Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Plaukų slinkimas: priežastys ir liaudiškos priemonės jį sustabdyti

Verta pažymėti, kad plaukai gali slinkti ne tik pavasarį ir rudenį (vadinamasis sezoninis plaukų slinkimas), bet ir vasarą ar žiemą. Plaukai – tam tikras žmogaus sveikatos barometras, dažnai įspėjantis apie kokį nors sveikatos sutrikimą ar gresiančią ligą. Per parą gali iškristi iki 120 plaukų – tai visai normalu. Jeigu jų iškrenta daugiau, reikia ieškoti jų slinkimo priežasties.
Plaukų šepetys.
Plaukų šepetys. / Fotolia nuotr.

Dažniausios plaukų slinkimo priežastys:

Geležies trūkumas. Geležies trūkumas moterims pasireiškia dėl menstruacijų arba piktnaudžiavimo dietomis. Silpnumas, nuovargis, blyški oda, mieguistumas – pagrindiniai geležies trūkumo požymiai.

Patarimas: valgykite produktus, kurių sudėtyje yra geležies: kepenėles, žuvį, mėsą (ypač jautieną), kiaušinio trynius, ruginę duoną, grikius, avižas, gerkite obuolių ir granatų sultis.

Stresas. Plaukai gali slinkti ir dėl nuolatinio streso. Jeigu stresas buvo trumpalaikis, plaukų augimas greitai atsistatys. Tačiau jeigu stresinė būsena yra nuolatinė gyvenimo palydovė, sutrinka galvos odos kraujotaka ir plaukai pradeda sparčiai slinkti.

Patarimas: pabandykite pagerti mėtų ar melisų arbatos, jos neblogai ramina ir atpalaiduoja. Taip pat galite išsimaudyti vonioje, įpilę į ją ramunėlių ar mėtų nuoviro. Svarbiausia – nepamirškite gerai išsimiegoti, nes miego trūkumas gali sukelti nuolatinį stresą.

Vidaus organų ligos, hormoniniai sutrikimai. Plaučių uždegimas, diabetas, skydliaukės veiklos sutrikimai, tiesiogiai veikia plaukų sveikatą ir jų būklę. Moterims plaukai gali slinkti dėl hormoninių sutrikimų, po nėštumo ir gimdymo, menopauzės metu.

Patarimas: Apsilankykite pas endokrinologą, patikrinkite sklydliaukę, atlikite kraujo tyrimus.

Taip pat skaitykite: Kaip ploniems plaukams suteikti apimties?

Išoriniai veiksniai. Dažnas plaukų džiovintuvo naudojimas, cheminis šukavimas, netinkamas šampūnas ar per dažnas plaukų trinkimas tikrai kenkia plaukams.

Patarimas: Kuo dažniau leiskite plaukams pailsėti, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai. Naudokite šampūnus be sulfatų, silikonų ir kitų, agresyvių cheminių medžiagų. Netrinkite galvos kiekvieną dieną.

„Shuterstock“ nuotr./Plaukų priežiūra
„Shuterstock“ nuotr./Plaukų priežiūra

Liaudiškos priemonės nuo plaukų slinkimo

1. Apyniai

1–2 valg. š. apynių spurgų (galite rasti vaistinėje) užpilkite stikline verdančio vandens. Pastatykite ant silpnos ugnies ir virkite 20 min. Po to palaikykite uždengę 30 min. ir nukoškite. Šį nuovirą įtrinkite į galvos odą, apvyniokite galvą rankšluosčiu ir palaikykite 1 val. Po to nuskalaukite šiltu vandeniu be šampūno. Gydymo kursas – 2 kartai per savaitę, kol bus matomas rezultatas.

2. Ricinų aliejus

Nedidelį kiekį ricinų aliejaus pašildykite vandens vonelėje. Dar šiltą aliejų įtrinkite į galvos odą ir palaikykite mažiausiai 5 val. Po to išplaukite galvą šampūnu kaip įprasta. Gydymo kursas – 1–2 mėnesiai, 1 kartas per savaitę.

3. Varnalėšos

15 g varnalėšų šaknų (galima įsigyti vaistinėje) užpilkite 200 ml verdančio vandens. Palaikykite 20 min., nukoškite ir šiuo nuoviru skalaukite plaukus.

4. Dilgėlės

Dilgėlės
Dilgėlės

1 valg. š. sausų smulkintų dilgėlių lapų užpilkite 1 stikline verdančio vandens ir palaikykite 1 val. Atvėsinkite iki 40 laipsnių, nukoškite, įtrinkite į plaukus po galvos plovimo. Procedūrą kartokite 1–2 kartus per savaitę, kol bus matomas rezultatas.

5. Liepžiedžiai

8 valg. š. liepžiedžių užpilkite 1/2 stiklinės verdančio vandens ir virkite ant silpnos ugnies 15–20 min. Šiuo nuoviru skalaukite plaukus po jų plovimo. Procedūrą tęskite 3–4 savaites.

6. Svogūnų lukštai

30–50 svogūnų lukštų užpilkite stikline vandens ir virkite 15–20 min. Leiskite pastovėti 30 min. ir nukoškite. Šiuo nuoviru suvilgykite išplautus ir sausus plaukus. Leiskite išdžiūti natūraliai.

Plaukų slinkimą stabdantis galvos masažas

Galvos masažą geriausia daryti ryte, vos prabudus arba (ir) vakare, prieš miegą. Jeigu turite sausą galvos odą arba lūžinėjančius plaukus, prieš masažą ištepkite delnus alyvuogių, varnalėšų ar kitu augaliniu aliejumi. Masažo trukmė: 5–10 min.

Masažo kryptis turi atitikti plaukų augimo kryptį, t. y. : nuo kaktos pakaušio link, nuo ausų ir smilkinių sprando link, nuo pakaušio žemyn sprando link.

Taip pat skaitykite: Šaltalankių aliejaus stebuklas: 3 plaukų kaukės

Klasikinis masažas. Lengvais sukamaisiais judesiais, pirštų pagalvėlėmis, ištrinkite kaktą, smilkinius, sprandą. Tuomet pradėkite glostyti galvą nuo kaktos iki sprando, nuo šonų link ausų, nuo viršugalvio žemyn. Galvą galima glostyti, trinti sukamaisiais judesiais, pastuksenti pirštais, šiek tiek paspausti odą. Kad ir ką bedarytumėte, masažą užbaikite glostymu.

Plaukų timptelėjimas. Suimkite po nedidelę plaukų sruogą ir švelniai, nepešant plaukų, tempkite. Judėjimo kryptis: nuo kaktos pakaušio link, nuo ausų ir smilkinių sprando link, nuo viršugalvio žemyn sprando link. Po tokio masažo turite pajusti šilumą tempimo vietose. Tai ženklas, kad sustiprėjo galvos odos kraujotaka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos