Taigi, jei matote dėmeles ant smakro ar skruostų, tuomet tikėtina, jog turėsite tam tikrų susirgimų. Visgi, prieš imdamiesi gydymo priemonių, pasikonsultuokite su gydytoju ir pasidarykite išsamius tyrimus. Štai į kokias paraudusias ar kitaip pakitusias veido odos vietas mindbodygreen.com siūlo atkreipti dėmesį:
Kakta
- problemos su tulžies pūsle arba kepenimis.
Pasak Ajurvedos, kakta susijusi su nervine ir virškinimo sistemomis, todėl greičiausiai odos pakitimai ant kaktos (paraudimai ar spuogai) bus atsiradę dėl neigiamos streso įtakos. Išbandykite meditaciją ir jogą, tai padės nusiraminti ir sumažinti susikaupusią įtampą. Jei norite pagerinti žarnyno darbą, reikėtų vengti perdirbto maisto ir blogųjų riebalų.
Antakiai
- Kepenys ir blužnis.
Tikriausiai visi žinote, jog stresas ir įtampa skatina raukšlių atsiradimą ant jūsų gražios veido odos, tačiau jei žinosite, kurioje vietoje jų daugiausiai, galėsite spręsti apie savo sveikatą. Jei tarp antakių (labiau prieš dešiniojo antakio) atsirado raukšlė, tuomet reiškia, jog esate sukaupę daug pykčio ir būtent su kepenimis turite problemų. O jei raukšlė yra arčiau kairiojo antakio, tikriausiai bėdų turite su blužnimi. Gal laikas atsikratyti pykčio ir visų kitų neigiamų emocijų?
Taip paty skaitykite: Nebūkite it išsunkta citrina – susigrąžinkite jėgas ir grožį
Akių pakitimai
- Sąnarių, žarnų ar skydliaukės ligos.
Jei akių baltymas pageltęs, tikriausiai turite problemų su kepenimis.
Akys – ne tik sielos, bet ir kūno veidrodis. Mažos ir bąlančios rainelės rodo, jog tikriausiai turite problemų su sąnariais. Jei ant rainelės matote mažų taškelių, gali reikšti, jog jūsų virškinamasis traktas neįsisavina visų naudingųjų mineralų ir vitaminų. Jei pastebėjote baltą apskritimą apie rainelę, tuomet laikas sumažinti suvartojamo cukraus ir druskos kiekį, nes tai ženklas, jog jų abiejų vartojate per daug. Jei akių baltymas pageltęs, tikriausiai turite problemų su kepenimis.
Susiaurėjusios ir patinusios akys
- Sutrikusi inkstų funkcija.
Paburkę ir patinę akių vokai gali reikšti, jog jūsų inkstai veikia ne visai taip, kaip turėtų. Gerkite daugiau vandens, galite į mitybą įtraukti ir aštresnio maisto bei stengtis tinkamai sukramtyti kiekvieną kąsnį. Ajurvedos specialistai pataria sukramtyti kiekvieną kąsnį apie 30 kartų. Ir sotesni jausitės greičiau, ir skrandžio neapsunkinsite.
Taip pat skaitykite: Patarimai, kaip inkstus išsaugoti sveikus
Skruostai
- Lėta medžiagų apykaita, organizmas neįsisavina visų medžiagų, plaučių problemos.
Nelygumai ir pakitusi skruostų spalva gali būti prastos medžiagų apykaitos ženklas, taip pat gali reikšti ir tai, jog jūsų organizmas sunkiai įsisavina folio rūgštį (vitaminą B) ir geležį. Taip pat skruostai susiję ir su kvėpavimo takų problemomis. Juk sporto metu pastebite, kaip parausta jūsų skruostai, nes kvėpuojate daug tankiau nei įprastai, tai natūralu. Visgi turėtumėte pagalvoti, ar tinkamai kvėpuojate ir nesportuodami.
Be to, spuogai ant skruostų gali atsirasti ir dėl to, kad dažnai liečiate veidą rankomis ir pernešate bakterijas. O gal reikėtų dažniau pakeisti pagalvės užvalkalą?
Taip pat skaitykite: Ji24.lt skaitytojos išpažintis: „Norėdama skaisčios odos, perėjau tikrą pragarą“
Nosis
- Kraujotakos ir širdies problemos.
Nosis glaudžiai siejasi su jūsų kraujotaka, taigi, jei pastebėjote pakitusią spalvą, tikriausiai turite problemų su kraujo spaudimu. Į savo meniu įtraukite daugiau sveikųjų riebalų, valgykite avokadų, vietoje sviesto naudokite linų sėmenų ar alyvuogių aliejų. Ribokite alkoholio, kofeino bei aštraus maisto kiekį.
Lūpos
- Virškinimo sistema.
Jūsų apatinė lūpa gali daug išduoti apie jūsų žarnyną. Rudos dėmelės gali reikšti tai, jog turite problemų su virškinimu ir prasta fermentų funkcija, ar net tai, jog plonojoje žarnoje veisiasi parazitai. Reikėtų vartoti daugiau probiotikų. Blyškios lūpos – pirmasis anemijos (mažakraujystės) požymis, todėl būtinai vartokite daugiau produktų, kuriuose yra daug geležies: žalių lapinių daržovių, paukštienos, jautienos, džiovintų vaisių (razinų ar abrikosų).
Jei pastebėjote, jog lūpos įgavusios melsvą atspalvį, gali reikšti, jog organizmas neįsisavina pakankamai deguonies, o tai susiję su širdies problemomis. Jei spalvą prarado lūpų kraštai, tuomet gali reikšti, jog turite problemų su inkstais.
Taip pat skaitykite: Šmaikštus ir išradingas lūpų makiažas: ar išdrįstumėte taip pasipuošti?
Liežuvis
- Toksinai ir plaučių problemos.
Baltos apnašos ant liežuvio galo ar vidurio gali reikšti, jog organizme (žarnose) kaupiasi toksinai, kuriuos būtina išvalyti.
Dažnai pirmieji įvairių sutrikimų požymiai būna pastebimi ant liežuvio, todėl geriausia jį patyrinėti ryte. Baltos apnašos ant liežuvio galo ar vidurio gali reikšti, jog organizme (žarnose) kaupiasi toksinai, kuriuos būtina išvalyti. Jei liežuvio kraštai yra nelygūs, matote kokius nors įbrėžimus ar liežuvis pasidengęs mažais burbuliukais, tuomet tai reiškia, jog turite problemų su plaučiais. Tokiu atveju jums būtinas aktyvesnis gyvenimo būdas.
Jei liežuvio galas nelygus ir gūbriuotas, tai ženklas, jog jūsų organizmas neįsisavina visų naudingų medžiagų ir mineralų. Galbūt reikėtų peržiūrėti dienos meniu ir atsisakyti perdirbto maisto?
Smakras
- Hormonų sutrikimai.
Jei pastebėjote paraudimus ar dėmeles ant smakro, greičiausiai jūsų hormonų sistema yra sutrikusi. Galbūt patiriate per daug streso ir pastebėjote, jog sutriko mėnesinių ciklas? Jums būtinas kokybiškas miegas ir reguliarus sportas. Taip sumažinsite stresą ir sureguliuosite hormonus.