Ko nedaro sėkmingi žmonės, peržengę 20-ties metų amžiaus ribą

Geriausia dalis būnant dvidešimtmečiu yra ta, kad galite greitai atsitiesti po neišvengiamų klaidų, kurias jūs tikrai darysite, bandydami išsiaiškinti, kaip išgyventi tikrame gyvenime.
Verslininkas ant dviračio
Verslininkas ant dviračio / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Psichologija Laimė

Yra keletas pasirinkimų, kurie turi ilgalaikį poveikį – netaupymas ir sveikatos netausojimas. Bet jų galima lengvai išvengti.

Portalas businessinsider.com pateikia jaunų verslininkų ir rašytojų patarimų. Štai 14 dalykų, kurių nedaro sėkmingi žmonės, perkopę 20-ies metų ribą.

1. Jie nemano, kad tapti sėkmingu pakanka išsilavinimo ir talento

Aukštas intelektas, talentas, mokslo laipsniai, įgyti elitiniuose universitetuose – visus šiuos dalykus turėti yra šaunu, tačiau jie negarantuoja, kad gausite puikų darbą. Ir jie nieko nereiškia, jei sunkiai nedirbate.

„Įkopusi į trečiąją dešimtį ilgus metus praleidau korporatyvinėje aplinkoje ir pamenu, kad ten žmonės dirbdavo naktimis ir savaitgaliais, – tikino Sylvie di Giusto, „Executive Image Consulting“ įkūrėja. – Prakaitas, vargas, skausmas, taip pat darbštumas, atkaklumas, didžiulės pastangos ir energija – tai apibūdina mano dabartinę karjerą. Išmokau, kad trumpesnių kelių yra labai mažai, kai kalbama apie karjeros sėkmę. Sėkmė nenutinka „tiesiog“. Niekada.“

2. Jie neignoruoja savo sveikatos

Bėgant metams labai greitai suprasite, kad nebegalite būti toks vakarėlių liūtas, koks buvote studijų laikais.

„Kai jums bus 28-eri, pagirios bus tokios sunkios, kad mintis visą naktį gerti jums kels juoką“, – tikina Meggie Sutherland Cutter.

Ir kuo daugiau metų prabėga nuo universiteto baigimo, tuo pavojingesniais įpročiais tampa gėrimas, rūkymas ir net bloga mityba.

Komunikacijų profesorius Michaelis Westonas teigia, kad žmonės, perkopę 20-ies metų ribą, taip pat turėtų atkreipti dėmesį į savo protinę sveikatą, kadangi potencialios problemos prasideda būtent šiame amžiuje.

3. Jie neišleidžia visų savo disponuojamų pajamų

2014-ųjų metų apklausa, kurioje dalyvavo 1003 žmonės, parodė, kad 69% žmonių, kurių amžius buvo 18–29 metai, neturėjo nė kiek susitaupę senatvei. Senatvė gal dar ir toli, tačiau darote sau labai didelę meškos paslaugą, jei kuo anksčiau nesuprantate taupymo svarbos.

Jauna verslininkė Aditya Ratham sako, kad nėra poreikio per daug investuoti, kadangi jūs tik pradedate, tačiau būtina pasirūpinti pensijos fondu.

4. Jie laimės nepriskiria pinigams

„Prestižas ir didelis atlyginimas gal ir padarys jus laimingesnius, tačiau sėkmė yra daug daugiau nei tai. Jei sieksite tik atlyginimo, o ne aistros, tai klojate pamatus ilgiems gailėjimosi metams“, – teigia Joe Choi.

5. Jie nepasiduoda, kai pasidaro sunku

Užbaigti rimtus santykius, būti atleistam iš darbo, patirti nesėkmę kažką pradėjus – visa tai gali atrodyti kaip pasaulio pabaiga, ypač, kai tai nutinka pirmą kartą.

Išmokau, kad trumpesnių kelių yra labai mažai, kai kalbama apie karjeros sėkmę. Sėkmė nenutinka „tiesiog“. Niekada.

Bet užuot pasidavę arba kitą kartą taikydamiesi į mažiau, turėtumėte pasinaudoti nesėkmėmis kaip galimybėmis pasimokyti ir patobulinti save. Pavyzdžiui, žurnalo „Vogue“ redaktorė Anna Wintour sakė, kad būti atleistai 1970-ųjų vidury buvo vienas iš svarbiausių momentų jos karjeroje.

„Quora“ vartotoja Carolyn Cho mano taip pat: „Kai mane atleido, o kitą rytą atsikėliau kaip įprasta, supratau, kad nesėkmė tai nėra pasaulio pabaiga. Taip pat reagavau pasibaigus ir santykiams. Kai mane paliko, išmokau atpažinti skirtumą tarp gerų ir blogų santykių – tai, ką viduje jau žinojau, bet atsisakiau priimti, kol blogi santykiai pasibaigė“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką rengtis, kad atrodytumėte jaunatviška ir šiuolaikiška? 3 taisyklės

6. Jie neleidžia kitiems jų apibrėžti

Kai pradedi savo karjerą ir nesi tikras, kokia kryptimi nori judėti į priekį, lengva leisti kažkam pasirinkti už jus – tačiau to daryti neturėtumėte.

Todėl „Shark Tank“ investuotoja Lori Greiner kiekvienam jaunam verslininkui, su kuriuo dirba, liepia niekada neleisti kitų nuomonėms paveikti jų asmeniu lygmeniu.

„Jūsų sėkmė bus susijusi su tuo, kaip patys save matote, nes kaip matote save patys – taip ir kiti matys jus“, – sako L.Greiner.

7. Jie neleidžia nekantrumui jų paralyžiuoti

Jums nereikia būti vedusiam namo savininkui su 10-ies metų karjeros planu prieš sulaukiant 30-ies. Būkite kantrūs ir susitelkite į dabartį.

„Matisia Consultants“ įkūrėja ir vadovė Kristina Roth pasakoja, kad, kai buvo jaunesnė, jautėsi turinti pasiekti savo tikslų kaip įmanoma greičiau – toks nerimą skatinantis mąstymas yra neproduktyvus.

„Įkopusi į trečiąją dešimtį išmokau „atidėto atpildo“ sąvoką ir kad reikia kreipti dėmesį į svarbius gyvenimo sprendimus – tai vienaip ar kitaip pakeis ir jūsų gyvenimą“, – tikino K.Roth.

8. Jie nebando visiems įtikti

Kai pradedate savo karjerą, noras palaikyti gerus santykius su viršininku, klientais ir bendradarbiais gali būti natūralus. Kai suprasite, kad kai kurie iš jų tiesiog jūsų nemėgsta, nesijauskite sugniuždyti – tiesiog priimkite tai ir judėkite toliau.

„Kažkas visada jūsų nemėgs – tai neišvengiama, – teigia J. Cho. – Norėčiau, kad būčiau anksčiau tai išsiaiškinusi ir nustojusi taip stipriai stengtis ir tiek dėl to nerimauti.“

9. Jie nemano, kad visos draugystės truks amžinai

„Manot, kad su universiteto draugais visą gyvenimą būsit geriausi draugai? Kai kurie su jumis bendraus ir 40-ies, tačiau dauguma gyvens savo gyvenimus“, – Quora tinklalapyje rašo Sutherland Cutter.

Jei visi jūsų draugai negyvena viename mieste, jūs suprasite, kurie jums labiausiai rūpi ir daugiausia reiškia ir su kuriais verta palaikyti draugystę.

Keliavimas ir gyvenimas naujoje vietoje gali būti kultūriškai praturtinanti patirtis, ir trečiasis jūsų gyvenimo dešimtmetis puikiai tam tinka. Nemanykite, kad persikėlimas į kitą krantą ar į kitą šalį staiga padės jums surasti gyvenimo prasmę ir kryptį.

10. Jie nekuria aplink save burbulų

Svarbu kurti santykius su kolegomis ir kitais jūsų srities žmonėmis, tačiau jei liksite atskiro pasaulio ribose, jums gali išsivystyti „trumparegė perspektyva“. Pasistenkite mąstyti plačiau.

„Jūsų aplinkos žmonės turi tiesioginę įtaką jūsų sėkmei ar nesėkmei“, – teigia Johnas Levy, „Influencers network“ įkūrėjas. – Jie paveiks viską – nuo to, kiek mankštinatės ir kokius rūbus dėvite, iki to, kiek uždirbate ir kokias vertybes laikote svarbiomis.

Tad jei norite gyventi laimės ir pasiekimų kupiną gyvenimą, jums reikia įvaldyti meną kurti santykius su gerais, gerbiamais žmonėmis bei paleisti ir pamiršti tuos santykius, kurie jums daro neigiamą įtaką.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Kas vyksta organizme, metus rūkyti?

11. Jie nemato pasaulio tik juodom ir baltom spalvom

Autorius ir investuotojas Jamesas Altucheris mano, kad dauguma dvidešimtmečių pasimeta absoliutizme.

Pavyzdžiui, kai kurie mano, kad privalo pasirinkti arba jiems naudingą karjeros kryptį, arba kryptį, naudingą kitiems. Jie nesuvokia, kad savo interesų paisymas nereiškia, kad kenksite kitiems.

12. Jie nesikoncentruoja į „sielos draugo“ paieškas

Kai kurie žmonės nusprendžia didžiąją trečiojo savo dešimtmečio dalį praleisti vieniši, prie nieko nepririšti. Kiti ieško žmogaus, tinkamo vedyboms.

Jei liksite atskiro pasaulio ribose, jums gali išsivystyti „trumparegė perspektyva“. Pasistenkite mąstyti plačiau.

Pastaroji grupė dažnai įsijaučia į fantaziją susirasti kažką, su kuo viskas būtų tiesiog idealu, santykiai nereikalautų pastangų. Tačiau realybėje dauguma prasmingų, ilgalaikių santykių reikalauja darbo ir atsidavimo.

„Jums nuolatos reikia aukotis, prisitaikyti, priimti trūkumus, pasiaiškinti. Bet žinote ką – tai smagu!“ – „Quora“ tinklalapyje rašo Miteshas Jainas.

13. Jie neplanuoja kelerių metų į priekį

„Sunku nuspėti, kur galų gale atsidursi ir ką veiksi“, – teigia J. Choi.

Tad neveskite savęs iš proto su penkerių metų planais ir susikoncentruokite į artimiausius tikslus.

14. Jie nemano, kad yra vieninteliai, bandantys viską išsiaiškinti

„Ieškant savo gyvenimo kelio, sprendžiant, kas tokie esate suaugę ir statant savo karjerą, jums gali pasirodyti, kad jūsų draugai ir kolegos yra sėkmingesni ir labiau savimi pasitikintys“, – teigia Sarthakas Pranitas.

Tačiau nepaisant pajamų, darbo ar šeiminės padėties, kiekvienas, perkopęs 20-metį, vis dar bando viską išsiaiškinti – ir šį procesą tęs visą gyvenimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai