Kaip efektyviai padidinti kūno raumenų masę? Pataria treneris

Nors internetas mirga nuo patarimų, kaip efektyviai sulieknėti, dalis žmonių susiduria su problema, kai nepavyksta padidinti savo kūno raumenų masės. Sporto treneriai pabrėžia, kad tiek lieknėjant, tiek auginant svorį, patariama neskubėti, nes tai gali nepataisomai pakenkti sveikatai.
Patrauklus vyras.
Patrauklus vyras. / Shutterstock nuotr.

„Tikrai nereikia galvoti, kad atėjau į treniruotę ir štai per dvi savaites ar vieną mėnesį užsiauginsiu norimą raumenų masę. Norint teisingai pasiekti savo tikslo, nereikia skubėti. Dažniausiai žmonėms prireikia pusės metų, kad jie jau pamatytų pirmuosius dailesnio kūno rezultatus“, – sako sveikatingumo klubo „Impuls“ treneris Andžej Minovič.

Jis tikina, kad dažniausiai padidinti raumenų masę nori 20–30 metų vyrai, o moterys į tokias treniruotes neskuba, nebent užsuka tik kartais, siekdamos sustiprinti ir pagražinti savo kūną.

„Moterys dažniausiai ateina padailinti figūrą. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad toms, kurios siekia numesti svorio, dietų nepakaks. Tokiu atveju raumenų masės auginimo treniruotės būtų labai rekomenduotinos, nes jos padeda „sudeginti“ riebalus. O labai liekniems žmonėms tokie pratimai leidžia kūną padaryti dailesnį bei sutvirtina stuburą ir sąnarius“, – teigia treneris.

TAIP PAT SKAITYKITE: 3 minučių treniruotė, deginanti pilvo riebalus

Prieš pradedant intensyviai auginti raumenų masę, patariama apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertina žmogaus sąnarių ir širdies būklę. Jei žmogus yra sveikas, treneris pirmiausia suorganizuoja įvadinę treniruotę, kuri leidžia jam nustatyti žmogaus fizinius pajėgumus.

„Treneris, atsižvelgdamas į žmogaus poreikius ir jo sveikatą, gali sudaryti kiekvienam tinkamiausią treniruočių programą. Labiausiai raumenų masę auginti padeda jėgos treniruotės. Taip pat rekomenduojamos ir kardiotreniruotės. Per savaitę reikėtų sportuoti ne mažiau nei 3 kartus, o treniruotės trukmė neturėtų viršyti pusantros valandos, įskaitant apšilimą ir atvėsimo fazę“, – tikina treneris.

Vida Press nuotr./Sporto klubas
Vida Press nuotr./Sporto klubas

Jis atkreipia dėmesį, kad treniruotis, nepasitarus su specialistais, nepatartina, nes tokiu atveju dažniausiai sporto pratimai atliekami netaisyklingai ir gali padaryti daug žalos sveikatai.

„Žmonės prisižiūri vaizdo įrašų internete ir bando sportuoti, tačiau dažniausiai jie tai daro netaisyklingai. Dėl to atsiranda meniskų ir alkūnių problemos, nugaros išvaržos. Reikia dirbti su profesionaliu treneriu, kadangi jis išmano, kaip žmogų treniruoti efektyviausiai ir kaip greičiausiai galima pasiekti norimų rezultatų, nežalojant savo sveikatos“, – teigia A.Minovič.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 patarimai, kaip priaugti liesos raumenų masės ir nestorėti

Jis priduria, kad, auginant raumenų masę, labai svarbu atkreipti dėmesį į savo mitybą – ji turi būti tinkamai subalansuota.

„Į racioną būtinai reikia įtraukti mėsą, žuvį, pieno produktus, kruopas, kiaušinius, paukštieną. Rekomenduojama per dieną valgyti 5–6 kartus“, – sako treneris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų