Buvusio aktoriaus teigimu, naująją lieknėjimo sistemą jis atrado visiškai netikėtai. 55-erių Miki praktikavo įvairias kvėpavimo technikas, kad jo nebevargintų nugaros skausmai. Prabėgus beveik septynioms savaitėms (50 dienų) nuo praktikos, jis pastebėjo, kad tapo lieknesnis, tiksliau, jo žodžiais tariant, jis numetė 12 kg, o liemuo suplonėjo net 12 centimetrų.
Pamanęs, kad tokie pokyčiai gali įkvėpti ir kitus svorio siekiančius numesti žmones, japonas sukūrė metodiką, kurią vadina „kvėpavimo dieta“. Tiesa, jis pats sako, kad toks pavadinimas gana klaidinantis, juk vis dėlto šiuo atveju svorio metimas nėra susijęs su maisto apribojimais, todėl geriau tiktų terminas „treniruotė“.
M. Ryosuke tikina, kad per dieną pakanka vos 2–5 minučių, jog būtų galima džiaugtis lieknesniu kūnu. Kaip jis pats apibūdina treniruotę? Miki tvirtina, kad pagrindiniu šios dietos principu galima vadinti specialią kvėpavimo techniką: iš pradžių reikia per tris sekundes padaryti gilų įkvėpimą per nosį, o vėliau „agresyviai“ iškvėpti burna per septynias sekundes. Tačiau vien kvėpuoti negana. Akcentuojama, kad iškvepiant reikia įtempti visus raumenis, jog visiškai pašalintume orą iš kūno.
Norite išbandyti? Vadovaukitės M. Ryosuke patarimais
1. Įtraukite sėdmenis, padėkite vieną koją į priekį ir perkelkite 90 proc. svorio ant galinės kojos. Padarykite trijų sekundžių įkvėpimą, kurio metu pakelkite rankas virš galvos, paskui „agresyviai“ iškvėpkite burna per septynias sekundes ir nuleiskite rankas žemyn. Iškvėpdamos turite įtempti visus kūno raumenis.
2. Atsistokite tiesiai ir įtempkite sėdmenis. Vieną ranką uždėkite ant pilvo, o kitą – ant apatinės nugaros dalies. Tuomet įkvėpkite per tris sekundes nosimi ir iškvėpkite per per septynias sekundes „agresyviai“ burna. Kaip tiksliai vyksta liekninamasis kvėpavimas ir kokios jo technikos subtilybės, prašome pažiūrėti šį filmuką:
Kad ir kaip stebuklingai skambėtų ši dieta, visgi nemažai specialistų nevertina jos kaip itin efektyvios, norint atsikratyti papildomų kilogramų. Vieni pritaria liekninamajam kvėpavimui, tik skeptiškai žvelgia į laiką, nes mano, kad 2–5 minučių yra per mažai norint pasiekti pastebimų rezultatų, o štai kiti, kaip britų gydytojas Richardas Godfrey, sako, jog riebalus geriausiai degina bėgiojimas, greitas vaikščiojimas, bet ne penkių minučių kvėpavimas. Tam pritaria ir britų profesorius Ianas Macdonaldas, manantis, kad pernelyg gilus kvėpavimas gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Kad ir kaip būtų, reikia sutikti su vienu dalyku – kvėpavimo technikos yra itin rimtas dalykas, todėl pradedantiesiems ar nusprendusiems išbandyti geriausia pasikonsultuoti su specialistu.