Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Psichosomatika: ką reiškia „gelbėjimosi ratai“ ant jūsų pilvo?

Psichologė Irina Dybova savo tinklapyje dalinasi samprotavimais, dėl ko atsiranda nereikalingos riebalinės klostės ant pilvo. Remiantis posakio „jeigu tai yra, vadinasi, kažkam to reikia“ logika, jūs užsiauginote pilvuką ne šiaip sau. Psichologė rašo, jog kūnas visuomet sprendžia asmenybės problemas – „Tau kažko reikia? Štai – turėk!“.
Pilvas
Pilvas / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Pilvas Psichologija

Taigi, kokias asmenybės problemas sprendžia perteklinis riebalinis sluoksnis pilvo srityje? Pirmiausia – tai apsauga nuo nereikalingų seksualinių kontaktų. Kaip iš estetinės, taip ir iš techninės pusės.

Nėra seksualinių kontaktų, nėra nėštumo. Nesąmoningai moteris gali saugoti save ne nuo sekso, o nuo nėštumo. Juk dar prieš kelias kartas buvo įprasta galvoti, kad moteris turi gimdyti tiek, „kiek Dievas duos“. Ir moterys gimdė kasmet. Didelis pilvas dar ir tokia savotiška nėštumo imitacija – „aš jau pilvota, neliesk manęs“. Taigi mano pilvas – mano gelbėjimosi ratas.

Pilvo klostės saugo nuo seksualinio patrauklumo kitiems vyrams. Pilvas atlieka savotišką „skaistybės diržo“ funkciją ir yra sutuoktinės ištikimybės garantas. Tuo pačiu ir pačiai moteriai, nes „maža kas gali nutikti”.

Stambus kūnas – tai dar ir rimtas įvaizdis. Įvaizdis motinos, kuri yra solidi moteris, ir jai nesiūlykite kažkokių pramogėlių; įvaizdis viršininkės, kuri jaučiasi darbe mažų mažiausiai imperatoriene.

Svoris prideda metų, o kartu sudaro ir „išminties“ bei „patirties“ iliuziją. Įvairiose organizacijose galima stebėti įdomius pasireiškimus to, kaip žmogaus kūnas prisitaiko prie jo užimamos padėties. Kartais, kad tave rimtai vertintų, reikia būti vikriu, judriu, aktyviu ir pasitempusiu, o kai kur – turi būti ramus, lėtas, su „sunkia ranka“ ir žemu balsu. Kūnas padeda asmenybei prisitaikyti ir spręsti savo darbines problemas.

„Gelbėjimosi ratukai“ saugo nuo aktyvumo, mobilumo, greitų veiksmų. Jeigu norisi sulėtėti, įsikurti, suteikti sau teisę nebėgti, nedaryti to, ko nesinori daryti, tai kaip sau padėti? Susirgti arba pasidaryti sunkesniu ir nevikriu. Vėlgi, moteris su dideliu pilvu vertinama kaip besilaukianti, o besilaukiančioms moterims nėra ko bėgioti ir skubėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 3 moksliškai įrodyti būdai, kaip sutirpdyti pilvo riebalus

Didelis pilvas puikiai veikia ir kaip apsauga nuo seksualinių kontaktų.

Šiuos pastebėjimus surašiau remdamasi moteriškomis istorijomis, tačiau didelį svorį kaip kompensaciją ar „svorio visuomenėje“ įvaizdį naudoja ir vyrai. „Didelis, rimtas, solidus, pirklys, bajoras, šeimos galva, ne berniukas, o vyras!“ Didelis pilvas puikiai veikia ir kaip apsauga nuo seksualinių kontaktų bei moterų priekabiavimų. Be to, didelio pilvoto vyro jau niekas nevaikys kaip kokio berniuko atlikti smulkių užduotėlių.

Kaip bet kuris simptomas, didelis pilvas (o kartu ir didelis svoris), turi savo užduotį, kurią puikiai sprendžia. Viena mano klientė savo pilvą pavadino „gelbėjimosi ratu“. Ir jis tikrai gelbėja. Gelbėja nuo to, kas dabar vertinama kaip pavojinga, nereikalinga. Pilvas nuo to apsaugo. Tikėtina, kad šiuo metu dar esate nepasiruošę nuimti šią apsaugą. O gal jau pats laikas?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų