Kaip dažnai ją švarinti?
Specialistų nuomone, orkaitę reikėtų valyti ne rečiau kaip kartą per mėnesį, o dureles – kiekvieną savaitę. Jei vis atidėliosite, vėliau tai padaryti bus daug sunkiau.
Kodėl to reikia?
Pirma, kuo daugiau ant orkaitės sienelių prikepusių riebalų ir kitokių degėsių, tuo blogiau ji kaista. Ir gaminimas tampa sunkiai nuspėjamas – juk nenorite sugadinti sausainių ar kepsnio?
Dar vienas dalykas: prikepę nešvarumai aukštoje temperatūroje ima skleisti negerą kvapą, ir jūsų obuolių pyragas gali „pakvipti“... česnakais. Pagaliau ir namuose pasklis ne itin malonus aromatas.
Kaip šį darbą palengvinti?
Į karščiui atsparią keptuvę ar kepimo formą pripilkite vandens ir pastatykite į orkaitę. Ją įkaitinkite maksimaliu galingumu ir palikite 20 min. Dėl vandens garų daugelis nešvarumų atšoks nuo orkaitės sienelių ir bus lengviau ją išvalyti.
Kuo šalinti riebalus?
Jei pastebėjote, kad gaminant privarvėjo riebalų, iškart baigusi kepti ant orkaitės dugno užberkite sluoksnį maistinės sodos – ji turi puikių sugeriamųjų savybių. Kai orkaitė atšals, sodą kartu su riebalais tereikės surinkti šluoste ar popieriniu rankšluosčiu ir pašalinti.
Koks geriausias valiklis?
Orkaitės sieneles ir dugną puikiai valo sodos ir vandens košelė. Ištepkite ja orkaitę ir palikite kuriam laikui, kad atšoktų ir susigertų riebalai. Paskui nesunkiai juos išvalysite.
Svarbiausia – jokių brangiai kainuojančių ir sveikatai kenkiančių orkaičių valiklių jums neprireiks!