- Disciplina. Pirmiausia, apsispręskite, ko norite ir atsiminkite, kad jeigu vieną dieną tinginiausite, o kitą – rimtai sportuosite, nevalgysite, galite persitempti ir pakenkti savo sveikatai. Verčiau judėkite į priekį po truputį, bet užtikrintai. Juk tik sveikame kūne – sveika siela.
- Nesirinkite griežtos dietos. Valgykite taip, kad maiste būtų 40 proc. baltymų, 40 proc. angliavandenių ir 20 proc. riebalų. Nesibaidykite pastarojo žodžio, kadangi riebalų yra ne tik kremuose, pyraguose, lašiniuose ar kitame nesveikame maiste. Štai straipsnyje „Pagiriamasis žodis riebalams“ atrasite visus atsakymus į tai, kodėl ir kokie riebalai mūsų organizmui suteikia energijos bei sveikatos ir netgi lieknina! Na, o angliavandeniai taip pat nėra baubas – skanaukite kruopų, rupios duonos, makaronų, ankštinių augalų.
- Valgykite 5–6 kartus per dieną mažomis porcijomis. Taip pagreitinsite medžiagų apykaitą, nesijausite apsunkę, tačiau džiaugsitės energijos antplūdžiu. Be to, kadangi dažniau valgysite, nepajusite vilkiško alkio, kuomet norisi ištušinti pusę šaldytuvo.
- Veikla kojoms: bėgiokite, vaikščiokite, minkite dviratį. Taip suaktyvinsite ir širdies bei kraujagyslių darbą, tačiau labiausiai kojas pagražins jėgos pratimai, įtūpstai, treniruokliai, jogos, pilateso, kalanetikos užsiėmiai ir t. t. Svarbiausiai sportuoti reguliariai ir žiūrėti, kad sportiška diena nesibaigtų kibiru ledų priešais kompiuterio ar televizoriaus ekraną.
- Įsiklausykite į savo kūną. Jis geriausiai žino, ko jums reikia. Pajutę skirtumą tarp ankstesnio gyvenimo ir to, kaip jaučiatės pakeitę mitybą bei pradėję judėti, žmonės dažniausiai padaro išvadas. Vieni nebegali gyventi be sporto, o kiti grįžta ten, kur sustojo. Tačiau, kaip sako liaudies išmintis: „Arba valgai, ką nori, arba atrodai, kaip nori“. Rinktis – jūsų teisė! Juk sveikas ir tvirtas kūnas niekuomet neišeis iš mados.
6 pratimai padėsiantys išvengti celiulito
Pirmas pratimas: sėskitės ant įsivaizduojamos kėdės, sėdmenis stumdamos atgal. Pilvo presas turi būti įtemptas. Tuomet būdamos šioje padėtyje išsitieskite, bei dešinę koją stumkite atgal. Pakartokite viską (iliuzinį atsisėdimą ir atsistojimą) iš naujo, tik dabar atgal stumkite kairę koją. Šį pratimą atlikite po 3–4 serijas 20 kartų.
Antras pratimas: atsistokite tiesiai, kojas laikykite pečių plotyje. Padarykite nedidelį įtūpstą, užlaikykite kūną tokioje pozicijoje ir grįžkite į pradinę padėtį. Išsitiesusios kairę koją per priekį „meskite“ į dešinę pusę. Sugrįžkite į pradinę poziciją ir tada dešinę koją „meskite“ į kairę pusę. Atlikite pratimą po 3–4 serijas 20 kartų. Nugarą laikykite tiesiai, o rankas ant talijos.
Trečias pratimas. Atsistokite tiesiai ir tuomet dešine, o vėliau kaire koja žengdamos į priekį padarykite gilų įtūpstą. Kairės (dešinės) kojos kelis neturi liesti žemės. Pratimą atlikite po 3–4 serijas 10–15 kartų.
Ketvirtas pratimas. Dešine koja ženkite žingsnį atgalios, prisėskite (padarykite nedidelį įtūpstą), tada grįžkite į pradinę padėtį ir tada pakelkite dešinę koją aukštyn į priekį. Pakartokite pratimą kaire koja. Atlikite mankštą po 3–4 serijas 10–20 kartų.
Penktas pratimas. Atsigulkite ant nugaros, kojas sulenkite. Dabar kelkite dubenį į viršų ir užlaikykite 4–5 sekundes. Tuomet nuleiskite, tačiau žiūrėkite, kad užpakaliukas neliestų grindų. Šį pratimą atlikite didesniu tempu. Kartokite po 3–4 serijas 15–20 kartų.
Šeštas pratimas. Atsistokite keturiomis, nugarą laikykite tiesiai. Sulenktą koją kelkite į viršų, ištieskite, sugrąžinkite į pradinę padėtį ir nuleiskite žemyn. Pratimą atlikite abiem kojoms po 3–4 serijas 15–20 kartų.