Sakykite „Taip“ – tai pakeis jūsų gyvenimą!

„Jeigu jums kada nors kažkas pasiūlys nuostabią galimybę, o jūs nebūsite tikri, kad esate tam pasiruošę, sakykite jai „Taip“, o pasiruošti galėsite ir vėliau“, – kažkada yra pasakęs vienas garsiausių verslininkų pasaulyje, milijardierius Richardas Bransonas.
Sakykite „Taip“
Sakykite „Taip“ / „Fotolia“ nuotr.

Žodis „Taip“ turi magišką galią. Pernelyg dažnai mes bijome gyvenimo – bijome nesėkmės ir, kai nežinome ko tikėtis, mes nuolat tikimės blogiausio.

„Darydami taip ir atmesdami mums siūlomas galimybes, mes užkertame sau kelią į nuostabiausius šansus gyvenime. O juk pasiūlyta galimybė gali tapti tuo reikalingu laipteliu karjeroje, draugystėje ar santykiuose. Jei šis pasiūlymas jumyse įžiebia bent menkiausią susidomėjimo žiežirbą, privalote jam atsakyti „Taip“, nes toji žiežirba – tai jūsų intuicija, tyliai kuždanti, kad privalote tam ryžtis.

Labai dažnai gyvenimo keliu mus veda mūsų baimės ir protas, iš kurio gimsta racionaliai išmąstytas „Ne“, vėliau bandant įtikinti save ir kitus, kodėl šis sprendimas mums buvo palankiausias. Pasakysiu jums viena – labai dažnai tinkamiausias atsakymas yra „Taip“. Ir giliai širdyje, jūs tikrai žinote, kad būtent tai jūs ir turite atsakyti“, – tikina Niujorke dirbanti asmenybės ugdymo trenerė Susie Moore.

Portalui huffingtonpost.com specialistė vardija priežastis, kodėl geriausioms gyvenimo mums siunčiamoms galimybėms visuomet derėtų sakyti „Taip“, kaip tai pakeis jūsų gyvenimą bei kaip tam įgauti drąsos ir pasitikėjimo savimi.

Verta sakyti „Taip“, nes:

1. Kitaip užblokuosite sau galimybes patirti stebuklus

Puikiausios galimybės gyvenime pasibeldžia švelniai ir netikėtai. Jos nelaukia ir tikrai nesirenka geriausio ir tinkamiausio laiko gyvenime. Privalote tikėti, kad likimas jums yra paruošęs didelių staigmenų ir ne visada jos turi būti blogos. Sakydami „Ne“, jūs atmetate ne tik pačią galimybę, bet ir visą džiaugsmą, kurį ji jums galėjo atnešti, visas pamokas, kurių ji jus galėjo išmokyti ir dovanas ateityje, kurias ji jums galėjo suteikti, jei tik tada jai būtumėte pasakę „Taip“.

2. Kažkas tiki, kad jūs tikrai galite tai padaryti

Jei turite pasirinkimo teisę, vadinasi, turite ir tikinčių jumis – tų, kurie įsitikinę, kad būtent jūs tai galite galite pasiekti. Tad naudokitės šia galimybe ir priimkite ją kaip komplimentą. Nuskinkite kitų žmonių pasitikėjimo jumis vaisius ir išnaudokite juos savo naudai.

3. Žodis „Taip“ atveria daugiau nei vienerias duris, o žodis „ne“ jas visas uždaro

Svarstydami apie naują (galbūt net ir geresnį) darbo pasiūlymą kitame mieste ar kitoje šalyje, žinoma, jusite nepasitikėjimą savimi, tačiau tik pagalvokite, kiek daug durų jums gali atsiverti – ne tik kalbant apie karjeros perspektyvas, bet ir asmeninį, socialinį gyvenimą.

4. Tokios galimybės gali daugiau ir nepasitaikyti

Kartais bandydami priimti sprendimą ir svarstydami apie šio sprendimo pasekmes, mintyse prasukame begalę scenarijų. Tačiau ar pastebėjote, kad žodį „Ne“ bene dažniausiai lydi gailėjimasis dėl priimtų sprendimų?

5. Gyvenimas tuomet bus turtingesnis, pilnesnis ir gyvybingesnis

Sakydami „Taip“, mes padarome daugiau, kuriame daugiau ir gyvename pilnesnį gyvenimą.

6. „Taip“ pritraukia pozityvumą

Šis žodis suteikia dar daugiau galimybių ir mus įgalina. Tai tarsi tas pats, kas sakyti: „Pasauli, aš susitvarkysiu!“.

7. „Taip“ padės išplėsti ir savo galimybes

Kam gyventi, jei negyvenate pilno gyvenimo? Sakydami „Taip“ jūs kartu ir tikrinate save, kviečiate į savo gyvenimą dar daugiau galimybių ir žiūrite, kiek esate pajėgus su jomis visomis susitvarkyti ir kaip toli galite nueiti.

8. Gyvenimas trumpas, tad užuot klausę „Kodėl?“, verčiau sakykite „Kodėl gi ne?“

„Žinojimas, kad greitai mirsiu – tai pats svarbiausias įrankis, kurį man suteikė gyvenimas. Būtent jis labiausiai ir padeda sprendžiant dėl svarbiausių gyvenimo galimybių“, – kažkada yra pasakęs „Apple“ kompanijos įkūrėjas Steve'as Jobsas.

Atminkite tai ir nesitikėkite visko pasiekti dar tik ateityje. Išnaudokite turimas galimybes dabar. Nes būtent DABAR jūs turite pasirinkimą, kuris gali pakeisti ir jūsų ateitį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų