Maisto produktai ir liaudiškos priemonės nuo nemigos

Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime yra susidūręs su nemiga. Dažniausiai taip atsitinka po išgyvento streso ir prieš svarbų įvykį. Būtent tuo metu, kai taip reikėtų gerai išsimiegoti ir atgauti jėgas, kaip tyčia niekaip neima miegas, o galvoje sukasi įkyrios mintys. Ką daryti tokiais atvejais ir kaip elgtis, kai nemiga tampa nuolatine palydove?
Pora lovoje
Pora lovoje / Shutterstock nuotr.

1. Bananai. Puikiausi migdomieji. Be melatonino (hormono, kurį gamina smegenys miego metu) ir serotonino (hormono, atliekančio svarbų vaidmenį reguliuojant psichinius procesus: nuotaiką, miegą, apetitą, seksualumą), juose gausu magnio, kuris mažina ir atpalaiduoja raumenų tonusą.

2. Žolelių arbata. Žolelių arbata veikia raminančiai, tai natūralus vaistas neramiam kūnui.

Shutterstock nuotr./Auksinė žiemos arbata
Shutterstock nuotr./Auksinė žiemos arbata

3. Šiltas pienas. Taip, tai ne mitas. Piene yra triptofano – amino rūgšties, turinčios raminamąjį poveikį. Be to, šilto pieno puodelis sugrąžina į vaikystę ir nuramina sielą.

4. Medus. Įdėkite šiek tiek medaus į žolelių arbatą ar šiltą pieną. Didelis cukraus kiekis stimuliuoja, bet šiek tiek gliukozės praneša smegenims, kad jau laikas „išjungti“ oreksiną – hormoną, kuris smegenyse stimuliuoja budrumą ir energijos išeikvojimą.

Taip pat skaitykite: 17 būdų panaudoti medų

5. Bulvės. Šiek tiek keptų bulvių neapkraus jūsų skrandžio, o išvalys jį nuo rūgščių, kurios trukdo triptofano įsisavinimui.

6. Avižiniai dribsniai. Avižose gausu melatonino. Nedidelis dubuo avižinių dribsnių su klevų sirupu – ne tik sveika, bet ir skanu.

7. Migdolai. Saujelė šių riešutų padės jums užmigti, nes juose yra ir triptofano, ir magnio.

Flickr.com/Migdolai valgymui ir kosmetikai
Flickr.com/Migdolai valgymui ir kosmetikai

8. Linų ir sezamų sėklos. Kai gyvenime viskas slysta iš rankų, pabandykite prieš miegą įdėti kelis šaukštus šių sėklų į avižinę košę. Jose yra daug omega-3 riebalų rūgščių – natūralaus geros nuotaikos šaltinio.

9. Pilno grūdo kvietinė duona. Suvalgykite duonos gabaliuką su medumi ir išgerkite arbatos. Organizmas pradės gaminti hormoną insuliną, kuris padės triptofanui pasiekti jūsų smegenis, ten jis pavirs serotoninu, ir jūs saldžiai užmgsite.

Taip pat skaitykite: Norite sulieknėti? Duonos atsisakyti neprivalote – rinkitės sveikesnę jos alternatyvą

10. Kukurūzų dribsniai. Skatina organizmą gaminti serotoniną. Vykstančios neurocheminės reakcijos atpalaiduos, nuramins bei sulėtins virškinimo sistemos darbą. „Užmigs“ jūsų organizmas, o kartu su juo užmigsite ir jūs.

Got Setters, Flickr.com/Ar dribsnius valgyti sveika?
Got Setters, Flickr.com/Ar dribsnius valgyti sveika?

Liaudiškos priemonės nuo nemigos

  • Prieš miegą išgerkite stiklinę vandens su medumi: 1 stiklinė vandens ir šaukštas medaus.
  • Gerai migdo valerjonų šaknies nuoviras: įdėkite į puodą 2 šaukštus smulkintų valerijonų, užpilkite 1,5 stiklinės vandens, uždenkite puodą ir kaitinkite apie 15 min. Vėliau nuovirą atvėsinkite ir nukoškite. Gerkite po 3 valg. š. po valgio prieš miegą.
  • Puiki priemonė nuo nemigos – įprasta arbata, paruošta su vaistinėmis ramunėlėmis santykiu 1:1. 
  • Gerai 3 kartus per savaitę išsimaudyti žolelių vonioje: medetkų, mėtų, raudonėlių.
  • Užpilkite 1,5 stiklinės verdančio vandens 2 valg. š. džiovintos susmulkintos raudonosios gudobelės. Gerkite 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.
  • 15–20 g sausų susmulkintų kietųjų kiečių (pelynų) užpilkite 1 stikline verdančio vandens. Leiskite kiek pastovėti ir nukoškite. Gerkite 1/2-1/3 puodelio 3 kartus per dieną prieš valgį. Toks nuoviras yra tikras išsigelbėjimas nuo nemigos ir nervinės įtampos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis