Tačiau jau įrodyta, kad saldėsiai, tokie kaip šokoladas, gali būti mirtini saldūs spąstai. Taigi verčiau atsižvelkite ir į rekomendacijas, nuo kokių vaisių ir daržovių reikia laikytis atokiai, t. y. augintiniui nesiūlyti.
Svogūnai, česnakai, porai, laiškiniai česnakai
Visi šie prieskoniniai augalai, taip mėgstami žmonių, gali itin pakenkti augintiniams, kadangi pažeidžia sveikus raudonuosius kraujo kūnelius ir sukelia gyvybei pavojingą anemiją. Netgi apdoroti svogūnai ar česnakai išlieka tokie pat toksiški, taigi geriau laikyti juos kuo toliau nuo mylimų gyvūnų.
Vynuogės ar razinos
Jos gali atrodyti visiškai nepavojingos, tačiau taip nėra. Tikinama, kad vynuogės arba razinos gali tapti inkstų ligų priežastimi. Požymiai pasireiškia per 24 valandas – dažniausiai augintinis vemia, viduriuoja, tampa itin mieguistas.
Žalios bulvės
Maitinti šunį žaliomis bulvėmis ypač pavojinga tuomet, kai šios daržovės būna iš išorės pažaliavusios ar sudygusios. Tokiose gali būti solanino – toksino, kuris sukelia ne itin malonius pojūčius jūsų augintiniui.
Grybai
Nors kai kurie grybai atrodo itin gražiai, tačiau gali tapti tikra pražūtimi. Miške derėtų saugoti savo šunį, kad neprisivalgytų nuodingų grybų – apsinuodijimo požymiai pasireiškia vėmimu, sutrikusia kepenų veikla, haliucinacijomis, galiausiai gali ištikti ir mirtis.
Taip pat skaitykite: Slapta kalba: ką savo veiksmais nori mums pasakyti augintiniai?
Obuolių šerdis, sėklos, lapai, stiebeliai
Visos išvardintos dalys gali pakenkti šuniui todėl, kad jose aptinkamas toksinas cianidas. Jis gali sukelti kvėpavimo sutrikimų, šoką ir kitas sveikatos bėdas. Apskritai reikėtų vengti bet kokių vaisių su sėklomis. Tokie kaulavaisiai, kaip persikai, nektarinai, slyvos ar vyšnios, taip pat nėra saugūs – augintinis gali užspringti.
Rabarbarų lapai
Kepate rabarbarų pyragą? Būkite atidūs, kad lapai neatsidurtų ten, kur nereikia. Augintiniams jie gali sukelti inkstų pažeidimus, drebulį.