Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 07 04

Kambarinių augalų drėkinimo gudrybės

Jei neturite draugiško kaimyno, kuriam galėtumėte patikėti buto raktus, prieš išvykstant atostogų, tenka sukti galvą – ką daryti, kad nenukentėtų kambarinės ir balkono gėlės? Štai keletas gudrybių, kaip drėkinti augalėlius, kol nebūsite namuose.
Gėlės balkone
Gėlės balkone / „Fotolia“ nuotr.

Rankų darbo drėkinimo sistemos

Drėkinimas iš butelio. Plastikinio butelio dangtelyje ir dugne pradurkite skylutes. Prieš tai augalą gausiai palaistę, pripilkite butelį vandens ir įkiškite statmenai kakleliu į žemę taip giliai, kad tvirtai stovėtų stačias. Užspaustas vanduo iš butelio lėtai drėkins žemę, ir gėlės kurį laiką bus gerai prižiūrėtos. Laistymo trukmė priklauso nuo butelio dydžio.

Šį metodą pravartu išbandyti kelios dienos prieš išvykstant. Stebėkite, kaip greitai sudrėksta žemė, ar pakankamo dydžio skylutės, per kiek laiko sugeriamas visas vandens kiekis. Tai ekonomiškas ir patikimas būdas laistyti balkono ar terasos gėles.

Drėkinimas per vilnonį siūlą. Didelis indas ar kibiras pripilamas vandens ir pastatomas aukščiau už vazonėlius ar lovelius su augalais. Iš indo į kiekvieną vazoną nuleidžiamas gerai sušlapintas vilnonis siūlas ar medvilninė juostelė.

Vienas siūlo galas įkišamas į vazono žemę, o kitas būtinai turi siekti vandens indo dugną (didesniems augalams gali prireikti kelių siūlų). Vanduo iš aukščiau stovinčio rezervuaro nuolat siūlu teka į vazoną.

Tokia laistymo sistema tinka tiek kambarinėms, tiek balkono gėlėms. Šį metodą taip pat būtina išbandyti kelios dienos prieš išvyką. Patikrinkite, ar vanduo gerai prateka (jei siūlai nukąra, vanduo laša ant grindų ar palangės), kaip greitai senka iš indo. Kad vanduo nesugestų, galite įmesti keletą gabalėlių medžio anglies.

Kapiliarinis drėkinimas. Šis drėkinimo principas panašus į ankstesnį, bet augalo aprūpinimas vandeniu vyksta iš apačios.  Toks būdas tinka lepioms, nemėgstančioms drėgmės gėlėms. Pro vazonėlio skylutę į žemę keletą centimetrų įkišamas dagtis ar vilnonis siūlas.

Taip pat skaitykite: Jei balkono gėles nukepino saulė

Vazonas pastatomas virš vandens pripilto indo. Šis būdas geras, jei turite vieną kitą augalėlį, labiausiai tinka kambarinėms gėlėms, auginamoms plastmasiniuose induose, kurių skylutės vandeniui nubėgti neuždengtos.

Apsauga iš samanų. Jeigu sode ar miškelyje galite pasirinkti samanų, apdėkite jomis prieš tai 2–3 valandas vandenyje išmirkyto augalo vazono žemės paviršių. Samanos sulaikys drėgmę, ir augalėlis išbus keletą dienų ar net savaitę nelaistytas.

Taip pat skaitykite: Patarimai, kurie padės atgaivinti vystančius kambarinius augalus

Kadangi moliniai vazonėliai greičiau išgarina drėgmę nei plastikiniai, rekomenduojama molinį vazonėlį patalpinti į didesnį plastikinį, o laisvą vietą tarp vazonėlių sienelių užpildyti drėgnomis samanomis arba drėgnu keramzitu.

Plačiau apie tai, ką daryti, kad nenukentėtų kambarinės ir balkono gėlės, kol esate išvykę atostogų, skaitykite 27-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (27 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (27 nr.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs