15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 05 06

Magiškieji skaičiai

Nuo senų laikų įvairiose tautose skaičiai turėjo didelę prasmę. Anot numerologų, skaičiai ir datos gali pasakyti daug įdomaus, nes kiekvienas skaičius skleidžia tam tikro dažnio vibracijas. O tai reiškia, kad perduoda tam tikrą informaciją kaip ir šviesa, spalva ar garsai...
Skaičiai
Skaičiai / Fotolia nuotr.

Teigiama, kad viskas visatoje vyksta cikliškai, matematiniu tikslumu, t. y. paklūsta tam tikriems ritmams. Mes išgyvename skirtingus periodus: vaikystę, brandos amžių, senatvę. Turime keturis metų laikus, dvylika metų mėnesių. Gamtoje irgi yra savas ritmas, kuriam paklūsta metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema. Planetos sukasi aplink Saulę tam tikru ritmu kaip ir Žemė aplink savo ašį sukurdama paros ritmą, dieną ir naktį... Mūsų organizmas funkcionuoja tam tikru ritmu, pagal vidinį biologinį laikrodį. Gyvūnijos pasaulyje viskas vyksta taip pat cikliškai.

Kiekvieno mūsų gimimo data yra tarsi likimo kodas, matrica. Iššifravę skaičius, galime sužinoti apie savo misiją, polinkius, gebėjimus, charakterio savybes ir kt. Mokslininkų teigimu, pasaulyje vykstantys procesai užšifruoti matematiniais simboliais. Matematika yra kodas, raktas, padedantis suvokti pasaulio, kuris paremtas skaičiais, tendencijomis ir geometrija, tvarką.

Ne išimtis ir didžiausi senoviniai pasaulio statiniai, kurie iki šiol mokslininkams yra neįminta mįslė. Kad ir Egipto piramidės. Anot tyrėjų, Gizos piramidės proporcijose užšifruoti pagrindiniai Žemės rutulio matmenys, Žemės metų trukmė, Žemės ašies judėjimas (precesija), taip pat daug kitų esminių mūsų planetos parametrų. Anot numerologės Galinos Šmidt, taikant matematikos ir fizikos dėsnius skaičiavimams, galima rasti daugybės pasaulio įvykių paaiškinimą. Kiekvieną žmogų, žodį galima išreikšti skaičiais ir juos išanalizuoti.

Skaičiai slepia magišką prasmę

Numerologijos žinovo Stasio Špirkausko knygoje „Gydantys skaičiai“ rašoma, kad pagal  vibruojančios visatos teoriją visų medžiagų molekulės nuolat juda, vibruoja. „Ši teorija pagrįsta muzikinio garso skambesiu. Numerologams visata atrodo kaip milžiniškas muzikos instrumentas su begalybe stygų. Stygos vibruoja tam tikrais dažniais. Yra devyni vibracijų lygiai – devynios natos. Instrumento skleidžiami garsai prilyginami skaičiams nuo 1 iki 9. Kiekviena instrumento styga atstovauja žmogui, vietai ar kokiam nors daiktui. Kiekvienas vibruoja savo dažniu. Vibracijų suma sudaro vieną bendrą natą, kuria tam tikru momentu skamba visata. Mikropasaulis irgi tėra sumažintas visatos vaizdas: elektronai atome skrieja tam tikromis orbitomis aplink branduolį.“

Skaičiai taip pat turi savo vibracijas. Anot numerologijos specialisto S. Špirkausko, tam tikrų skaičių kombinacijos – netinkamai parinkti automobilių, lėktuvų numeriai – gali paskatinti neharmoningas vibracijas, sukelti pavojingas technikos gedimų vibracijas, katastrofas ir kt. Žinovų teigimu, kiekvienas skaičius arba skaitmuo, reiškiantis kokią nors datą, turi paslėptą reikšmę, magišką prasmę. Tuo galima tikėti arba netikėti, bet nuo senų senovės įvairiose tautose skaičiai turėjo didelę prasmę. Štai arabų šalyse skaičius 11 iki šiol simbolizuoja tikėjimą, apreiškimą ir kančią. Senovėje gyvavusi šumerų tauta septynetą laikė šventu (daugiau apie tai rašoma S. Špirkausko knygoje „Pasaulį valdo skaičiai“).

Ar 13 neša nelaimę?

Magijoje trylika – virsmo, transformacijos skaičius. Jis gali simbolizuoti ir mirtį, ir gimimą. Kažin ar atsitiktinumas, kad 1991 m. sausio 13-ąją sovietai okupavo Vilniaus televizijos bokštą, žuvo trylika jį saugojusių žmonių?!

Anot ezoterikų, 13 – visko pabaiga ir naujo pradžia. Teigiama, kad tą dieną gali nutikti tiek gerų, tiek blogų dalykų. 13 įspėja apie energijų pasikeitimą, nešantį permainas ir griaunantį tai, kas nereikalinga, kas daroma ne pagal paskirtį. Tarkim, jei žmogų dažnai „persekioja“ skaičius 13, tai gali būti įspėjimas apie laukiančius nežinomus, bet būtinus pokyčius. Taigi skaičius 13 kaip ir visi kiti nėra nei blogas, nei geras. Visi skaičiai universalūs, turintys ir neigiamų, ir teigiamų aspektų. Pasak numerologų, jeigu žmogus yra atlikęs vadinamąsias karmines užduotis, „persekiojantis“ skaičius turės tik teigiamą įtaką. Jeigu tam tikras skaičius žmogui neša nesėkmę, pasitelkus jo reikšmę, galima lengvai išsiaiškinti, kokią pamoką jam dar reikia išmokti šiame gyvenime. 

13 simbolizuoja ir kovą tarp gėrio bei blogio. Magijos žinovų teigimu, tryliktą dieną sustiprėja antgamtinės jėgos, o tai gali paskatinti lemtingus įvykius. Taip pat 13 dar vadinamas karminės skolos skaičiumi. Teigiama, kad 13 dieną gimę žmonės išsiskiria unikaliomis savybėmis, tačiau jų gyvenimo kelias kupinas įvairių kliūčių. Šių žmonių užduotis – atidirbti, t. y. atiduoti karminę skolą. Kad atliktų savo misiją, jie turi būti disciplinuoti, atkaklūs ir  įdėti daug pastangų.
Skeptikai ir kai kurie mokslininkai tvirtina, kad tryliktą dieną nelaimių įvyksta dėl sustiprėjusios baimės. Mat prietaringas žmogus, paniškai bijantis šio skaičiaus, pats prisišaukia nelaimes. Mintis – tai energija, skleidžianti tam tikras vibracijas. Blogos mintys traukia neigiamas, geros – teigiamas vibracijas. Tarkim, jei išėję iš namų penktadienio tryliktosios rytą galvosite, kad galite pakliūti po automobilio ratais, mintimis užsikoduosite nesėkmei. Kai žmogus sutelkia mintis į blogą įvykį, pritraukia jį lyg magnetas. Prietaringiems žmonėms penktadienį tryliktą dieną patariama ne panikuoti, o teigiamai mąstyti, kurti gražius planus. Viską lemia požiūris, nes daugeliui žmonių 13 neša laimę.

Tai įdomu

  • • Anot numerologės I. Druskienės, 13 laikomas Mergeles Marijos skaičiumi. Daugelis švenčių jos garbei rengiamos būtent 13 dieną. Mistiški Švenčiausiosios Mergelės apsireiškimai irgi įvykdavo 13 dieną.
  • • Tyrinėtojai atkreipė dėmesį, kad popiežiaus Jono Pauliaus II gyvenimas tiesiogiai susijęs su skaičiumi 13. Popiežiumi tapo 58 metų (5 + 8 = 13), jo pontifikatas tęsėsi 9301 dieną (9 + 3 + 0 + 1 = 13). Popiežius buvo sužeistas gegužės 13-ąją, mirė 13 metų savaitę, sulaukęs 85 metų (8 + 5 = 13). Mirties data 2005 04 02 = 13. Mirties laikas 21.37 = 13. Jis buvo 265-asis popiežius (2 + 6 + 5 = 13). Taigi nebijokime šio skaičiaus, juk mes patys, pasitelkę gerąją skaičių energiją, tvarkome savo gyvenimą.
  • • Kai kurie numerologai JAV Pasaulio prekybos centro katastrofą sieja su skaičiumi 13. Jų apskaičiavimu, teroristai susprogdino pasaulio prekybos centrą 2001 m. rugsėjo vienuoliktąją 8.45 val. (2001 + 9 + 11 + 8 + 45 = 2074; 2 + 0 + 7 + 4 = 13). Beje, ne tik amerikiečiai yra labai prietaringi. Daugelis baiminasi penktadienio, kuris sutampa su trylikta diena.

