2016 05 17

Lauko gėlių žydėjimas ir klestėjimas: svarbiausios laistymo taisyklės

Patyrę gėlių augintojai sako, kad gėlių neužtenka tiesiog mylėti – jas dar reikia mokėti tinkamai prižiūrėti. Jeigu norite, kad ryškiaspalviai gėlių žiedai jus džiugintų kuo ilgiau, turite žinoti, kaip ir kada reikia laistyti lauko augalus.
Gėlių laistymas
Gėlių laistymas / Fotolia nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Medelyno įkūrėjas R.Vrublevskis – apie sedulą, medlievą, citrinvytį ir kitus augalus bei naudingas jų savybes

  • Vienas pagrindinių patarimų: geriau palaistyti gėles vieną kartą ir gausiai, kad vanduo įsiskverbtų giliai į dirvožemį, negu laistyti dažnai ir po truputį.
  • Svarbu atsiminti, kad trūkstant drėgmės, gėlių žiedai ir lapai nubyra, o augalas praranda savo gražią spalvą ir dekoratyvumą. Jeigu drėgmės per daug – augalai lėtai vystosi, silpnai auga bei dažnai suserga grybelinėmis ligomis.
  • Ypač jautrios drėgmės trūkumui ar pertekliui tokios gėlės kaip: nasturtos, kvapieji pelėžirniai, lobelijos, medetkos, sinavadai, pentiniai, kardeliai, jurginai, raganės, viendienės, našlaitės, saulutės.
  • Gėlės, kurios ne itin reiklios tinkamam laistymui: rugiagėles, verbenos, žydrūnai, serenčiai, laibeniai bei gvaizdūnės. O štai gubojos, gailiardijos ir dedešvos gerai ištvers net sausrą.
  • Gėles reikia laistyti atsargiai, vandenį nukreipiant tik ant augalo šaknų. Jeigu vandens pateks ant augalo lapų ar žiedų, jis gali prarasti savo dekoratyvumą (pavyzdžiui, flioksai, lubinai ir rugiagėles) arba netgi nudegti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Videopamokėlė: kaip persodinti populiariausias orchidėjas

  • Laistymo laikas: gėles reikia laistyti priklausomai nuo to, kokiu paros metu saulė labiausiai šviečia į jūsų gėlyną. Pavyzdžiui, jeigu saulė labiausiai nušviečia gėlyną pirmoje dienos pusėje, tai laistyti gėles rekomenduojama vakare, kai žemė jau būna kiek atvėsusi. Jeigu saulė gėlyną nušviečia antroje dienos pusėje ir vakare – gėles geriausia laistyti ryte. Jeigu gėles auga pavėsyje – laistyti galima bet kuriuo paros metu.
  • Jeigu nutiktų taip, kad gėlės perdžiūvo, nereikėtų jų iš karto gausiai lieti vandeniu. Tokiu atveju rekomenduojama laistyti palaipsniui, per 2–3 dienas. Ši taisyklė ypač taikytina gėlių rūšims, kurios yra atsparios sausrai: po sausros gausus laistymas šioms gėlėms sukelia stresą ir jos gali visai sunykti.
  • Jeigu gėles išdžiūvo taip, jog atrodo, kad jų neįmanoma bus išgelbėti, neskubėkite jų rauti ir išmesti. Nuo stipriai perdžiūvusių gėlių pirmiausia reikia pašalinti išdžiūvusius ir geltonus lapus bei palaistyti jas augimo stimuliatoriumi.
  • Jeigu atsitiko priešingai ir, pavyzdžiui, gausus lietus tiesiog užtvindė jūsų gėles, priklausomai nuo situacijos, pakanka tiesiog kelias dienas susilaikyti nuo laistymo. Jeigu tai nepadėjo ir perlaistytos gėlės praranda savo dekoratyvumą arba jas puola grybelinės ligos, augalą reikia iškasti, nupjauti puvinio pažeistas šaknis ir apdirbti jas fungicidais.
  • Taip pat rekomenduojama nupjauti ir pažeistą antžeminę augalo dalį. Po to augalą reikia pasodinti į naują dirvą, palaistyti augimo stimuliatoriumi ir toliau nelaistyti tol, kol augalas pradės leisti naujus lapelius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gėlės, kurios gali žydėti pavėsyje. Patarimai, kaip prižiūrėti šiuos augalus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų