2016 12 05

Valgomosios sodos panaudojimo būdai darže

Sode ir darže maistinę sodą galima panaudoti labai plačiai. Ši priemonė nėra pavojinga augalams, nedaro jokios žalos vabzdžiams ir net perdozavus nepadaro įtakos derliaus kiekiui.
Soda
Soda / Fotolia nuotr.

Užsirašykite tinklalapio ogorod.ru siūlomus receptus, kaip panaudoti maistinę sodą sode ir darže. Jums to tikrai prireiks!

Dėmesio: gaminant tirpalus su soda nenaudokite metalinių talpų ir neįkaitinkite skysčių aukštesnėje kaip 55 laipsnių temperatūroje. Soda dėl to praranda savo gerąsias savybes.

Soda prieš miltligę

Nuo miltligės gali nukentėti praktiškai visi sodo ir daržo augalai bei gėlės. Tai grybelinis susirgimas. Atsiradęs ant vieno augalo jis greitai plinta, todėl gali nukentėti dideli augalų plotai. Norint nuo to apsaugoti savo žaliuosius augintinius, siūlome išbandyti patikrintus receptus:

  • Litre vandens ištirpinkite 1 šaukštą valgomosios sodos, pridėkite 1 šaukštą bet kokio augalinio aliejaus ir 1 stiklinę indų plovimo skysčio. Gautą tirpalą gerai išmaišykite, perpilkite į talpą, tinkamą purkšti, ir esant sausam orui nupurškite augalus. Po savaitės purškimus pakartokite.
  • 5 litruose vandens ištirpinkite 20 g skysto muilo ir 2 šaukštus sodos, gerai išmaišykite ir naudokite augalų purškimui. Siekiant geriausio rezultato, purškimus reikia kartoti maždaug 5 kartus per sezoną: pirmą kartą – prieš žydėjimą, o po to kiekvieną savaitę.

Rožių atjauninimas soda

5 litruose vandens ištirpinkite 1 šaukštelį sodos, pusę šaukštelio amoniako ir 1 šaukštelį angliškos druskos (magnio sulfatas). Gautu tirpalu purkškite rožių krūmus. Tai paskatins aktyviau formuotis naujus ūglius.

Kova su piktžolėmis

Nusibodo rauti mažas žolytes, kurios vis išdygsta sodo trinkelių, plytelių, kitų dangų plyšiuose? Pasidarykite labiau koncentruotą sodos tirpalą (2–4 šaukštai 1 l vandens) ir pilkite į tuos plyšelius. Po 4–5 savaičių pakartokite. Kuo stipresnės koncentracijos bus tirpalas, tuo labiau jis bus negailestingas piktžolėms.

Soda prieš kopūstų kenkėjus

Jaunus kopūstų lapus ėdantys vikšrai gali palikti daržininkus be derliaus. Kad taip nenutiktų, sumaišykite vienodomis dalimis sodą ir miltus. Berkite ant dirvos ir kopūstų.

Pomidorų trąša

Jei norite saldesnių pomidorų, nupurkškite viršutinę augalo dalį 0,5 proc. maistinės sodos tirpalu arba laistykite augalo šaknis 3,5 proc. tirpalu.

Dirvos rūgštingumo reguliatorius

Valgomoji soda – tai labiausiai prieinamas šarmas. Jeigu jūsų sklypo žemė yra rūgšti, ištirpinkite vandenyje sodą (100 g 1 litrui) ir gautu tirpalu palaistykite šviežiai sukastą žemę, vėliau žemę sugrėbstykite.

Nepakeičiama priemonė vynuogėms

Sunokus vynuogėms purkškite vynuogynus 5 proc. maistinės sodos tirpalu. Tai padės padidinti uogų cukringumą ir apsaugos juos nuo pilkojo puvinio.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tikra istorija. „Išdaviau draugę ir iki ausų įklimpau į meilės trikampį“

Priemonė rankų plovimui

Jeigu dirbate lysvėse be pirštinių, tikriausiai žinote, kaip sunku po to švariai nusiplauti rankas. Šiek tiek sodos užberkite ant drėgnų ir šiek tiek muiluotų rankų, tada patrinkite rankas porą minučių. Soda skverbiasi į epidermį ir gerai tirpdo purvą.

Blogo kvapo naikintojas

Pūvantis kompostas gali skleisti labai nemalonų kvapą. Šio kvapo padės išvengti kelios saujos sojos, užbertos ant komposto krūvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai