Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 10 12

Elektros jungiklis – neatskiriama interjero detalė

Įsirenginėdami būstą susiduriame su daugybe techninių ir estetinių rebusų. Klausimai, kaip kokybiškai sumontuoti santechniką, optimaliai įsirengti šildymo sistemą bei atlikti eilę kitų darbų – kurį laiką tampa tikru galvos skausmu. Nėra abejonės - pati maloniausia įsikūrimo proceso dalis yra interjero dizaino kūrimas. Tačiau prieš derinant būsto apdailą, svarbu funkcionaliai išplanuoti gyvenamąsias erdves. Elektros lizdų, šviestuvų bei kitų šviesos valdymo sistemų išankstinis numatymas – viena svarbiausių pasirengiamojo etapo dalių.
Gaminiai su mediniais ir stikliniais rėmeliais/ AB „Vilma“ archyvo nuotr.
Gaminiai su mediniais ir stikliniais rėmeliais/ AB „Vilma“ archyvo nuotr.

Elektros instaliacijos prekių ekspertai akcentuoja, jog ypatingai svarbu išplanuoti ir kambario funkcines erdves bei apgalvoti apie visus turimus techninius įrenginius, kuriems reikalingas elektros maitinimas.

Tai ne tik televizoriai ar buitinė technika, kuriai elektros lizdų skaičius turi būti numatytas iš anksto, tačiau ir kompiuteriai, muzikiniai centrai ar mobilieji telefonai, reikalaujantys elektros maitinimo.

„Elektros lizdų niekada nebus per daug, o jų išdėstymas keliose skirtingose kambario zonose užtikrins, jog net ir perstačius baldus ar pakeitus tam tikras interjero detales, patogumas išliks“ - teigia AB „Vilma“ pardavimų vadybininkė Sandra Lukocevičiūtė.

Specialistės pastebėjimu, nemaža dalis žmonių po kosmetinio remonto darbų kreipiasi į elektros instaliacijos ekspertus, ieškodami išeičių, kaip patogiau „suslapstyti“ krūvas susiraizgiusių laidų, įdiegti papildomų šviesos valdymo sistemų, tačiau be rimtesnių remonto darbų tą padaryti jau būna sudėtinga.

„Galime samdytis architektus ar interjero dizainerius, kurie išplanuotų, kokius gaminius ir kur naudoti, tačiau linkusieji darytis viską patys informacijos apie gaminių funkcijas gali teirautis elektros instaliacijos prekybos vietose“ - pataria S.Lukocevičiūtė.

Skirtingų funkcijų gaminiai/ AB „Vilma“ archyvo nuotr.
Skirtingų funkcijų gaminiai/ AB „Vilma“ archyvo nuotr.

Iš ko galime rinktis?

Elektros jungiklis gali įjungti arba išjungti vieną ar kelis šviesos šaltinius iš vienos vietos.

Jeigu naudojate perjungiklį, tai šviesos šaltinį galite valdyti iš keleto skirtingų vietų. Tarkime, jeigu apšviečiate laiptų pakopas, lipdami į viršų šviesą įjungiate, o užlipę - išjungiate (ir atvirkščiai). Tai patogus sprendimas ir gyvenamosiose erdvėse, tokiose kaip svetainė ar miegamasis.

Apšvietimo reguliatorius yra įrenginys, kuriuo galite reguliuoti šviesos intensyvumą (sumažinti, padidinti). Kai kurie reguliatoriai gali kartu atlikti ir perjungiklio funkciją.

Renkantis kištukinį lizdą pirmiausia turėtume pagalvoti apie saugumą. Jeigu namuose turime mažų vaikų, būtina įsigyti lizdus su sklendėmis.

„Sklendės atsiveria tuomet, kai jungtis yra lygiai kišama į elektros lizdą - taip apsaugomi vaikai nuo atsitiktinio kontakto su lizdu“ - pasakoja S.Lukocevičiūtė.

laidus reikia išvedžioti sienoje ir šalia įrenginių sumontuoti duomenų perdavimo lizdus

Voniose, rūsiuose ar kitose erdvėse, kuriose gali būti drėgmės, rekomenduojama naudoti padidintos apsaugos klasės nuo drėgmės gaminius. Jie yra papildomai apsaugoti nuo drėgmės tiek viduje, tiek išorėje.

Renkantis elektros instaliacijos prekes, būtina apgalvoti erdves, kuriose reikia įmontuoti duomenų perdavimo lizdus.

„Dažnai namuose prie televizoriaus ar kompiuterio yra galybė laidų - kompiuterinis, anteninis kabelis, telefoninis laidas... Žmonės bando suslėpti laidus po grindjuostėmis, kilimais, tvirtina prie sienų.

Norint to išvengti, laidus reikia išvedžioti sienoje ir šalia įrenginių sumontuoti duomenų perdavimo lizdus, kurie estetiškai ir optimaliai išspręs šią problemą“ - teigia  AB „Vilma“ pardavimų vadybininkė.

Skirtingų formų atskirų serijų gaminiai / AB „Vilma“ archyvo nuotr.
Skirtingų formų atskirų serijų gaminiai / AB „Vilma“ archyvo nuotr.

Jungiklis – ne tik funkcija, bet ir interjero detalė

Nors jungiklis ar kištukinis lizdas užima ir nedidelį sienos plotą, jis norom nenorom tampa bendru interjero dizaino elementu.

Erdvių apšvietimui paprastai įrengiami bent keli (per)jungikliai ar reguliatoriai, kištukinių lizdų   stengiamės turėti įvairiose būsto erdvėse, tad būtina ne tik suderinti sienų ir elektros instaliacijos gaminių spalvines gamas, bet ir jų stilistiką.

Norint sukurti vientisumo įspūdį, siūloma rinktis tos pačios serijos gaminius viename interjere

„Turime platų elektros instaliacijos gaminių asortimentą. Galite rinktis iš šešių skirtingų gaminių serijų - nuo klasikinio, retro iki modernaus dizaino gaminių, - galimus dizaino sprendimus pristato S.Lukocevičiūtė. - Norint sukurti vientisumo įspūdį, siūloma rinktis tos pačios serijos gaminius viename interjere.“

Gaminius derinant prie sienų atspalvių (ar priešingai – siekiant sukurti kontrastą), galima rinktis įvairių spalvų, tekstūrų ir medžiagų gaminius.

Rėmelį galite rinktis iš šešių skirtingų medžio rūšių: riešuto, raudonmedžio, buko, natūralaus, balinto ar tamsinto ąžuolo. Jį taip pat galite derinti su skirtingų spalvų – baltos, dramblio kaulo, rudos, metallic ar antracite – plastiko klavišais ar apdailomis.

Norintiems išskirtinio modernumo ir elegancijos  - galima rinktis stiklinius rėmelius – natūralaus, balto ar juodo stiklo, kurie taip pat puikiai dera su skirtingų spalvų plastiko mechanizmų apdailomis. Toks stilistinis sprendimas ypač tinka erdvėse, pasižyminčiose šiuolaikiniu minimalizmu, lengvumu ir šviesa. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos