„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

11 lengvų būdų atsikratyti blogos nuotaikos

Pirmadienis daugeliui turbūt ne pati lengviausia ir maloniausia diena. Todėl ir siūlome nuo pat šios dienos rimtai susigrumti su prasta nuotaika visiems prieinamais ir sveikais būdais. Patikėkite, jie veikia!
Gera nuotaika!
Gera nuotaika! / Fotolia nuotr.

Mokslininkų nustatyta, kad ilgai trunkantis stresas sutrumpina gyvenimą net ketveriais metais. Todėl nepasiduokite blogoms emocijoms, juolab kad yra daugybė paprastų, bet veiksmingų būdų stresui įveikti.

 

1. Žiedadulkės

 

Net sveikiems ir nuotaikų kaita nesiskundžiantiems žmonėms ankstyvą pavasarį patartina vartoti žiedadulkių. Geriausiai du kartus per dieną po pusę arbatinio šaukštelio (prieš pusryčius ir pietus; jei padidėjęs skrandžio rūgštingumas – po valgio). Žiedadulkės teikia energijos, žvalina ir stiprina organizmą. Kadangi jos turi stimuliuojamųjų savybių, nereikėtų jų valgyti prieš miegą – gali kamuoti nemiga, nebent ketinate padirbėti. Tokiu atveju šaukštelis žiedadulkių kaipmat suteiks budrumo ir išvaikys miegus, galėsite nuveikti ką suplanavusi ar neužsnūsdama paskaityti.

 

Bičių produktuose daug vitaminų, mineralų ir kitų naudingųjų medžiagų. Nuolat vartojant, išnyksta nemiga, rečiau ištinka pykčio priepuoliai, gerėja savijauta ir nuotaika, taip pat stiprėja organizmo atsparumas.

Dėmesio! Žiedadulkės netinka žmonėms, kurie alergiški bičių produktams.

 

2. Pirtis

 

Dažnai kamuoja nerimas, įvairios baimės, slogi nuotaika? Pasigarinkite pirtyje! Karštas oras atpalaiduoja ir kelia ūpą. Mokslininkų ištirta, kad teigiamos emocijos skatina gamintis laimės hormonus.

 

Su devyniais prakaitais išgaruos visi slegiantys rūpesčiai, bent trumpam pamiršite beprotiškai dideles sąskaitas už komunalines paslaugas, brangstantį benziną ar vaikų kaprizus. Ypač teigiamai veikia apsiliejimas šaltu vandeniu. Kontrastinis dušas gerina kraujotaką ir teikia energijos, kurios trūksta žiemos išvargintam organizmui.

 

3. Juodoji arbata

 

Anglų mokslininkai ištyrė, kad juodojoje arbatoje yra katechinų ir polifenolių, kurie veikia smegenis ir mažina streso hormono kortizolio kiekį kraujyje. Nustatyta, kad žmonės, kurie mėgsta juodąją arbatą ir ją geria bent du kartus per dieną, lengviau susidoroja su stresu – visos neigiamos emocijos nuteka lyg nuo žąsies vanduo.

 

4. Riešutai

 

Nuo senų laikų žinoma, kad riešutuose gausu magnio ir triptofano, kuris veikia raminamai ir šalina įtampą. Susinervinus ar patyrus stresą, saujelė riešutų kaipmat išsklaidys blogą nuotaiką, nes juose yra medžiagų, skatinančių laimės hormonų išsiskyrimą smegenyse.  

 

5. Akupunktūra

 

Jau prieš penkis tūkstantmečius žinota apie akupunktūros naudą. Dirginant ar spaudant biologiškai aktyvius taškus, organizmas greičiau įveikia daugelį negalavimų, lengviau susidoroja su stresu. Jei patyrėte sukrėtimą, susinervinote, keletą minučių pamasažuokite ausų kriaukleles nuo viršaus į apačią ir priešinga kryptinga – kaip ranka nuims įtampą. Arba spaudomaisiais judesiais pamaigykite viršugalvį ir sprandą. Atpalaiduoja ir tempiamieji pratimai, joga, meditacija. Psichinę įtampą mažina išgerta stiklinė šalto vandens.

 

6. Kvapų terapija

 

Kvapų terapija – puikus būdas per kelias sekundes nuslopinti įtampą. Jei bloga nuotaika, kamuoja nerimas, įlašinkite kelis lašus eterinio levandų, ramunėlių, citrinų ar apelsinų aliejaus ir pakvėpuokite. Kankina nemiga? Ant pagalvės užlašinkite keletą lašų eterinio levandų aliejaus – miegosite kūdikio miegu.

 

7. Vitaminas C

 

Mokslininkai teigia, kad vitaminas C mažina streso hormonų kiekį kraujyje. Tad jei susinervinote, buvo sunki diena, paskanaukite apelsino, ananaso ar suvalgykite salotų su saldžiosiomis paprikomis – turi daug vitamino C.

 

8. Angliavandeniai

 

Angliavandenių turintys produktai didina serotonino kiekį organizme, padeda atsipalaiduoti ir ramina. Pervargusi, nuliūdusi suvalgykite saujelę džiovintų vaisių, rupios duonos, javainių batonėlį ar dribsnių. Juose yra nuotaiką gerinančių ir energijos teikiančių medžiagų.

 

Kadangi stresas išsunkia nemažai energijos, galite sočiau pavalgyti nesibaimindama, kad pakenksite figūrai. Juodojo šokolado gabalėlis kaipmat pakels ūpą. Tik reikėtų vengti adrenalino ir kitų streso hormonų gaminimąsi stimuliuojančių produktų (pyragaičių, cukraus, gazuotų saldžių vaisvandenių, riebių kepsnių ir kt.).

 

9. Juokas

 

Ištirta, kad juokiantis organizme gaminasi stresą slopinančių hormonų. Bent jau taip teigia mokslininkai. Taigi, kuo dažniau juoksitės, tuo lengviau atsikratysite streso. Trys minutės skanaus juoko gali pašalinti štampą net 24 valandoms. Mūsų patarimas: kai susinervinate, pavartykite komiksus, paskaitykite anekdotų ar pažiūrėkite nuotaikingą komediją.   

 

10. Sportas

 

Mokslininkų ištirta, kad sportuojant, ypač gryname ore, organizme gaminasi nuotaiką gerinančių ir įtampą slopinančių hormonų. Jei dažnai patiriate stresą, būnate blogos nuotaikos, rytą pradėkite 5 minučių mankšta, dažniau minkite dviračio pedalus, bėgiokite gryname ore, plaukiokite baseine.

 

11. Žolelės daro stebuklus

 

Esate nervinga, sunku įveikti slogią nuotaiką? Kurį laiką vertėtų gerti valerijonų šaknų, apynių spurgų, melisų arbatos – ramina ir stiprina nervų sistemą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“