Šypsenos galia: kaip atrodyti patikimiems ir pritraukti sėkmę

Žmonės išleidžia milijonus, norėdami būti sveikesni: perka įvairiausius papildus, alina save sporto klubuose, lankosi pas įvariausius gydytojus ir geria keisčiausius vaistus. Tačiau ar pagalvojote, kad yra būdų, kurie pagerins jūsų savijautą ir nereikės išleisti nė cento?
Šypsena
Šypsena / Fotolia nuotr.

Taip, tai tiesa! Šypsotis – nieko nekainuoja. Šypsena pasako kur kas daugiau nei jūs manote. Net jei ir nėra ūpo šypsotis, pabandykite. Dirbtinė šypsena gali pavirsti į juoko pliūpsnį ir tikrai pakelti nuotaiką. Štai kokias 15 priežasčių šypsotis pateikia sunwarrior.com.

1. Sumažėja pulsas. Jei nusišypsosite, nuraminsite ir kūną, ir sielą. Žmonės, kurie daugiau juokiasi ir šypsosi, mažiau serga širdies ligomis. Be to, pakilę lūpų kampučiai padeda jūsų širdžiai trumpam sumažinti kraujo spaudimą.

2. Sumažėja įtampa ir stresas. Stresas – neatsiejama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis, sukelianti milijonus sveikatos sutrikimų. Jei pasistengsite daugiau šypsotis, jausitės mažiau įsitempę, nes padidės endorfino – laimės hormono – kiekis kraujyje.

3. Pagerinsite nuotaiką. Endorfinas ne tik atbaido stresą, bet ir pakelia nuotaiką. Jaučiatės nekaip? Prisiverskite nusišypsoti, net jei iš pradžių gali tekti suvaidinti, patikėkite dirbtinė šypsena gali peraugti į natūralią ir nuoširdžią, iš kurios turėsite daugiausiai naudos savo sveikatai.

4. Pagerina produktyvumą. Jei ką nors dirbdami šypsositės, tikėtina, jog atliksite darbą daug greičiau ir kūrybiškiau nei būdami susiraukę. Gal pastebėjote, kad ką nors darydami žmonės mėgsta švilpauti? Tai irgi padeda. Be to, pažiūrėję juokingų paveikslėlių internete prie darbo grįšite daug laimingesni ir geriau nusiteikę.

Taip pat skaitykite: 12 požymių, kad švaistote gyvenimą vėjais

5. Besišypsantys žmonės patikimesni. Tyrimai rodo, jog žmonės, kurie daugiau šypsosi, laikomi patikimesniais nei tie, kurie visada susiraukę. Pasitikėjimas – svarbus santykiuose su aplinkiniais, nesvarbu, ar tai bus jūsų geriausi draugai, ar žmonės, su kuriais neseniai susipažinote.

Shutterstock nuotr./Pora.
Shutterstock nuotr./Pora.

6. Atlaidumas ir supratingumas. Jei atsiduriame nemalonioje ir gėdingoje situacijoje, dažnai išraustame ir droviai šypsomės. Tokiu atveju, kiti žmonės bus supratingesni, galbūt užjaus, nes supras, jog tai gali nutikti bet kam, o gal net ir patys buvo atsidūrę tokioje situacijoje. Šypsenos vienija!

Gal pastebėjote, kad ką nors darydami žmonės mėgsta švilpauti? Tai irgi padeda. 

7. Vietoje gailesčio išraiškos – šypsena. Šypsomės, nes tai labai tinka įvairiose gyvenimiškose situacijose. Pavyzdžiui, šypsomės klausydami draugo istorijos apie jo šunį, nors ji ir nėra itin įdomi, o gal net visai mums nerūpi, bet tiesiog nenorime įžeisti kito žmogaus jausmų.

O galbūt tenka nuolat klausytis kitokių neįdomių istorijų, kurias jau esate girdėję begalę sykių, bet nenorite pasirodyti nesupratingi niurzgos? Puikus atsakas – lengva šypsena.

Taip pat skaitykite: Diagnozė: chroniška vienatvė. Kaip išmokti jaustis laiminga?

8. Sumažina skausmą. Įrodyta, jog šypsenos ir juokas sumažina skausmą dėl to, kad organizme padidėja laimės hormono endorfino kiekis. Taigi, jei skauda galvą, pažiūrėkite juokingų, nuotaikingų vaizdelių iš „Youtube“ ir galbūt nereikės griebtis aspirino.

9. Pagerina koncentraciją. Tikriausiai pastebėjote, jog jei nervinatės, susikoncentruoti ties viena veikla yra daug sunkiau. Stresas neigiamai veikia mūsų suvokimą ir dėmesį, atrodo, kad neįmanoma susikaupti ir dirbti. Šypsena gali padėti susigrąžinti dėmesio koncentraciją. Paskaitykite ar pažiūrėkite ką nors juokingo internete, pamatysite, su dideliu užsidegimu pulsite prie darbų!

10. Šypsenos – užkrečiamos. Šypsena – universali kalba, kuria galime susikalbėti su visais. Galbūt pastebėjote, kad jei nusišypsote draugams, netrukus visi juokiatės ir esate laimingi. Šypsena – tarsi virusas, kuris labai naudingas jūsų ir jūsų artimųjų sveikatai.

Mark Evans, Flickr.com/Ar mokate juoktis kaip vaikystėje?
Mark Evans, Flickr.com/Ar mokate juoktis kaip vaikystėje?

11. Besišypsantys – patrauklesni. Pripažinkite, surūgėliai tikrai nėra gražūs žmonės. Moterys, šypsokitės, nes vyrams patinka laimingos moterys. Vyriškosios lyties atstovai linkę užkalbinti besišypsančias ir akių kontakto nebijančias moteris.

Taip pat skaitykite: Kodėl tuokiamės ne su tais žmonėmis?

12. Pritraukia sėkmę. Jei šypsositės, atrodysite labiau pasitikintys savimi ir išmanantys savo darbą. Tie, kurie daugiau šypsosi, gauna didesnius atlyginimus, įvairius pasiūlymus. Atkreipkite dėmesį, jog laimingi žmonės atrodo kupini idėjų, kuriomis gali dalintis su kitais ir sėkmingai kopti karjeros laiptais.

Laimingi žmonės atrodo kupini idėjų, kuriomis gali dalintis su kitais ir sėkmingai kopti karjeros laiptais.

13. Atrodysite jaunesni. Turbūt pastebėjote atsiradusią raukšlę tarp antakių? Matyt, per mažai šypsotės! Surūgęs veidas turi daugiau nelygumų, taigi jei nuolat būsite nepatenkinti, atrodysite senesni. Tyrimai rodo, jog šypsojimasis atjaunina žmones net 3 metais!

Taip pat skaitykite: Kuo laimingos poros skiriasi nuo nelaimingų?

14. Ilgina gyvenimo trukmę. Neįtikėtina, bet laimingesni žmonės gyvena 7 metais ilgiau nei tie, kurie dažnai nesišypso. Juk šypsena sumažina stresą, pagerina širdies darbą, o kartu ir gyvenimą.

15. Stiprina imuninę sistemą. Neužtenka tik sveikai maitintis ir gerti įvarius papildus. Juk viskas taip brangu! O šypsena padės jums nusiraminti ir sustiprins gynybines organizmo funkcijas visiškai už dyką. Taigi, jei nenorite pasigauti slogos ar gerklės skausmo, šypsokitės! 

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų