Tikinama, kad daugelis mitybos sutrikimų prasideda tada, kai žmonės tiesiog trokšta kontroliuoti savo svorį. Atrodo, kas čia keisto? Iš tikrųjų tik vienas faktas – jie persistengia arba stengiasi nepakankamai, niekaip neatrasdami to aukso viduriuko. Štai trys tipai žmonių, kuriems maistas ne tik malonumas, bet ir kančių sukelianti manija.
Budelis
Toks žmonių tipas nuolat išgyvena vidinę kovą su savimi. Kiekvienas pyragėlis arba riebaus maisto kąsnelis jam atrodo tikras nuopolis, už kurį reikia save nubausti. Tada „budelis“ lieja prakaitą besimankštindamas arba visiškai atsisako maisto, manydamas, kad atgaus balansą.
Tačiau iš tikrųjų organizmas patiria didžiulį stresą – tai mėgaujaujasi maistu, tai yra baudžiamas alkiu ir sunkiu fiziniu krūviu. Rezultato, beje, tokiu atveju taip pat dažnai nematyti. Kyla ir psichologinių bėdų – žmogus pradeda savęs nebegerbti ir nebevertinti, susierzina, kai tik suvalgo „neteisingo maisto“, tačiau sumažėjusi savivertė – ne vienintelė problema, kadangi gali prasidėti ir depresija.
Taip pat skaitykite: Ką valgyti po 18 valandos? 16 pasirinkimų
Ką daryti? Banalu, tačiau teisinga – turite pamilti savo kūną ir patį save. Laikykitės mitybos režimo, o nesveiką maistu keiskite maistingu, tačiau ne tokiu kaloringu, sveikesniu pasirinkimu. Tarkime, vietoje riebaus deserto rinkitės vaisius. Visgi, leiskite sau nusidėti ir netraktuokite to kaip pasaulio pabaigos. Svarbiausia saikas ir meilė sau – tai atsakymas į visus klausimus.
Paukštelis
Šis žmonių tipas labai mėgsta užkandžiauti pasivaikščiodami, eidami į darbą, marširuodami biure ar tiesiog prieš šaldytuvo. Jie mėgsta valgyti greitąjį maistą ir jų niekada nepamatysite normaliai pietaujančių. Didžiausia bėda ta, kad „paukšteliai“ mėgsta gaminti kitiems, bet ne sau ir kartoja: „Aš užkąsiu ko nors bėgdamas į darbą/sustosiu degalinėje, kavinėje“ ir pan.
Kasdien vis užkandžiaudžami šie žmonės nė nenutuokia, kiek suvalgė ir dažniausiai mąsto, kad visai nedaug. Išties rezultatas būna priešingas, nes pasirenkami užkandžiai būna net labai kaloringi. Taigi, nuolatiniai užkandžiautojai ne tik prastai jaučiasi – tokia mitybos strategija tiesus kelias į sveikatos bėdas ir svorio augimą.
Taip pat skaitykite: Blogiausias valgymo būdas, kuris didina svorį
Ką daryti? Pabandykite atsisakyti nuolatinio užkandžiavimo ir valgyti 3-5 kartus per dieną. Atsisėskite prie stalo ir mėgaukite maistu, stenkitės pajausti jo skonį, lėtai kramtykite. Malonumą patirkite valgydami sveiką, subalansuotą maistą ir jokiu būdu neužkandžiaukite tarp dienos valgymų.
„Jokių riebalų!“ fanatikas
„Fanatikai“ perka produktus, kuriuose nėra riebalų, tačiau pamiršta, kad juose gali būti cukrų, dirbtinių priedų, skonio ir kvapo stipriklių ir kt.
Jiems svarbiausi užrašai ant etikečių, tačiau jie neįsigilina į tai, kas parašyta. „Fanatikai“ perka produktus, kuriuose nėra riebalų, tačiau pamiršta, kad juose gali būti cukrų, dirbtinių priedų, skonio ir kvapo stipriklių ir kitų panašių dalykų, pakeičiančių riebalus.
Tokių žmonių išorė gali būti net labai puiki, tačiau imunitetas ir sveikata išduoda, kad jiems labai trūksta gerųjų riebalų ir angliavandenių, kad organizmas galėtų funkcionuoti visu pajėgumu.
Taip pat skaitykite: Mitybos specialistė: „Jei tėvai valgo perdirbtus produktus, vaikai valgys tą patį“
Ką daryti? Pamirškite liesus jogurtus ir pusryčiams rinkitės įvairias košes, pietums – maistui, kuriame gausu baltymų ir daržovėms. Ir jeigu jas paskaninsite šaukšteliu alyvuogių aliejaus, nuo to tik išlošite. Į naudą tai ne tik organizmui, bet ir jūsų išvaizdai.