9 hormonų disbalanso ženklai, kuriuos ignoruoja daugelis moterų

Išgirdus žodį „hormonai“, daugelis moterų į tai numoja ranka, ypač, kai prieš akis jaunystė, kadangi mano, kad hormonų sutrikimai joms tikrai negresia.
Savijauta
Savijauta / Fotolia nuotr.

Dar daugiau – visa tai nurašoma menopauzei, kuri gi bus dar labai labai negreitai. Tačiau tai nėra tiesa, kadangi įvairūs hormonų pokyčiai mus lydi nuo pat gimimo, o disbalansas gali būti pastebėtas ir peržengus 35-erius. Tai priklauso nuo gyvenimo būdo, mitybos,  oro užterštumo, toksinų ir begalės kitų faktorių.

Štai kokių ženklų neverta ignoruoti:

Stabilus svorio augimas

Jeigu nuolatos turite problemų su papildomu svoriu, tai ne visuomet gali būti susiję tik su mityba. Tikinama, kad kilogramų augimas – tai ir hormonų disbalanso pasekmė. Streso hormonas kortizolis gali tapti ir svorio augimo, ir riebalų kaupimosi įvairiose kūno dalyse priežastimi.

Sumažėjęs libido

Jeigu anksčiau troškote sekso, o dabar vis rečiau susimąstote apie buvimą su savo partneriu, verčiau susimątykite. Gali būti kaltas ne tik stresas, bet ir daugybė kitų niuansų. Pavyzdžiui, hormonų sutrikimas.

Greitas nuovargis

Miegate daugiau nei 8 valandas, tačiau nuolatos jaučiate pavargę? Tik atsibudote, tačiau jau neturite jėgų ir nežinote, kaip susidoroti su energijos stygiumi? Čia vėlgi kaltę galima versti kortizoliui, kuris išsiskiria streso ir išgyvenimu metu.

Bloga nuotaika

Prasta emocinė savijauta, dirglumas, nerimo priepuoliai, depresija ir kiti sutrikimai gali būti susiję ne tik su nuovargiu, bet ir skydliaukės veikla. Jeigu ji sutrinka, tuomet šie požymiai gali tik dar labiau suaktyvėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko nedaryti, kai kamuoja nuovargis

Nemiga

Nemiga, neramus miegas, nuolatiniai atsibudimai naktimis išvargina ir fiziškai, ir emociškai. Tai susiję ne tik su menopauze, bet ir hormonų pokyčiais.

Padidėjęs prakaitavimas

Jaučiatės išpilta karščio ir prakaito? Kaltinkite ir hormonų veiklą. Tai gali būti endokrininės sistemos sutrikimas, kai išskiriama per daug arba per mažai serotonino.

Virškinimo sutrikimai

Jeigu pradeda kamuoti silpnumas, pykinimas, apetito stoka arba atvirkščiai, stebėkite situaciją ir pasitikrinkite, – galbūt čia hormonų įtaka?

TAIP PAT SKAITYKITE: Oda atspindi jūsų įpročius

Noras valgyti saldumynus

Saldumynų manija – tai skydliaukės sukeltų sutrikimų pasekmė. Jeigu anksčiau jums saldėsiai buvo nė motais, o dabar negalite atsitraukti nuo šokolado ar saldainių, tuomet aišku viena – metas sužinoti, kaip tai veikia jūsų hormonai.

Plaukų slinkimas

Ant šepečio ar šukų liekančios plaukų sruogos išties gąsdina. Šiuo atveju galima kaltinti testosterono sutrikimus ir nieko nelaukus kreiptis į specialistą konsultacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai