„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mitai apie nėščiųjų mankštas

Šiuo metu sparčiai populiarėja įvairios nėščiųjų mankštos. Tačiau gana dažnai moterys vengia sportuoti, nes bijo pakenkti vaikeliui. Tokios baimės priežastimi neretai būna įvairūs plačiai paplitę mitai. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausius iš jų.
Mankšta nėštumo metu
Mankšta nėštumo metu / Fotolia nuotr.
Klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ kineziterapeutas Vytautas Žitlinskas
Klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ kineziterapeutas Vytautas Žitlinskas

Konsultuoja klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ kineziterapeutas Vytautas Žitlinskas.

I mitas: nėščioji pati nusprendžia, ar ji gali mankštintis, ar ne.

Ir taip, ir ne. Nėščioji pati nusprendžia, ar nori mankštintis, tačiau akušeris-ginekologas yra vienintelis asmuo, galintis objektyviai įvertinti nėščiosios sveikatos būklę ir tiksliai pasakyti, ar ji gali mankštintis.

 

II mitas: nėščiosios negali intensyviai mankštintis.

Ir taip, ir ne. Tradiciškai vaikelio besilaukiančioms moterims rekomenduojamos šios fizinio aktyvumo formos: vaikščiojimas, mankšta vandenyje arba salėje, šokis, joga. Dėl kitų fizinio aktyvumo formų derėtų pasitarti su gydytoju. Geriausia rinktis tuos užsiėmimus, kuriuos praktikavote dar iki nėštumo (pvz., jeigu nebandėte jogos iki pastojimo, rekomenduojama ja užsiimti tik po gimdymo).

 

III mitas: nėščioji neturėtų mankštintis savarankiškai.

Mankštintis namuose galima, jei nėščioji, prieš pradėdama sportuoti, pasitars su ginekologu ir kineziterapeutu. Pastarasis nėščiajai sudarys individualią mankštos programą, kuri priklausys nuo moters fizinės būklės, nėštumo trimestro ir kitų svarbių veiksnių. Kineziterapeuto sudaryta mankštos programa užtikrins optimalų fizinį krūvį ir padės išvengti galimų komplikacijų.

 

IV mitas: nėščiųjų mankšta vandenyje niekuo nesiskiria nuo kitų mankštos būdų.

Netiesa. Mankšta vandenyje – viena saugiausių ir efektyviausių fizinio aktyvumo formų nėščiajai. Mankštinantis vandenyje, dėl specifinių vandens savybių kūno raumenims tenka išlaikyti 50 proc. mažiau svorio nei įprastos mankštos metu, sumažėja raumenų patempimo tikimybė ir sąnarių apkrova, lengvėja širdies ir kraujagyslių sistemos darbas. Vandenyje, priešingai nei sausumoje, kurioje bet kuris judesys pirmiausia veikiamas gravitacijos, bet koks judesys įgauna pasipriešinimą. Be to, mankštinantis vandenyje, akivaizdžiai pagerėja nėščiųjų nuotaika.

 

V mitas: mankštintis vandenyje gali visos nėščiosios.

Ne. Nerekomenduojama mankštintis vandenyje toms moterims, kurios turi odos problemų, yra alergiškos, turi nusiskundimų, kad jų gleivinės jautrios naudojamoms dezinfekcinėms medžiagoms, yra stebimos ginekologo dėl galimo priešlaikinio vaisiaus vandenų nutekėjimo.
Dėl mankštos vandenyje kiekvienu atveju reikia spręsti individualiai, todėl moteris turi konsultuotis su savo ginekologu.

 

Mielosios nėštukės, jeigu turite klausimų apie nėščiųjų mankštas, siųskite juos el. p. administracija@daktaras.lt. Klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ kineziterapeutas Vytautas Žitlinskas mielai atsakys į juos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“