Garra Rufa žuvytės priklauso karpinių žuvų šeimai. Daugiausia jos veisiasi Jordanijos, šiaurės Sirijos bei pietų Turkijos upėse.
Gydomasis žuvyčių poveikis pirmiausia ir buvo užfiksuotas Turkijoje. Vietos gyventojai maudydamiesi pastebėjo, kad jos švelniai kramsnoja odą. Ištyrus atidžiau paaiškėjo, kad žuvytės minta besimaudančiųjų kojų ir rankų negyvomis odos ląstelėmis. Tai ne tik nepavojinga, dargi gali pagydyti sergančius žvyneline, psoriaze ir kitokiomis sunkiomis odos ligomis. Klinikiniai tyrimai parodė, jog šiomis ligomis sergančių žmonių odos būklė po procedūrų su žuvelėmis daugeliui pacientų ženkliai pagerėja.
Kodėl žuvelės jaučia potraukį kramsnoti pažeistą odą? Gyvūnijos pasaulyje tai nėra unikalus reiškinys. Nuo seno žinoma, kad mažesnieji padarėliai padeda didiesiems pasirūpinti higiena. Prižiūri odą, iš kailio išrenka parazitus, išvalo žaizdas ir pan. Žuvytės Garra Rufa – ne išimtis. Šios vandenų sanitarės rūpinasi didelių žuvų švara bei sveikata. Tačiau nevengia jos pagelbėti ir žmonėms.
Beje, Garra Rufa žuvytės į pagalbą pasitelkiamos ne tik gydyklose, bet ir kai kuriuose grožio salonuose bei SPA. Jos darbuojasi niekieno neraginamos – masažuoja ir gražina klientų kojų odą. Bene labiausiai tokios egzotiškos grožio procedūros paplitusios Azijoje. Čia žuvelių terapija naudojama jau labai seniai. O štai Vakaruose kai kuriose šalyse tokios procedūrs uždraustos. Esą jos neatitinka sanitarinių normų. Dargi buvo iškelta prielaida, kad galbūt jos gali pernešti krauju plintančias ligas, kaip antai hepatitas ar ŽIV. Nors… nėra žinių, kad būtų užfisuotas bent vienas realus susirgimo atvejis…
Jei smalsu sužinoti, kaip darbuojasi Garra Rufa žuvelės, jūsų dėmesiui „Youtube” vaizdelis.