666 – šėtono skaičius?

Ar tikrai verta bijoti šio skaičiaus? Numerologijos pradininkas Pitagoras teigė, kad skaitmenys yra pasaulio pradmenų simboliai, o numerologija – okultinio mokslo pagrindas, bet nemistifikavo datų. Skaičiaus 666 mistifikuojamas ne numerologijoje, o Biblijoje. Būtent bibliniai pranašai nurodė Antikristo atėjimo į pasaulį sąlygas. Trys šešetai įkūnija Antikristo, vykdančio šėtono valią, vardą, kuris neva turi pasirodyti pasaulio pabaigos išvakarėse. Nenuostabu, kad pirmieji krikščionys bijojo vadinamojo žvėries skaičiaus 666.

Astrologijoje skaičius 666 niekuo neišskirtinis. Skaičių 6 astrologai sieja su šeštuoju būstu, kuris simbolizuoja materialųjį pasaulį (darbą, tarnystę, vergiją, kasdienius rūpesčius, naujas technologijas, kūniškuosius instinktus ir t. t.). Numerologų teigimu, žmogus, turintis skaičių 666, yra godus ir tarnauja tik pinigams. Tačiau trys šešetai nėra vien blogio, griaunančios jėgos simbolis. Jie gali simbolizuoti ir gerus dalykus, nes visi skaičiai bei jų kombinacijos turi ir teigiamų, ir neigiamų savybių. Demoniškasis šešetas gali virsti dieviškuoju.

Anot numerologų, žmonijai pernelyg tapo būdinga tamsioji trijų šešetų pusė, nes valdžią ir pinigus šiandien garbina kone kiekvienas. Neatsitiktinai mūsų amžius, kai materialinės vertybės užgožė dvasines, kai žmonės dėl pinigų ir valdžios pasiruošę bet kam, laikomas Apokalipsės pradžia.

Numerologai teigia, kad trijų šešetų nereikia nei bijoti, nei jų mistifikuoti, nes šiuolaikinė numerologija nesusijusi su magija. Tiesiog kiekvienas skaičius tik suteikia tam tikrą informaciją, kurią reikia mokėti perskaityti ir suprasti.

666 – tai materializmo skaičius, griaunantis dvasinę gamtos pusę. Numerologijoje trys šešetai parodo pinigų uždirbimo ar valdžios pasiekimo būdus ir kt. Be to, saugo nuo apgavysčių ir išdavysčių.  O vienas šešetas laikomas šeimos skaičiumi.

Tai įdomu

  • • Krikščionybės istorijoje Antikristu buvo apšauktas žiaurumu garsėjęs senovės Romos imperatorius Neronas, taip pat Mahometas ir kt. Bažnyčios istorijoje nuo mūsų eros amžiaus pradžios net 37 popiežiai buvo paskelbti antipopiežiais.
  • • Šiais laikais Antikristo atėjimu besidomintys žmonės turi savo „juodąjį“ sąrašą. Antikristo epitetas buvo klijuojamas JAV prezidentams R. W. Reiganui, G. W. Bushui (jo abu vardai ir pavardė susideda iš šešių raidžių, dominuoja trys šešetai). Velnio įkūnytojais buvo apšaukti Napoleonas Bonaparte‘as, princas Charlesas, milijardierius Billas Gatesas. Taip pat A. Hitleris, jo vardą ir pavardę išreiškę skaičiais, gautume tris šešetus.   

Laimingieji skaičiai

Anot numerologų, visais laikais magiškais ir laimę nešančiais skaičiais buvo laikomas 3 ir 7.

Trys

Skaičius 3 simbolizuoja dievišką apsaugą. Jeigu 3 jus visur lydi, dažnai pastebite, galite būti ramūs, nes jums padeda likimas. Tai – džiaugsmo, lengvumo skaičius. Žmonės, kurių gyvenimo skaičius yra trys, turi gebėti džiaugtis gyvenimu, dalytis, prasmingai ir įdomiai gyventi. Tiems, kurie neieško naudos vien sau, geba padėti kitiems, daro gerus darbus, likimas būna palankus. 

3 – taip pat kūrybingumą ir stabilumą lemiantis skaičius. Tokie žmonės anksti atsiskleidžia kaip asmenybės, bet neretai per menkai save vertina.

Pasakose minimas trečias brolis kaip kvailelis. Iš tiesų jis ne kvailys, o dosnus, geras, nuoširdus, nesavanaudis. Sakoma, Dievas myli tokius žmones ir jiems padeda, todėl pasakose kvaileliui visada sekasi.

Dėmesio: jei įdomu sužinoti savo gyvenimo skaičių, sudėkite gimimo datos skaitmenis, kol gausite vienaženklį skaičių iki 9. Tarkim, gimėte 1975 m. birželio 27 d.: 1 + 9 + 7 + 5 + 0 + 6 + 2 + 7 = 37 = 3 + 7 = 10 = 1 + 0 = 1. Šiuo atveju gyvenimo skaičius yra 1.

Septyni

7 – dieviškos išminties skaičius. Žmogus, kurio gyvenimo skaičius 7, turi kaupti išmintį, o paskui ja pasidalyti su kitais. Siekti tobulumo, eiti dvasinio tobulėjimo keliu, skleisti išmintį ir šviesą. Tada jam gyvenime sekasi. Toks žmogus bene geriausiai supranta save ir savo vietą pasaulyje, bet jam reikia laiko, kad taptų savimi.

7 yra mistiškiausias iš visų skaičių. Tai filosofų, mokslininkų, analitikų, vienuolių skaičius. Pasakose 7 simboliai yra išmintingi senukai, žyniai, kurie savo patarimais padeda trečiam broliui kvaileliui, nuskriaustiesiems.

Trys septynetai (777) – mistinis ženklas, sutiekiantis žmogui dieviškų galių ir išskirtinių gebėjimų. 7777 – angelo ženklas.

Neatsitiktinai numerologai, astrologai ir net psichologai išskiria kritinius momentus žmogaus gyvenime, kurie kartojasi kas septynerius metus (nors yra pateikiama ir kitų skaičiavimų, tarkim, numerologijoje akcentuojamas 9 metų ciklas ir pan.). Perėjimas iš vieno ciklo į kitą atneša permainų, sukelia vadinamąją amžius krizę. Anot astrologų, kas septynerius metus keičiasi žmogų globojantis zodiako ženklas, kuris turi vis kitokią paskirtį. Štai nuo gimimo iki 7 metų mums svarbus Avino ženklas, jam būdinga stiprus savojo „aš“ suvokimas, savo teritorijos atradimas, egoistinių poreikių tenkinimas, nes formuojasi žmogaus ego. Nuo 7 iki 14 metų  – Jaučio laikas, kai mokomės dirbti, tampame atsakingi, prisiimame pareigas. Kiekvienas etapas – vis nauji iššūkiai ir misija. Astrologijoje taip pat išskiriami ir kiti svarbūs žmogaus gyvenimo ciklai, iš kurių reikšmingiausi (ištinka vadinamosios amžiaus krizės) 14, 18, 21, 27, 30, 33 ir 42-aisiais gyvenimo metais. 

Tai įdomu

Senovės šumerai 7 laikė šventu skaičiumi. 5000 metų senumo įrašuose mokslininkai rado minimus septynis dievus, septynias planetas, septynias savaitės dienas, septynis požemio pasaulio vartus ir t. t. Rytų religijose 7 irgi šventas, net Biblijoje rašoma, kad Dievas sukūrė pasaulį per septynias dienas. Šis skaičius visur dominuoja: savaitė turi septynias dienas, vaivorykštė – septynias spalvas, oktava – septynias natas, žmogus turi septynis energinius centrus, vadinamąsias čakras, kuriomis teka gyvybinė energija ir t. t. Tad septyni pagrįstai laikoma visatos šifru, kurį atskleidus galima sužinoti būties esmę.

