Didžiąją savo gyvenimo dalį sveika gyvensena ir mityba domėjęsis Saulius tvirtina, kad norint gerai jaustis ir būti laimingais, būtina ne tik daug judėti bei sportuoti, bet ir sveikai maitintis.
Daugiau apie tai, kokių produktų verčiau derėtų vengti, kokių klaidų nedaryti ir kaip pereiti prie sveikos mitybos, skaitykite pirmojoje straipsnio dalyje:
Trijų minučių mankšta – energinis organizmo užtaisas
Tiek sportuojantiems, tiek ir mažiau judėti mėgstantiems žmonėms S. Urbonas rekomenduoja išbandyti jo paties sukurtą trijų minučių mankštą, kuri yra trumpa, lengva, tačiau labai efektyvi.
Savo pirmiesiems mokiniams dar 2009-aisiais šią mankštą pristatęs S. Urbonas pasakoja ją kiekvienam siūlantis daryti ir dabar – bent po kartą per dieną, o ir jis pats be šios mankštos jau neįsivaizduoja savo dienos režimo.
Mankštos principas yra pakankamai paprastas – tereikia išjudinti visus pagrindinius sąnarius: riešus, alkūnes, pečius, kaklą, liemenį ir duoti kad ir minimalų krūvį kojoms, taigi daryti pritūpimus, nes anot S. Urbono, jie žmogaus kūnui yra labai svarbūs.
„Tai sisteminė trumpa ir efektyvi mankšta. Ji surinkta iš dvylikos pratimų ir pereina visą mūsų kūną. Mankšta yra itin lengva, tad norint ją atlikti, nereikia jokios specialios aprangos ar ypatingos vietos – atlikti ją galima net ir biure“, – pasakoja sveikos gyvensenos mokytojas.
Anot S. Urbono, atlikę šią mankštą jausitės lyg energiškai perkrovę savo organizmą, tarsi paspaudę mygtuką „restart“, o ir atlikti šią mankštą galima tiek ryte, tiek ir vakare.
„Ši mankšta padeda energijai tolygiai tekėti per visą kūną, ji atpalaiduoja ir gerina savijautą. Iš ryto ji mus pažadina, suteikia žvalumo, o vakare – padeda nusiteikti miegui ir atpalaiduoja, ją atlikus ir užmiegama daug greičiau.
Svarbus ir psichologinis žmogaus nusistatymas – juk padaręs šią mankštą jis jaučiasi puikiai, nes gali sau pasakyti: „O, aš padariau!“, – interviu portalui Ji24.lt tikino S. Urbonas.
Anot sveikos gyvensenos mokytojo, kūnas prie šios mankštos pripranta maždaug per dvi savaites – po tiek laiko ji pasidaro visiškai lengva, tačiau ją reikėtų atlikti nuolat.
„Jei ši mankšta yra daroma tris mėnesius kiekvieną dieną – galiausiai ji tampa įpročiu, be kurio jau ir neįsivaizduojamas dienos režimas“, – pasakoja sveikos gyvensenos mokytojas.
Daugiau apie trijų minučių mankštą bei tai, kaip tiksliai ji yra atliekama, žiūrėkite vaizdo įraše: