Pasivaikščiojimas su šunimi – puikus sportas
Tyrimai atskleidė, kad, reguliariai bendraudami su draugiškai nusiteikusiais keturkojais, galime sumažinti nuovargį ir išvengti streso. Štai paprasčiausias šuns paglostymas per 10 min. sumažina padidėjusį kraujospūdį, o pasivaikščiojimas su keturkoju draugu kone atstoja rytinę mankštą, padeda sulieknėti, sumažina širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto riziką, stiprina imunitetą, padeda atsigauti po insulto ar miokardo infarkto.
Atsižvelgus į JAV specialistų atliktas apklausas, paaiškėjo, kad 78 proc. šeimininkų jaučiasi labai laimingi ir patiria malonumą leisdami laiką su augintiniu. Beje, nedidelių šunų savininkai vaikšto bent pusšeštos valandos, didesnių – septynias ir daugiau valandų per savaitę. Argi tai ne aktyvus laisvalaikis?
Alergijos klausimas
Nors teigiama, kad katės dažniau sukelia alergiją negu šunys, Suomijos ir Vokietijos universitetų atlikti tyrimai atskleidė, jog vaikai, kurie iki penkerių metų reguliariai bendravo su šunimis arba katėmis, kitaip tariant, jau gimė šeimoje, kurioje buvo laikomi gyvūnai, net 50 proc. rečiau kentėjo nuo egzemos, dermatito, astmos. Tad gal tradicija atsisakyti gyvūno, prieš atsirandant mažyliui, ne tokia ir pagrįsta? O kur dar tvirtinimai, kad kontaktas su gyvūnais jau ankstyvoje kūdikystėje grūdina organizmą ir padeda išvengti įvairių ligų. Beje, mokslininkai teigia, kad sveikiausi vaikai užauga tose šeimose, kurių šunys vedžiojami gatvėse – esą taip aktyviau formuojasi imuninė sistema.
Skausmo malšintojos
Bendravimas su katėmis normalizuoja kraujospūdį ir širdies ritmą, malšina stresą, lėtinį nuovargį, depresiją. Pasirodo, žmonės, kurie laiko kates, kur kas mažiau rizikuoja nukentėti nuo miokardo infarkto nei tie, kurie neturi kačių. Iš Toronto universiteto atliktų tyrimų paaiškėjo, kad katės glostymas ir kitoks bendravimas su murkliukėmis padeda išvengti nemalonių nemigos padarinių, o jeigu tai daroma reguliariai, nemiga apskritai turėtų išnykti.
Kitas stebuklingas kačių poveikis – skausmo malšinimas. Kačių mylėtojų teigimu, šie gyvūnai patys gulasi ant skaudamos vietos. Pasak Provanso universiteto mokslininkų, kačių gebėjimai gali padėti numalšinti galvos, nugaros, artrito ir radikulito sukeliamus skausmus. Kaip joms tai pavyksta?! Atsakymas paprastas – kačių temperatūra aukštesnė nei žmonių, todėl jos yra lyg šiltas ir savo murkimu „vibruojantis kompresas“, kuris suteikia saugumo jausmą, ramina, atpalaiduoja ir tuo pačiu malšina kamuojančius skausmus.
Taip pat skaitykite: