Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 12 18

6 patarimai, kad eglutė žaliuotų kuo ilgiau

Niekas negali uždrausti praskaidrinti sutemas ir pasipuošti Kalėdų eglutę anksčiau (ir nenupuošti iki pat Trijų Karalių). O mes žinome, kaip išsaugoti jūsų medelį kuo ilgiau – ir jokios spyglių audros svetainėje!
Eglutės pirkimas.
Eglutės pirkimas. / Fotolia nuotr.

1. Išsirinkite šviežią 

Norėdami patikrinti, ar tikrai pardavėjas siūlo ne per seniausiai nukirstą medį ar šaką, švelniai papešiokite spyglius nuo šakelių galų arba medelį gerai papurtykite. Jei žaliosios adatos lengvai nusiraus arba pabirs, eglė pardavėjų rankose per seniai ir jau pradėjusi džiūti. Taip pat nepirkite medelių, kurių sodri žaluma pradėjusi blykšti.  

Taip pat skaitykite: Žiemos saulėgrįža – stebuklingas metas. Kokie veiksmai gali prišaukti sėkmę?

2. Atnaujinkite pjūvį 

Vazoje pamerktas gėles rekomenduojama pripjauti. Tas pats galioja ir Kalėdų eglei (kai medis kertamas, oras, patekęs į pjūvio vietą, užkemša poras ir kamienas nebesugeria vandens.) Parsinešę į namus, jį atnaujinkite (užteks nupjauti 1–1,5 cm). Pjaukite tiesiai, o ne kampu ar V forma – tokios formos pjūvis blogiau geria vandenį, be to, medis blogiau laikos stove ar vazoje. Niekada negręžkite skyles stiebe – tai neturi realaus pagrindo. 

3. Naudokite tinkamą stovą

R. Vyšnios nuotr./Kalėdiniai žaisliukai iš vaško
R. Vyšnios nuotr./Kalėdiniai žaisliukai iš vaško

Tiks uždara bent 4 l talpos vonelė ar dubuo su laikikliu. Vanduo tokiame inde ilgiau išlieka šviežias, o tvirtai stovintis medis puikiai jį pasiekia. Nepamirškite papildyti skysčio – kuo storesnis kotas, tuo daugiau vandens jis išgeria (skaičiuojama, kad 6 cm skersmens eglė per parą suvartoja per 3 l vandens!) Turėkite omeny, kad jei stovo anga per siaura ir kamieno apačią teko aptašyti, eglei gali trukti drėgmės ir ji ims mesti spyglius (daugiausia vandens pasisavina žievė ir požievis.) 

4. Rūpinkitės šviežumu 

Jei stovo neparengėte iš anksto, parneštą medelį iškart merkite į kibirą ir laikykite vėsioje, tamsioje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad eglės kamieno apačia neturi būti pažeista (kartais ji nukenčia, kai medis padaužomas į šaligatvį ar asfaltą). Vanduo rezervuare visuomet turi būti švarus ir nuolat (specialistai sako – kasdien) papildomas. Nepamirškite, jog skirtingomis dienomis medžiui reikia skirtingo kiekio drėgmės.  

Taip pat skaitykite: 5 virtuvės virtuozo Dano Černiausko receptai: tiks ir kasdienai, ir šventiniam stalui

5. Laikykite šaltai 

Tikriau – jei tik galima – atokiau nuo radiatorių ar kitų šilumos šaltinių ir net nuo saulės. Ir, be abejonės, kuo toliau nuo atviros ugnies. Kuo kambaryje vėsiau, tuo lėčiau byrės spygliai. Galima įjungti oro drėkintuvą. Girliandos ir elektrinės žvakutės eglutės amžiaus netrumpina, tačiau rinkitės modelius, kurie neišskiria daug šilumos. 

6. Nepamirškite ledukų!

Jei eglutę pirkote vazone, tai patartina žemę laistyti lediniu vandeniu ar priberti ledukų. Tokiu būdu eglutė ilgiau nemes spyglių ir džiugins namiškius tikrai iki Trijų Karalių! 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?