Devyni

Numerologijoje 9 – visuotinės sėkmės simbolis. Taip pat humanisto, altruisto, išminties, kuri įgyjama per patirtį, skaičius. Neatsitiktinai pasakose herojams tenka nukauti devyngalvį slibiną, perplaukti devynias jūras ir marias, kol pasiekia tikslą ir laimi, nugali blogį. 9 simbolizuoja gyvenimo pamokas, kurias išmokęs žmogus tampa stiprus, nenugalimas, gebantis besąlygiškai mylėti ir neegoistiškai padėti kitiems. Anot numerologų, žmonės, kurių gyvenimo skaičius 9, iš prigimties turi aiškiaregystės ir iškalbos dovaną. Jų pašaukimas – padėti likimo nuskriaustiesiems, dvasiškai tobulėti ir padaryti pasaulį teisingesnį bei laimingesnį.

9 dar simbolizuoja materialios egzistencijos pabaigą, mirtį ir dvasinį atgimimą. Žmonės, kurių gyvenimo skaičius 9 arba yra gimę 27 dieną (2 + 7 = 9), privalo mokytis humanizmo, mokytis tarnauti, kažką duoti kitiems, o tai nelengva. Anot numerologės I. Druskienės, dažnai „devynetukams“ norisi pasirinkti paprasto mirtingojo kelią, nesukti sau galvos dėl aukštesnių, kilnesnių tikslų ir tenkinti vien žemiškus poreikius. Bet… giliai viduje juos nuolat graužia kirminukas, kad reikia siekti kažko daugiau, padėti kitiems. Jei nerandama kelių, kaip tai padaryti, užvaldo beprasmybės ir bejėgiškumo pojūtis. Vidiniai prieštaravimai, sąžinės graužatis gali paskatinti netgi į savižudybę, savęs sunaikinimą.

Apie Kristaus amžių, arba 33

Ne veltui atsirado terminas „Kristaus amžius“. Anot numerologų, 33 yra vienas iš aukštesniųjų, dieviškosios meilės skaičius, kai mokomės mylėti kiekvieną būtybę be jokio išskaičiavimo, išankstinės nuostatos, kai mūsų siela prisipildo dieviškumo. Tai – sudėtingas laikas, nes turime tapti panašūs į Jėzų ir pamilti save ir savo priešus. Turime išsiugdyti universalų požiūrį į daiktus ir reiškinius, neskirstyti pasaulio į juoda ir balta. Ne kiekvienas sugebame susitvarkyti su tokia užduotimi. Taigi 33 gimtadienis – didelis iššūkis. Neretai 33-ejų sulaukęs žmogus ryžtasi lemtingoms permainoms, pokyčiams.

Numerologai siūlo ir paprastesnį 33 aiškinimą. Sudėję 3 + 3, gauname 6. Tai – šeimos skaičius, jis verčia prisiimti atsakomybę, pagelbėti šeimos nariams ir kt. Visą pasaulį galime suvokti kaip šeimą…

Metai ir amžiaus krizės

Anot numerologų, 40–42 metais išgyvename didesnę ar mažesnę santykių krizę. Kuo šie skaičiai ypatingi? Pasirodo, 40–42 metai žymi prasidedantį Svarstyklių ženklo laikotarpį. Svarstyklės simbolizuoja santykius tarp sutuoktinių. Todėl šiuo amžiaus tarpsniu ir kyla nesutarimų. Jeigu sutuoktiniai yra išlaikę emocinį ryšį, juos sieja bendri pomėgiai, interesai, tikslai, turi apie ką kalbėtis, santykiai išlieka stabilūs. Priešingu atveju imama ieškoti kito partnerio, kuris galėtų išklausyti, suprasti.

Yra ir kitas laikotarpis, prasidedantis nuo 49-erių. Jį valdo Skorpiono stichija. Šiuo metu poros skyrybų priežastimi dažniausiai tampa nesutarimai lovoje, dėl intymiojo gyvenimo kilusios problemos. Skorpiono sritis – seksas. Jeigu kuris nors vienas sutuoktinis nepatenkintas seksualiniu gyvenimu, gali nusukti, kaip sakoma, į šoną. Šiam amžiaus tarpsniui labiausiai tinka posakis „žilė galvon – velnias uodegon“. Vyrai paprastai skaudžiau išgyvena krizę dėl mažėjančio lytinio pajėgumo. Bet jei šalia yra supratinga ir jautri partnerė, problemų nekyla. Būkite dėmesingos savo mylimiems vyrams šiuo sunkiu laikotarpiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais