Tik nesakykite, kad rimtiems žmonėms nedera kvailioti! Kaip teigia šeimos santykių specialistė Sheri Meyers, būti žaismingiems tiesiog apsimoka, nes tai įpučia naujų vėjų į jūsų santykius.
1. Švęskite ne tik įprastas šventes
Koks gyvenimas be švenčių? Taip, nuobodus. Na, dauguma, aišku, švenčia gimtadienius, vestuvių metines, bet tuo viskas ir baigiasi. Pastebėta, kad laimingos ir darniai gyvenančios poros elgiasi kitaip: jos randa progų pažymėti ir kitus jų santykių momentus. Gal ir ekstravagantiškai atrodo, kai pora švenčia, pavyzdžiui, katės įsigijimo metines, savo pirmų kartu praleistų atostogų datą ar dieną, kai drauge buvo apsigyventa. Ta proga tik dviese nueinama į jaukią kavinę, nulekiama į kokį SPA ar paprasčiausiai parsinešama namo nuodėmingai skanių pyragaičių. Nesvarbu, kaip švęsite. Viena yra tikra – mažos šventės suartina mylimuosius ir leidžia pasijusti laimingais.
2. Šėlkite kaip vaikai
Kodėl vaikai nuolat jaučiasi laimingi? Jie žaidžia. O žaisdami pamiršta stresą, baimes ir nerimą. Tai pati puikiausia antistresinė programa pasaulyje, nes ji padeda užmiršti problemas, būti „čia ir dabar“, jaustis gyvybingu ir energingu, teigia S. Meyers. Gerai sutariančios poros kartais elgiasi kaip nesubrendę paaugliai: vaikosi vienas kitą po kambarius, kutena, pliekiasi pagalvėmis ar iš juoko raičiojasi ant grindų. Tokie kvailiojimai padeda atsipalaiduoti po darbų ir neprarasti humoro jausmo.
3. Rašykite mielius raštelius
Aišku, tai ne maisto prekių sąrašas, paliktas ant stalo, ar nurodymai, prispausti magnetuku prie šaldytuvo, kada vaikus nuvežti į būrelius. Palikite raštelių ar linksmų piešinėlių JAM netikėčiausiose vietose – kas, kad jie negiliamintiški ar naivūs, bet užtai liudijantys jūsų dėmesį.
Keletą kartų per savaitę galite raštelį su keliais švelniais žodžiais ar piešinėliu įmesti į jo nešiojamojo komputerio krepšį ar piniginę. Ilgainiui jis ims laukti tokių mažmožių, pakeliančių nuotaiką. Mielos kasdienės smulkmenos stiprina vedybinius saitus.
4. Išbandykite ką nors nauja
Pasaulyje per daug nuobodžių dalykų: tas pats darbas, tas pats sporto klubas, ta pati dieta... Ilgiau kartu pagyvenus, iškyla grėsmė, kad nuobodulys įsismelks ir į jūsų santykius. Priešnuodis jam – naujos patirtys. Galima ko nors kartu mokytis (pvz., šokti), pradėti kartu rytais bėgioti ar tiesiog visiškai pakeisti aplinką. Jei jūsų gyvenime iki šiol buvo viskas tvarkingai suplanuota, pasistenkite nors retkarčiais pasielgti spontaniškai, nebijokite keistis, antraip rutina įsismelks į jūsų gyvenimą.
Net jei jums svetimos avantiūros, bent kartą per mėnesį ryžkitės nuotykiui. Nebūtina bėgti maratono ar kabarotis į kalnus – galima išplaukti į baidarių žygį ar pasišauti surengti draugams prašmatnią vakarienę.
5. Dovanokite nenuspėjamas dovanas
Be abejo, tai nereiškia, kad jos turi būti brangios. Dovanoti ir gauti dovanų yra didžiulis malonumas, tik būkite šiek tiek išradingesni. Nebūtinai visoms moterims patiks milžiniška dėžė šokoladinių saldainių (nes būtinai bus pagalvota apie kūno formas) ar puokštė vis tų pačių gėlių, o vyrą vargu ar labai nustebins naujas kaklaraištis ar sąsagos. Kartais galite padovanoti išties kažką beprotiško. Na, pavyzdžiui, kad ir mažą pliušinį meškiuką. Dovana turėtų būti nenuspėjama ir smagi!
6. Kolekcionuokite juokingus prisiminimus
Juk bendrame gyvenime tikrai būta momentų, kai krykštavote iš juoko iki ašarų. Tereikia tik juos kartu prisiminti! Gal kada gerai įkaušusi per bendrus pietus pagyvenusi giminaitė sumetė kokį nepadorų juokelį, dėl kurio visa giminė, išskyrus jus (nes tuomet kretėjote beveik lįsdami po stalu), šiurpo, gal kuris nors iš jūsų gerokai apsikvailino kelionėje, bandydamas užsienio kalba pasiaiškinti policininkui ir pan. – tokių momentų begalės. Neleiskite jiems dingti iš atminties, nes tai – gera optimizmo piliulė ateičiai.