskite žmonėms ištaisyti jūsų klaidas.

Taip pat skaitykite: 60 Alberto Einsteino patarimų, kaip pagerinti smegenų veiklą

2. Kalbėkite su žmonėmis apie juos pačius

Mes dažnai esame per daug užsiėmę savimi ir mažai domimės žmonėmis, kuriuos sutinkame savo kelyje. Norite patikti žmonėms? Pradėkite jais nuoširdžiai domėtis.

„Jeigu nuoširdžiai domėsitės žmonėmis, per du mėnesius įgysite daugiau draugų negu dvejus metus bandydami juos sudominti savimi“, – sakė amerikiečių rašytojas ir psichologas Dale'as Carnegie.

Taigi, norėdami sužavėti kokį nors žmogų, kalbėkite su juo apie jį patį. Pasidomėkite jo šeima, vaikais, paklauskite, ką jis mano vienu ar kitu klausimu.

3. Pasakykite trečiojo asmens komplimentą

Tiesioginiai komplimentai kartais skamba netikroviškai ir pataikaujamai. Kai kurie žmonės dažnai jų nepriima ar pasijaučia nepatogiai. Tokiais atvejais pravers trečiojo asmens komplimentas.

Pavyzdžiui, jeigu norite bendradarbio paprašyti kokios nors paslaugos, galite lyg ir netyčia įterpti tokią frazę: „Beje, personalo viršininkas sakė, kad esate vienas atsakingiausių mūsų įmonės darbuotojų.“

Pagirti galima ne tik už profesines, bet ir už asmenines savybes. Pavyzdžiui: „Personalo viršininkas iki šiol negali pamiršti jūsų pyragėlių, kuriais vaišinote per savo gimtadienį.“

4. Užjauskite

Kiekvienam žmogui malonu žinoti, kad jo atidžiai klausomasi, kad įsijaučiama į jo būseną. Jeigu žmogus sako, kad šiandien jam buvo labai sunki diena, kad jam vienur ar kitur nepasisekė, nereikia rėžti: „Kaip baisu! Koks tu nelaimėlis.“

Šiuo atveju labiau tiktų toks pasakymas: „Taip, šiandien tau buvo sunki diena. Bet kam nepasitaiko?“ O jeigu žmogus jums papasakojo, kad padarė labai sunkų darbą, pagirkite jį: „Atrodo, tau šiandien viskas eina kaip per sviestą. Puiku!“ Mes turime įtikinti žmogų, kad esame empatiški, kad suprantame ir girdime jį.

5. Paprašykite pagalbos ar paslaugos

Benjaminas Franklinas yra sakęs: „Tas, kuris vieną kartą jums padėjo, mieliau ir vėl jums padės negu tas, kuriam padėjote jūs.“ Šis reiškinys yra žinomas kaip Benjamino Franklino efektas.

Žmogus, kuris daro paslaugą kitam žmogui, išauga savo akyse. Kitais žodžiais tariant, jeigu norite patikti žmogui, verčiau ne patys padėkite jam, o paprašykite, kad jis jums padėtų. Žinoma, tokiais prašymais nereikėtų piktnaudžiauti.

Taip pat skaitykite: Psichologinis testas. Sužinokite, ar esate charizmatiška moteris

6. Padarykite taip, kad žmogus pats save pagirtų

Tarp komplimento ir pataikavimo yra labai plonytė linija, todėl geriau padarykite taip, kad žmogus pats save pagirtų. Pavyzdžiui, kas nors pasakoja jums tokią istoriją: „Tam, kad pabaigčiau šį projektą, dirbau ir dieną, ir naktį.“ Į tai galite atsakyti: „Taip, turi labai stiprią valią, esi labai ištvermingas.“

Tikėtina, kad pašnekovas pasakys (nesąmoningai pagirs save): „Taip, turėjau pasistengti, kad viską spėčiau. Žinoma, puikiai padirbėjau. Nieko neprikiši.“

Mokėjimas pasakyti taip, kad žmogus pats save pagirtų – užduotis ne iš lengvųjų. Tačiau nuolat praktikuodamiesi, jūs nesunkiai įvaldysite šią gudrybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis